Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muş'taki Malazgirt Milli Park Alanı'nda, Malazgirt Zaferi'nin 952. yıl dönümü kutlama programında konuştu. 

 Yerel seçimler mesajı veren Erdoğan, "31 Mart'a hazır mıyız? Yerel yönetim seçimlerine hazır mıyız? İllerimizi, bizlere yakışmaz hale getirenlerin elinden tekrar geri almaya hazır mıyız?" dedi. 

Son dakika! Aralarında Sezgin Tanrıkulu da var: 4 milletvekilinin dokunulmazlık fezlekesi TBMM'de Son dakika! Aralarında Sezgin Tanrıkulu da var: 4 milletvekilinin dokunulmazlık fezlekesi TBMM'de

Erdoğan'ın açıklamaları:

Bugün Malazgirt Zaferi'nin 952. yıl dönümü vesilesiyle, tarihimizin önemli dönüm noktalarından birine şahitlik eden şu mübarek topraklarda tekrar bir aradayız. Malazgirt'teki şu görüntü, bize sahip olduğumuz tarihin, kültürün zenginliğini, gücünü ve en önemlisi devamlılığını hatırlatıyor. Bu meydandan tek millet, tek bayrak mesajı yükseliyor. Tek vatan, tek devlet mesajı yükseliyor bu meydandan. Dün, doğuda ve batıda devrinin en büyük devletlerini bileğinin gücü yanında Hakk'a ve hakikate bağlılığı ile dize getiren ecdadın torunlarına da böylesi yakışır. 

Toprak dediğin bir avuç kuru tozdur. Kuru toprağı vatan haline getirenler; adaletle yönetenler ve üzerinde yaşayan herkesi şefkatle kucaklayanlardır. Milletçe 1000 yıldır bunu yapıyoruz. Yunus'un, Hacı Bayram'ın, Hacı Bektaş'ın gönüllere ilmek ilmek işlediği, Mimar Sinan'ın nakış nakış taşa kazıdığı bir serencamı beraberce yaşadık. 

"İLLERİMİZİ GERİ ALMAYA HAZIR MIYIZ?"
İkinci bin yılın başında, yine aynı heyecanla buradayız. 31 Mart'a hazır mıyız? Yerel yönetim seçimlerine hazır mıyız? İllerimizi, bizlere yakışmaz hale getirenlerin elinden tekrar geri almaya hazır mıyız? 2023 yılını yeni bir şahlanış vesilesi haline getirmekte kararlı mıyız?