Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Saraçhane Meydanı’nda 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Programı’nda konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Saraçhane Meydanı'nda gerçekleştirilen programda konuşuyor. Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: Bugün 15 Temmuz ihanetinin 6. yıldönümü. Toplamda 252 kardeşimiz şehadet ile şereflendi. Her biri bu topraklar için toprağa düşmüş 15 Temmuz şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Biz biliyoruz ki şehitler, Peygamber Efendimi'ze komşular.

Bu ihanet girişimi sırasında darbecilerin tanklarına,silahlarına çıplak elle karşı koyarken yaralanan gazilerimize sağlık temenni ediyorum. Evlatlarımızı kimse bizden koparmasın. Ülkemizi bu tür tehditlerle sınamasın. Toplumların tarihlerinde unutulmayacak dönüm noktaları vardır. Milletimiz 15 Temmuz'da yüreğinden aldığı güç ile destan yazmıştır.

Yaklaşık 2 asırdır her ayağa kalkmak istediği dönemde bu milleti, terörle, savaşla, ekonomik krizle, sosyal çatışma ile dizleri üzerine çökertenler bu defa yine başaramadılar.