Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dumlupınar Şehitliği'nde gençlerle telefonda görüştü. Bakan Soylu o anlara ilişkin görüntüleri paylaştı.

İran'daki protestolar devam ediyor İran'daki protestolar devam ediyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dumlupınar Şehitliği'nde gençlerle telefonda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bunu da çok açık, net söylemem lazım ki; kuşak, Y kuşak sizleri öyle görmüyorum. Ben sizi TEKNOFEST kuşağı olarak görüyorum. Sizleri de TEKNOFEST kuşağı olarak gördüğüm için ayrıca kutluyorum. Ve sizler bu süreç içerisinde inanıyorum ki yeni destanlar yazacaksınız."  ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gençlere açıklamaları şöyle; Sevgili gençler öncelikle tarihin tecelli ettiği ilmek ilmek dokunduğu Dumlupınar'da sizleri Kütahya'dan Hava Kuvvetleri'nin kışlasından en kalbi duygularla selamlıyorum. Ve sizin de bugün oradaki birlikteliğinizi, beraberliğinizi inşallah geleceğin farklı bir nişanesi olarak görüyoruz. Dumlupınar tarihte bizim istiklal ve istikbal mücadelemizin önemli hareket merkezlerinden bir tanesiydi. Ve şimdi o destanı yazanların torunları olarak sizler de bugün hem onları anıyorsunuz hem de geleceğe yönelik adeta yeni bir dönüşümü sağlıyorsunuz. Sizleri kutluyorum, sizleri tebrik ediyorum. Allah yar, yardımcınız olsun.

Bunu da çok açık, net söylemem lazım ki; kuşak, Y kuşak sizleri öyle görmüyorum. Ben sizi TEKNOFEST kuşağı olarak görüyorum. Sizleri de TEKNOFEST kuşağı olarak gördüğüm için ayırca kutluyorum. Ve sizler bu süreç içerisinde inanıyorum ki yeni destanlar yazacaksınız.