Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türksat Genel Müdürlüğü’nün Gölbaşı yerleşkesinde TÜRKSAT 5B Uydusu Hizmete Alma Töreni’nde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında “Artık Turkey yok Türkiye var. Bundan sonra uçaklarımızın gövdesine de ‘Türkiye Hava Yolları’ yazacağız” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türksat Genel Müdürlüğü’nün Gölbaşı yerleşkesinde TÜRKSAT 5B Uydusu Hizmete Alma Töreni’nde açıklamalarda bulundu.

Erdoğan konuşmasında “Artık Turkey yok Türkiye var. Bundan sonra uçaklarımızın gövdesine de ‘Türkiye Hava Yolları’ yazacağız” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin uluslararası alandaki adının “Turkey” yerine “Türkiye” olarak değiştirilmesine ilişkin olarak, “Ülkemizin uluslararası alanda Turkey olarak kullanılan ismini Türkiye’ye çevirerek sembolik öneme haiz bir adım daha attık. Artık Turkey yok, Türkiye var” diyen Erdoğan, Türk Hava Yolları’nın uçaklarını işaret ederek “Bundan sonra uçaklarımızın gövdesine ‘Turkish Airlines’ değil ‘Türkiye Havayolları’ yazacağız” dedi.