Orta gelirlilere konut kampanyasından sonra ikinci el konutlar için yeni adım atılıyor. Orta gelirliye yönelik yeni konut kampanyasının finansmanına ilişkin düzenlemeleri içeren yasa, Resmi Gazete'de yayımlanmıştı. Düzenlemeyle Hazine, kampanya kapsamında ev alanlara ilk üç yılda taksidin hane halkı gelirinin yüzde 30'unu aşan kısmı kadar destek sağlayacak. Cumhurbaşkanı bu oranı ve destek süresini değiştirmeye yetkili olacak.

İKİNCİ EL KONUTTA FİNANSMAN DESTEĞİ

EYT'de tüm kafa karışıklığı giderildi! SGK'dan sorulara örneklerle yanıt EYT'de tüm kafa karışıklığı giderildi! SGK'dan sorulara örneklerle yanıt

İkinci el konutlarla ilgili destek olmak için ayrı bir proje yapılacağını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan "Planlama çalışmaları sürüyor. Önceliği ilk evini alacaklara ve yeni konut arzına veriyoruz. Bununla birlikte üretim ve istihdamı da artırmak istiyoruz. Bu tabii seçim sonrası atılacak bir adım. Bizim tabii bu konuda ciddi bir tecrübemiz var" dedi.

Erdoğan açıklamasının devamında, "Orta gelirliye destek olacağız dedik, yaptık. 21 ilde Roman vatandaşlarımıza özel proje için hazırlık yapıyoruz. Her vatandaşımızı uygun ödeme koşullarıyla ev sahibi yapmak istiyoruz. Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı konut projesini yaptık. Bunu ilk biz yaptık ve 20 yıldır da yapıyoruz. Yeni projeleri de hayata geçirmekten geri durmayacağız." ifadelerini kullandı.