• BIST 109.330
 • Altın 155,894
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Çukurları kazan firma konuştu

  14.10.2011 09:07
  ADÜ'deki sondaj kazıları hakkında A.C.Elit Medikal Özel Sağlık Tıbbi Cihaz İnşaat Ltd. Şti Adına Şirket Müdür Cemal Aycan'dan açıklama geldi.
  Çukurları kazan firma konuştu
  Çukurları kazan firma konuştu Çukurları kazan firma konuştu Çukurları kazan firma konuştu

  Çukurlardan bir tanesi Sinem'e mezar oluyordu!

   
   

  AYDINPOST HABER SERVİSİ-Cemal Aycan'ın açıklamasında şu ifadeler yer aldı; "ADÜ yönetimi öncelikle söz konusu çukurlara ilişkin güvenlik önlemlerinin firmamızca alınması gerektiğini bu konudaki sorumluluğun tamamen firmamıza ait olduğunu Üniversite yönetiminin hiçbir sorumluluğu olmadığını ifade etmişlerdir. Ancak söz konusu ihalenin örneği ekli teknik şartnamesinin 6 ıncı Maddesinde “Yüklenici kazı alanında her türlü ( hırsızlık ve iş güvenliği ) güvenlik önlemini almalıdır. Hükmü gereği firmamızca çukurlarla ilgili resim dede görüleceği üzere güvenlik önlemleri alınmıştır. Daha sonra söz konusu kazı Üniversite yönetimince durdurulmuştur. Tarafımızdan Manisa 2 inci noterinin 04.03.2011 tarih ve 4876 yevmiye nolu tebligatı ile bu eylemden kaynaklanacak zararlar için dava açılacağını bildirmiş olmamıza karşın, Üniversite Aydın 3. noterinin 15.04.2011 tarih ve 5222 yevmiye nolu tebligatı ile konunun Cumhuriyet Savcılığına yansıtılması nedeniyle sözleşmenin fesh 

  adu-sondaj-calismasma.pngedildiğini haksız yere bildirmişlerdir. Unutulmamalıdır ki kesinleşmiş bir mahkeme kararı olmadığı müddetçe Kanun önünde herkes suçsuzdur. Daha mahkeme bile açılmamış bir konuda böyle bir gerekçe ile sözleşmenin fesh edilmiş olması yönetimin yanlış ve önyargılı tutumunu göstermekle beraber Savcılığa yönetim tarafından gönderilen dosyada 400 kuyu olduğunu bildiren ve 400 kuyu üzerinden hesap yapan yönetimin bugün yaptığı basın açıklamasında 700 kuyu olduğunu açıklaması bu konuda çelişkili yaklaşımın ispatıdır.  Bu nedenlerden dolayı sözleşmemizin fesh edildiği 15.04.2011 tarihinden sonra çukurların güvenliğinden ve alınması gerekli tedbirlerden tamamen Üniversite yönetimi sorumludur. Bu öğrenciler hepimizin evladı bunların hayatlarını tehlikeye sokacak  hatalar yapılmamalı bu konuda ki gerekli ve zorunlu tüm tedbirler gider hesabı yapılmadan ivedilikle alınmalıdır.   Kazanın olduğu gün sinem'i kaybetseydik bunun hesabını sorumlular nasıl vereceklerdi.Genç evladımız Sinem MASAT'a geçmiş olsun dileklerimizi sunar ailesi ne sabır dileriz. Ama ne yazık ki alehimize yapılan haksız iddalar ve sözleşme'nin feshi sebebiyle bugün ki duruma gelinmiştir.  Bunlarla beraber bugün kazılara devam edilip kalan kısmlar  tamamlansaydı şimdiye kadar o çukurlar çoktan kapatılmış olurdu ama ne yazık ki kişisel takıntılar nedeniyle bugünkü duruma gelindi"
   
  adu-belge2.jpg
   
  adu-belge3.jpg
   
  adu-belge.jpg
   
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve kişilik haklarını hiçe sayan yorumlar onaylanmamaktadır.
  Yorumlar
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim