• BIST 110.248
 • Altın 155,412
 • Dolar 3,8262
 • Euro 4,5259

  Demet'le evleniyoruz!

  13.12.2009 13:43
  “Hiç tek gecelik ilişki yaşamadım”
  Demetle evleniyoruz!
  Demet'le evleniyoruz! Demet'le evleniyoruz! Demet'le evleniyoruz!

  Önder Bekensir: “İnsanlar benim gibilere kıl olabilir çünkü her şeyi göz önünde yaşıyoruz.”

  Önder Bekensir hayatımıza 14 yıl önce “erkek güzeli” olarak girmişti, şimdilerde art arda yaşadığı ilişkilerle tanınıyor. Kısa bir süre mankenlik de yapan Bekensir Demet Akalın"la yaşadığı ilişki hakkında “Bu ilişkiyi öncekilerden ayrı tutuyorum. En ciddisi. Yakında evleniyoruz” diyor

  Önder Bekensir ile Mecidiyeköy"deki ofisinde buluştuk. Bir gece önce Şamdan"da kavga ettiği hatta tokatlandığı söylenen genç adam beni güler yüzle karşıladı. Oldukça sakindi ve suratında karıştığı söylenen kavgadan eser yoktu. Şaşkınlığım yüzümden anlaşılmış olacak ki “Yok öyle bir şey. Kavga mavga etmedik” dedi. Oturduk, ben kahvemi, o suyunu yudumlarken -kilosuna dikkat ediyor- sevgilisi şarkıcı Demet Akalın"la çıktıkları Prag tatilinden, Şamdan"daki kavgadan ve ilişkisinden konuştuk.
  Konu sevgilisine geldiğinde karşımda oturan sakin adam gitti, yerine ilk aşkını yaşayan bir delikanlı geldi. “Demet” dedikçe heyecanlanıp yanakları kızaran Bekensir sonunda bombayı patlattı: “Yakında evleniyoruz!”
  Tabii bu söyleşi cuma gecesi baskıya veriliyor. Belki de siz bu satırları okurken haber dün patlamış olacak. Hatta biraz abartalım, bugün Akalın ve Bekensir yurtdışına yıldırım nikahı kıymaya gitmiş ya da ayrılmış bile olabilirler. Kesin bir şey söylemek güç. Magazin bu, kim bilir?

  Gazetelerde okuduk: Şamdan"da tanımadığınız bir adam size “Sana kıl oluyorum” demiş, kavga etmişsiniz.
  Bir tartışma yaşandı ama yazılıp çizilenlere alakası yok. Eskiden tanıdığım ve aramda çözülmemiş meseleler olan bir arkadaşımla karşılaştık ve konuştuk. Kavga denilen şey hararetli bir sohbet.

  Durup dururken yanınıza gelip “Sana kıl oluyorum” diyenler oluyor mu?
  Böyle bir şey hiç başıma gelmedi ama insanlar benim gibilere kıl olabilir çünkü her şeyi fazla göz önünde yaşıyoruz. Bu senaryo doğru olsaydı da kavga etmezdim. Şiddet taraftarı değilim.

  “İkoncanım diyen kadınlar göz zevkimi bozuyor”

  Göz önünde olmak biraz da sizin tercihiniz. Geçen hafta sizi aradığımda alışılmadık bir açıklıkla “Demet hanımla Prag"da tatildeyiz” dediniz.
  Hayatımın hiçbir döneminde “Etrafımdaki insanlar benim hakkımda ne düşünür?” diye hareket etmedim. Bir sevgilim varsa elinden tuttum çıktım. Ancak doğru söyledikçe sözlerim farklı yerlere çekiliyor. Gazeteci telefon açıp “Önderciğim nedir bu olayın iç yüzü?” diyor, ben de size anlattığım gibi anlatıyorum. Ertesi gün manşet: “Önder Bekensir Şamdan"da tokatlandı.”

  Neden saklanmıyorsunuz? Sizi hep gazetecilerin kapıda beklediği mekanlarda görüyoruz...
  Bugüne kadar basın nedeniyle hayatımı kısıtlamadım. Beni o mekanlara girerken görmeye devam edeceksiniz. Gazeteciler göz önünde olan isimleri takip ediyorlar. Mesela dün (6 Aralık Pazar) Demet hanımla birlikte Hande (Yener) ve sevgilisi ile Galata"da yemek yemeye gittik. Kimsenin bilmeyeceği bir yerdi ama gazeteciler bir anda mekanı doldurdu.

  Hande Yener ve Demet Akalın"ın barıştıkları yemekten bahsediyorsunuz...
  Gazetelerden, özellikle de magazinden uzak durduğum için Hande ile Demet"in küs olduklarını o gece öğrendim.

  İsminiz Helin Avşar, Selin Toktay ve Derin Mermerci ile de anılmıştı. Süreyya Yalçın"la çok konuşulan bir evlilik yaptınız. Şimdi de Demet Akalın"la birliktesiniz. Çoğu erkek yanındaki kadının bu kadar ön planda olmasından hoşlanmaz...
  Helin"le aramızda arkadaşlık dışında hiçbir şey yok. Selin hanımla bir ilişkimiz oldu. Derin hanımla da bir dönem beraber gezdik ama ilişki yaşamadık. Benim özgüvenim gökyüzünde. Hep böyleydi. Yanımdaki kadınların dikkat çekmesi benim için sorun değil. Bence Türk erkeklerinin en büyük problemi özgüven. 15 sene Amerika"da yaşadım. Bunları söylediğim zaman “Sen iyice oralı olmuşsun” diyorlar ama bence doğrusu bu.

  Orada insanlar nasıl? Çok mu rahatlar?
  Amerika"da kimse sizi kullandığınız arabanın markasına, evinizin büyüklüğüne ya da kazandığınız paraya göre değerlendirmez. Buradaysa insanlar arabaları, evleri ve kıyafetleriyle biri olmaya çalışıyor. Giydikleri abuk subuk şeylerle ikoncanım diye ortalarda gezen kadınlar göz zevkimi bozuyor. İnsan biraz aynaya bakar. “Giydiklerimizi beğeniyoruz, kendimize yakıştırıyoruz” diyorlarsa da helal olsun!

  Eski eşiniz Süreyya Yalçın da ikoncanlarla beraber anılıyor. Kıyafetlerine karışır mıydınız?
  Hayır, beraber olduğum insanların hayatlarına karışmam. Süreyya hanımın tarzı hep böyleydi, yani sonradan “Aman şunu giyeyim de benim hakkımda konuşsunlar” demedi. Diğerleri bunu dikkat çekmek için yapıyorlar, hatta aralarında bu işi mesleğe dönüştürenler bile var.

  “Evlilik sözleşmesinin ne olduğu bilinmiyor. Mantıklı bir protokol”

  “Özgüvenim hep gökyüzündeydi” diyorsunuz. Öğrencilik hayatınızda da çapkın mıydınız?
  Utangaç bir adamım. Lise ve üniversitede karşı cinsten talep gelmesine rağmen çekingendim. Hiçbir zaman çapkın olmadım. Uzun ilişkiler yaşadım. Amerika"daki sevgilimle de nişanlanmıştım. Şu an 34 yaşındayım ve açık açık söyleyebilirim ki hiç tek gecelik ilişki yaşamadım, beraber olup ertesi gün aramadığım bir kadın olmamıştır.

  Amerika"da nişanlanmışsınız. Süreyya Yalçın"la pat diye evlendiniz. Çok mu meraklısınız evlenmeye?
  Karşı taraf isterse ve âşıksam evlenirim. Biz Süreyya hanım ile de pat diye evlenmedik. Birbirimizi en az altı yıldır tanıyorduk. Zaten rahmetli Faruk Yalçın gibi bir adamın kızını iki gündür tanıdığı bir adama verecek hali yoktu.

  Evliliğiniz çok fazla konuşuldu. Evlilik sözleşmesi yüzünden boşandığınız söylendi...
  Sözleşmeye bakmadım bile. Avukatıma gösterdim ve okumadan imzaladım. Bence Türkiye"de evlilik sözleşmesinin ne olduğu bilinmiyor. Oysa mantıklı bir protokol. Evlendiğin güne kadar olan mal varlığının ayrı tutulması, evlendikten sonra elde edilenlerin ise ortak paylaşılması demek. Amaç haksız kazancı engellemek.


  “Düğün İstanbul"da olacak, detaylar ise sürpriz!”
  Demet Akalın"a banyoya kağıt yapıştırarak evlenme teklif ettiğiniz konuşuluyor...
  Teklif ettim ama etme şeklinden bahsetmek istemiyorum. Demet"le yakında evleniyoruz. Tarih daha belli değil. Düğünümüz de İstanbul"da olacak. Detaylarsa sürpriz!

  İlişkiniz nasıl başladı?
  Arkadaştık, sonra ilişki başladı. Demet"i şimdiye kadar yaşadıklarımdan ayrı tutuyorum. Bu en ciddi ilişkim. Birbirimize çok yoğun hisler besliyoruz.

  Beraber mi yaşıyorsunuz?
  İkimizin de ayrı evleri var ama 24 saatimizi birlikte geçiriyoruz. Biriyle 40 gün boyunca 24 saatinizi birlikte geçirirseniz onunla iki yıllık bir ilişkide olabilecek kadar yakınlaşıyorsunuz. Biz 40 günde iki-üç yıllık süreyi devirdik, çok mutluyuz.

  Akalın dobra ve sert tavırlarıyla tanınır. Nasıl bir sevgili?
  Demet bu ilişkide bana kendinden çok güveniyor. Benimleyken Demet Akalın değil, Demet. Düşünceli, yumuşak ve evcimen. Yemekler yapıyor, DVD izliyoruz. Normal bir yaşantımız var.


  “Sevgilisine zırt pırt çiçek alan adamlardan da değilim”
  Kadınlar sizi neden bu kadar beğeniyor?
  Backgound"um belli, oturup konuştuğum zaman karşımdaki insan benimle aynı seviyedeyse ilgisini kesinlikle çekerim. Dünya vatandaşıyım, gezdiğim yerler belli, Amerika"da okumuşum, burada Boğaziçi Üniversitesi"ni bitirmişim.

  Romantik misiniz?
  Zırt pırt çiçek alan adamlardan değilim. Kalıcı hediyeleri tercih ederim. Önemli tarihleri unutmam ve sürpriz yapmaya bayılırım. Prag tatili de sürprizdi. Havalanına kadar nereye gideceğimizi söylemedim.

  “Aynı kilitten sipariş ettim. Benim şifrem de bir tek Demet"te olacak”
  Demet Akalın"ın yatak odası kapısına taktırdığı parmak izi kilidi çok konuşuldu...
  Amerika"da çok yaygın. Benim oradaki evim de parmak izimle açılıyordu. Çok güvenli. Düşünsenize, odaya girmek için parmağınızı kesmeleri gerek.

  “Odanın şifresi bir tek Önder"de var” dedi.
  Evet, bundan daha normal ne olabilir ki? Ben de aynı kilitten sipariş verdim evime. Onun şifresi de bir tek Demet"te olacak.

  İlişkilerde ilk akşam yemeği, ilk sinema, ilk öpüşme gibi evreler vardır. Sizde de “şifreyi öğrenme” diye bir aşama yaşandı mı?
  Aramızda “Sevgilim şifreyi sana söylemeye karar verdim” gibi özel bir tören yaşanmadı. Bence Kale Kilit Demet"e ortaklık vermeli. İsteseler bu kadar iyi reklamını yapamazlardı.

  Müjde Ar"ın kilitle ilgili “Bu kız yankesicileri sevgili diye bulmuyor herhalde. Aslında iyi bir şey. Sevgilin "Gel" dedikçe gelir, "Git" dedikçe gider. Yalnız orası sevgili değiştikçe, ikinci şubenin arşivine döner” sözleri sevgilinizle arasını açtı. Konu şu an mahkemede...
  Müjde Ar"ı haksız buluyorum. Sözlerine dikkat etmeliydi. Karşısındaki insan ülkenin en önemli şarkıcılarından biri. Demet duyduğunda “Dili sürçtü heralde” dedi. Sonra da “Avukatım halleder” diyerek konuyu kapattı. Aramızda konuşmadık bile.

  Ailemin kimyasal tuz şirketi var
  2006"da babamı kaybedince Amerika"dan dönüp ailemin kimyasal tuz şirketinin işlerinin başına geçtim. Kardeşim ve annemle ortağız. Denizli"deki Acıgöl"ün bir kısmı bizim. Ayrıca kardeşimle kurduğumuz şirketle Pronet"in İstanbul ve İzmir"deki iş ortağıyız.- milliyet

  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve kişilik haklarını hiçe sayan yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Diğer Haberler
 • BİST 100'e 7 şirket girecek18 Aralık 2017 Pazartesi 15:02
 • Erken kesimden 30 bin ton kayıp var2017-12-18 14:43:59
 • Plakalarda yeni dönem başlıyor!18 Aralık 2017 Pazartesi 14:30
 • Artık otomobiller böyle satılacak!18 Aralık 2017 Pazartesi 14:09
 • Mantar üreticileri kredi bekliyor18 Aralık 2017 Pazartesi 13:30
 • Kredi notu neden düşer, nasıl yükselir?18 Aralık 2017 Pazartesi 13:13
 • Süt üretimini tamamen durdurdu18 Aralık 2017 Pazartesi 11:35
 • Moody's'den Halkbank'a kötü haber18 Aralık 2017 Pazartesi 10:25
 • KGF'de dünya lideri olduk18 Aralık 2017 Pazartesi 10:18
 • Bakan açıkladı! 2017'yi rekorla kapatacağız18 Aralık 2017 Pazartesi 10:02
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim