Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle;

- Ülkemizin dört bir yanından gelip Adana'da tek yürek haline gelen sevgili gençler. Tüm Türkiye'ye tüm dünyaya yürekleri titreten sevgili gençler. Kökü ezelde bir büyük davanın idrakinde sevgili gençler. Gözümüzün nuru geleceğimizin teminatı sevgili gençler. Hepinizi muhabbetle selamlıyorum. Bugün burada bizlerle olan 28 farklı bölgeden siyasi parti gençlik teşkilatı temsilcilerine teşekkür ediyorum.

- Bana sizler gibi yol arkadaşları verdiği için Rabbim'e milyonlarca kez hamd ediyorum. Siz Türkiye'yi hedeflerine ulaştıracak gençliksiniz. Siz propaganda edileni, dayatılanı değil kendi kültür hazinesindeki hakikatleri bulacak gençliksiniz. Siz dağılmışları toplayacak, gizlenmişleri açacak, karanlıkları güneşle aydınlatacak gençliksiniz. Çürümüşlüğün kirli mecraların içinden sıyrılıp erdemli yolları açacak gençliksiniz. Sizlere inanıyorum.

- Siz esir kalmış kardeşlerinin muştu bekleyen dostlarının, yardım eli uman mazlumların sevinci olacak gençliksiniz. Mankurtların karşısında milletin mayasını muhafaza edecek, hedef bekleyen akranlarının karşısında kızılelmanın istikametini gösterecek gençliksiniz. Siz Medine'nin, Mekke'nin, Küdüs'ün, Diyarbakır'ın, İstanbul'un, Bosna'nın semalarında ezan sesleri yankılanan tüm diyarların beklediği gençliksiniz.

MERAL AKŞENER'E ABDÜLHAMİT TEPKİSİ

- Varsın birileri Gezi olaylarını Sultan Abdülhamit'in devrilişine benzetsin. Sultan Abdülhamit'e dil uzatan hanımefendiye şunu sormak lazım: Osmanlı'yı bir karış toprak kaybetmeden yöneten Sultan Abdülhamit'e dil uzatmak haddini aşmaktır ve bu millet haddini bildirecektir. Meral Hanım sen kim Abdülhamit'e dil uzatmak kim? O 6'lı masada 3 kişi var. İsmini vermeyeyim. Sultan Abdülhamit'e laf söyletmezlerdi neden şimdi ağızlarını açmıyorlar.

- 2023'e hazır mıyız? Tüm arkadaşlarınıza bu akşamın coşkusunu iletmeye hazır mıyız? Öyleyse 2023'ün neticesini ben sizin gözlerinde okuyorum. 2023 ile beraber bu süreci devam ettireceğiz.