• BIST 109.330
 • Altın 155,771
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Demirciler odasın'da gece

  13.06.2009 16:29
  1957 yılından bu yana Söke’de esnaflara hizmet veren Söke Demirciler ve Madeni Eşya Sanatkarları Odası kuruluşunun 52. yıldönümü nedeniyle üyelerine moral ve dayanışma gecesi düzenledi.
  Demirciler odasında gece
  Demirciler odasın'da gece Demirciler odasın'da gece Demirciler odasın'da gece

  Söke İlçe Kaymakamı İsmail Demirhan, Aydın Esnaf Odaları Birlik Başkanı Hulusi Akşit, söke vergi Dairesi Müdürü Mustafa Çoban"ın da katıldığı gecede, mesleğinde 30 yılı dolduran üyelere plaket verildi.
  Söke"de en fazla üyeye sahip meslek odalarının başında gelen Söke Demirciler ve Madeni Eşya Sanatkarları Odası'nın Doğa Kır Düğün Salonunda düzenlediği moral gecesinde oda üyeleri eşleri ile bir araya geldi. Kaymakam İsmail Demirhan, Aydın Esnaf Odaları Birlik Başkanı Hulusi Akşit, Belediye Meclis üyeleri Erkan Polat, Refik Karataş, eski belediye başkanlarından Beliğ Azbazdar, CHP ilçe baş kanı Sevim Şahin"nin de katıldığı geceye oda üyeleri ilgi gösterdi.
  Geceye eşi ile birlikte katılan Kaymakam İsmail Demirhan, Demirciler Odası 'nın düzenlemiş olduğu moral ve kaynaşma gecesini çok anlamlı bulduğunu ifade ederek; “Tüm meslek odalarımızı n sivil toplum kuruluşları arasında önemli bir yeri var. Ancak üyelerinin çoğunun usta zanatkarlarımızın bulunduğu Demirciler Odamız üyeleri bir ço u günümüzde yok olmaya yüz tutan mesleklerini yaşatmak için mücadele vermekteler. Bu vesile ile üyelerini böyle bir etkinlikle bir araya getiren Söke Demirciler Odası'nı tebrik ediyorum” dedi.
  Demirciler ve Madeni Eşya Sanatkarları Odası Başkanı Ahmet Tokmakoğlu, 52 nci kuruluş yıldönümlerini geride bıraktıklarını söyleyerek; “Odamız üyeleri arasında kaynaşma ve moral sağlamak amacıyla bir araya geldiğimiz gecede mesleğinde 30 y lı geride bırakmış üyelerimizi de plaketle onure etmek istedik. Hedefimiz bu etkinliği geleneksel hale getirmek” diye konuştu.
  Roman Halk Dansları Topluluğunun gösterisi ile renklenen gecede mesleğinde aralarında Söke"nin tek nalbant ustası olan odanın 42 yıllık üyesi Halil Pandır"ında bulunduğu mesleğinde 30 yılı geride bırakan üyelere plaket verildi.
  Gecede plaket alan isimler şöyle; İbrahim Karınca, Hüseyin Alay, M. Ünal Bayrakçı, halil Pandır, Adnan Malkoç, Ziya Çiçek, Hakkı Semerci, Hüseyin Çakırlar, Ahmet Can, Bedri Dayınç, Bilal Bilir, Halil Fillik, Hasan Delici, Cefer Kavak, Neşet Güngör, İlhami Mumcu, Recep çakırlar, Akif Sümer, Yılmaz Kalaycı, Kemal Sarızeybek, Özer Çakırca, Mihri Özkazancıoğlu, Hüseyin Şenoğlu, Erkan Akbabalı, Hüseyin Yıldız, kamuran Gökçen, Coşkun Karaçancı, Ahmet Pınar, Mehmet Bilir, Ahmet Kocabaş.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim