Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklanan Cuma hutbesinin bu haftaki konusu “Allah’ın yardımı aziz milletimizle beraberdir” olurken, hutbede vatanı bölmek isteyenlere karşı birlik ve beraberlik vurgusu yapıldı.

Her hafta kılınan Cuma namazında, Müslümanlara kıymetli bilgi ve öğütlerin aktarıldığı Cuma hutbesinin bu haftaki konusu “Allah’ın yardımı aziz milletimizle beraberdir” oldu. Bu haftaki Cuma Namazı öncesinde verilen hutbede, Türkiye vatandaşlarının arasına fitne ve fesat tohumları ekmek isteyenlere karşı uyanık olunması gerektiği anlatılırken, birlik ve beraberlik vurgusu yapıldı.

Nazilli Belediyespor Adıyaman maçı hazırlıklarına başladı Nazilli Belediyespor Adıyaman maçı hazırlıklarına başladı

Cuma namazında verilen hutbede; “İstiklal ve istikbalimizin teminatı olan Anadolu’yu yurdumuz kılan 26 Ağustos Malazgirt Zaferi, Allah Teala’nın, aziz milletimizi nusret ve inayetinden mahrum etmediğinin şahididir. En güçlü donanmalarla vatanımızı işgal etmek isteyenleri mağlup ettiğimiz Çanakkale Zaferi buna şahittir. Bütün yokluk ve imkansızlıklara rağmen hayasızca akınlara ‘dur’ dediğimiz Milli Mücadele ruhu buna şahittir. Vatan aşkıyla dolu imanlı yüreklerin Anadolu’muzdan düşmanları kovduğu 30 Ağustos Büyük Taarruz Zaferi buna şahittir. Vatanımızı bölmek, milletimizi esaret altına almak isteyenler dün olduğu gibi bugün de vardır. Bu gerçeği hiçbir zaman aklımızdan çıkarmadan vatan sevgisi ile dopdolu, gözünü kırpmadan şehadete koşacak nesiller yetiştirmek en büyük idealimizdir. İstiklal Marşı şairimizin bir asır önce dile getirdiği mısralar gibi millet olarak bu ruhu hep taşımamız gerekmektedir. Bugün bize düşen, aramıza fitne ve fesat tohumları ekmek isteyenlere karşı uyanık olmaktır. Her zamankinden daha fazla el ele, omuz omuza, gönül gönüle vermektir. Kardeşlik ahlakını kuşanmak, birlik ve beraberliğimizi daha güçlü kılmaktır. Bu toprakları asırlardır Müslüman yurdu kılan fetih ruhunu diri tutmaktır. Şanlı ecdadımızın, uğruna şehadete yürüdüğü mukaddes değerlere sahip çıkmak, bu değerleri gelecek nesillere aktarabilmektir. Bu vesileyle Allah’ın adını yüceltme uğruna canından geçen ve bu cennet vatanı bizlere emanet bırakan aziz şehitlerimizi, ebedi âleme göç eden kahraman gazilerimizi rahmetle yad ediyorum. Mekanları cennet, makamları âlî olsun” ifadeleri yer aldı.