Sevgili Ankaralı hemşehrilerim, seymenler diyarı Ankara, milli mücadelenin başkenti Ankara... Kıymetli kardeşlerim; sevgili gençler, sizleri gönülden muhabbetle selamlıyorum. Maşallah Ankara bugün muhteşem. Meydanlar almıyor Ankara'yı. Ankara cumhurbaşkanımızı karşılamaya hazır mı? İşte cumhurbaşkanına sahip çıkan Ankara. İşte Türkiye Yüzyılı'na yürüyen Ankara.

Biz gücünü geçmişten alan, hayalleri Kızılelması olan bir milletiz. Milletin bağrından çıkan AK parti kadroları olarak cumhurbaşkanımızın liderliğinde gece gündüz çalışıyoruz. Sayısız projeleri hayata geçiriyoruz. Karadeniz gazının evlerimize ulaşması, Akkuyu, Togg, Yusufeli Barajı, Gökbey, Hürjet, ANKA 3 ve insansız hava araçlarına kadar. Sadece yakın zamanda hizmete aldıklarımız bile saatlerimizi alır. En dev eserimiz ise Türkiye'nin asırlık ihtiyaçlarını sadece 20 yılda tamamlamaktır. Ne söyledi isek onu yapmanın gayretinde olduk. Ne söz verdiysek onu yapmak için gece gündüz çalıştık. 14 Mayıs'tan sonra yapacaklarımız da bellidir, hazırdır.

Türkiye Yüzyılı'nı hep beraber inşa edeceğiz inşallah. Ülkemizin bağımlı olmasını isteyenlerin oyunlarını da hep birlikte bozacağız. Daha önceden de Türkiye'nin atılımlarının önünü kesmek için her türlü oyunu denemediler mi? Sayısız kumpaslar kurmadılar mı? Ayak oyunlarından bölgesel çalışmalara, her taraftan Türkiye'yi aşağı çekmeye çalıştılar. Verdiğimiz mücadele ile hepsinin üstesinden geldik. Peki karşımızda kim var? Türkiye'yi rayından çıkarmak isteyenler var. 7'li maaa var. Terörle kol kola girenler 7'li masada. Bu masada LGBT akımlarının peşinden gidenler, örfümüzü, geleneklerimizi ayaklar altına alanlar var. Dışarıdaki ağa babalarına yaranma derdi ile aferin bekleyenler var o masada. Türkiye'nin ne bölgedeki ne de dünyadaki gücünü fark edememişler. Kendi özgüvensizliklerini Türkiye'nin özgüvensizliği zannediyorlar. Merhum Erbakan hocamızın kemiklerini sızlatanlar var o masada. Yola çıktıklarını satanlar var o masada.