İsrail ile Lübnan arasında kriz İsrail ile Lübnan arasında kriz

Şimdiye kadar ligde çıktığı 8 maçta 10 gol atıp 5 de gol pası veren Ronaldo, takımıyla şampiyon olup Arap yarımadasında da tarih yazmak istiyor. Arabistan'da oldukça mutlu olan yıldız isim son gelen haberlerin ardından sarsıldı.

Ronaldo'nun İranlı bir kadın hayranı olan Fatemeh Hamami, ünlü futbolcunun portresini çizdi ve bunu kendisine hediye etti. Engelli hayranını kırmayan ve hediyesini kabul eden Ronaldo, Hamami'ye olan ilgisini göstermek için ona sarıldı. İşte bu durum, Ronaldo'nun İran'da 99 kırbaç cezasıyla yargılanmasına yol açtı. Zira İran kanunlarına göre bekar bir kadına dokunmak yasak. Hatta bir erkeğin bekar bir kadına dokunması zina ile eşdeğer olarak kabul ediliyor.

Ronaldo ve İranlı ressamın buluşması sosyal medyada yoğun ilgi gördü ve milyonlarca kişi tarafından izlendi. Bu durumun ardından Ronaldo İran'da 99 kırbaç cezasıyla yargılandı olay tüm dünyada yankı uyandırdı. Ronaldo'nun cezadan kurtulmak için yapması gereken tek şey ise pişman olduğunu dile getirmek ve bir daha yapmayacağını söylemek.