Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen İlim Yayma Vakfı 52. Genel Kurulu'nda konuştu.

'Sivil anayasa' korosu 'Sivil anayasa' korosu

“Deprem felaketinde 50 bini aşkın vatandaşımızı yitirmenin acısını yaşıyoruz. Kayıplarımızı hepimiz derinden hissediyoruz. Deprem bölgesinde temelini attığımız kalıcı konut projelerinin yeşeren umutları daha da artıracağına inanıyorum. Bizler paylaşmanın bereketine, dayanışmanın gücüne inanan bir milletin ve ümmetin evlatlarıyız” diyen Erdoğan özetle şunları söyledi:

Milletin derdiyle dertlenmeyen, hayırlı iş görmek istemeyen bu asalakları kendi ihtiras ve hırslarıyla baş başa bırakıyoruz.

Tehditlere, zorbalıklara ve aba altından sopa gösteren kifayetsizlere rağmen ülkemize ve milletimize hizmetimizi sürdürmeliyiz. Mazlumları asla yalnız bırakmayacak, depremzedelerimizin derdine ortak olacak, hakkın ve haklının yanında çalışmaya devam edeceğiz.

Bu fani dünyada esas mesele mal, mülk ve koltuk değil, ümmete ve insanlığa hayırlı işler yapmaktır. 40 yılı aşan zorlu süreçte ciddi sınav ve sınamalarla karşılaştık. Milletimizin iradesini gasp etmek isteyen nice saldırıyı boşa çıkardık. Bugün destan yazan bir Türkiye olduk. Hem asrın felaketiyle mücadele ediyoruz hem de asrın projelerini tek tek hayata geçiriyoruz. Ülkemizi bir üst lige çıkaracak milli muharip uçağımız başta olmak üzere birçok önemli savunma sanayi ürününü hayata geçiriyoruz.

Asıl büyük başarımız, yasakları kaldırarak, insanımızın iradesine vurulan zincirleri kırarak, milletimize cesaret ve özgüven kazandırmamızdır.

Önümüzdeki günlerde milletimize yeni müjdeler vermeyi sürdüreceğiz.

Bugün hem depremin yaralarını saran hem de işçisine, memuruna, emeklisine her türlü desteği veren bir ülkeye kavuştuk

Hayata geçirdiğimiz sessiz devrimlerle yıllarca millete dikte edilen kast sistemini kaldırdık. Fetih yadigarı Ayasofya'yı açacak imzayı bizler attık.