banner158

Daha ne yapıversin AK Parti Çerçioğlu'nun başarılı olması için?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın büyükşehir belediye başkanlarını Külliye’de toplaması(11 Eylül) ve dertlerini dinlemesi farklı yorumlara yol açtı.

Olayı ilginç kılan toplantıya CHP’li başkanların da katılması ve toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hepsini süresiz dinlemesi, bakanlıklarla ilgili varsa çözüm gerektiren konular halli için bakanlara talimat vermesiydi.

Bazı çevreler Cumhurbaşkanı’nın bu davranışını o günlerde tazeliğini koruyan HDP’li Van, Diyarbakır ve Mardin BŞB Başkanlarının görevden alınması ve yerlerine kayyım atanması olayında gündem değiştirmeye yönelik bir hamlesi olarak yorumladı.

Bazıları da olayı 2023’de hedeflenen CHP iktidarı için Kılıçdaroğlu’nun büyük ümit bağladığı büyükşehirlerin başarısına bu toplantıyla Cumhurbaşkanı’nın devleti ortak ettiğini ileri sürdü.

Yorumlar arasında en şaşırtıcı olanıysa Özlem Çerçioğlu ve Aydın siyaseti hakkında bazı AK Partililerin itiraf niteliğindeki sözleriydi.

Özetle şöyle deniyor itirafnamede:

Hem CHP’li İstanbul BŞB Başkanı Ekrem İmamoğlu hem Eskişehir BŞB Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in gıptayla izlediği el sıkışmada Cumhurbaşkanı- Özlem Çerçioğlu arasındaki samimiyet Aydın ve Çerçioğlu ile ilgili siyaset gündeminde konuşulacak ve tartışılacak kafalarda hiçbir soru işareti bırakmamıştır.

Bundan sonrası için taraflar Aydın’ın geleceği gençlere iyi bir miras bırakmak adına aynı masa etrafında birleşerek ortak akılla her iki iktidarın nimetlerinden yararlanmalılar.

Bu yorumun ilk okuyanda uyandıracağı algı Aydın’da Özlem Çerçioğlu’nun merkezi hükümetle işbirliğine takoz koyan AK Partililer ya da içlerinde gizli bir grup var ve Cumhurbaşkanının Başkanla el sıkışma enstantanesi o hatalı davranışın yersizliğini ispata yetti.

Artık bundan sonra sıra AK Partililerin bu yersiz inattan vazgeçmelerine, Başkan’la el ele, ortak akılla Aydın’ın geleceğini inşaya geldi.

Yani bu itirafnameye bakılırsa Özlem Çerçioğlu’na Külliye’deki toplantıya kadar AK Parti şaşı baktığı için başarılı olamıyordu.

Bunu söyleyen CHP’li değil AK Partili…

Gariplik dediğim de tam da bu…

Oysa en yeni siyasetçiler de bilir ki, bazı siyasetçiler sorun çözmekten bazıları da çözümsüzlük üzerine yapılan siyasetten beslenirler.

İkinci kategoriye girenler başarılı olduklarını kendilerine mal etmekte ne kadar usta ve başarılıysa yapamadıklarını başkalarına yıkmada da o derece maharet sahibidirler.

Bizim başkanın yoğurt yiyişi genelde ikinci gruba girer. Bazı Ak Partililer ya bu gerçekten habersiz ya da Özlem Çerçioğlu’na yaptıkları bu kıyağın altında yatan başka şeyler var.

Hâlbuki başkanın başarılı olması için ağabeyleri de dâhil AK Partililer dün bütün güçleriyle çalıştılar ve bu gün de ellerinden geleni yapmaktan geri durmuyorlar.

Sayın Başkan ikinci kez büyükşehir belediye başkanı seçildiyse ve sorunsuz çalışıyorsa bunda en önemli pay sahibi CHP’liler değildir tam aksine AK Partililerdir.

2014 seçimlerinde AK Parti il başkanının ilk icraatı büyükşehir adayını ayağının tozuyla centilmenlik anlaşması için rakibi Özlem Çerçioğlu’na götürmek olmadı mı?

2014’den bu tarafa büyükşehrin bütçe performansı ve harcamaların yerindeliği AK Partililer tarafından sorgulanmadığı gibi şirket zararları da gündeme getirilmiş değil.

Ucundan kenarından dokunanlar ise açıklama için sosyal medya hesabını tercih etmeleri sizce de enteresan değil mi?

Ayrıca Özlem Çerçioğlu AK Partili meclis üyelerinden gördüğü anlayış ve desteği CHP’li üyelerden görmemiştir.

Onun içindir ki, Kadir Mutlu gibi(Nazilli) AK Partili bazı meclis üyeleri partisi tarafından aday göstermeyince Özlem Çerçioğlu sayesinde İYİ Parti’den, AK Parti ile yollarını ayıran Malik Ercan (Yenipazar) CHP listesinden büyükşehir meclisine girmiştir.

Diğer bir konu da AK Partili meclis üyelerinin icraatları eleştirmesi şöyle dursun Özlem Çerçioğlu’nun sözünün üzerine söz koymamış, bir dediğini iki etmemiş olmalarıdır.

Örneği de su fiyatlarının belirlenmesi gibi en hayati konularda genelde teklif lehinde firesiz AK Partili üyelerin verdikleri destektir.

Aydın’da on yılını AK Parti sayesinde dikensiz gül bahçesinde geçiren Özlem Çerçioğlu icraatının Ankara boyutunda da zorlukla karşılaşmadığı bilinen bir şeydir.

Cumhurbaşkanı Aydın’a gelişlerinde Özlem Çerçioğlu’nun her görüşme isteğini geri çevirmeyerek biri 05.09.2014 diğeri 07.04.2018 tarihinde iki kez görüşmüştür.

Bakanlarla her istediğinde görüşebildiğini ise yerel seçimler öncesi Aydın’ı ziyaretlerinde ( 04.03,2019) Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank açıklamıştı.

Dahası partide ağabey konumdaki Mehmet Erdem’in daha seçim mührünün mürekkebi kurumadan başarısını tebrik için mesaj yayınlaması Özlem Çerçioğlu’nun özel korunup, kollandığını göstermeye yetmez mi?

Daha ne yapıversın AK Parti Özlem Çerçioğlu’nun başarısı için!

 

Aydınpost ANDROID'de TIKLA YÜKLE! Aydınpost APPSTORE'da TIKLA YÜKLE!

banner188