• BIST 103.912
 • Altın 161,198
 • Dolar 3,9233
 • Euro 4,6062

  Coşkun'dan açıklama

  30.05.2009 14:38
  Didim Emlakçılar Derneği Başkanı Osman Coşkun yaptığı basın açıklaması ile, kat irtifak tapularından, kat mülkiyetine geçmeyi bekleyenlere müjdeli haberin Bayındırlık Bakanlığından geldiğini duyurdu.
  Coşkundan açıklama
  Coşkun'dan açıklama Coşkun'dan açıklama Coşkun'dan açıklama

  Coşkun, tapusunu kat mülkiyetine çevirmeyenden alınacak 1000 TL'lik cezanın kaldırılacağını ve yasal düzenlemenin de Meclis tatile girmeden çıkacağını öğrendiğini belirterek “Bizler de bu kararı bekliyorduk, kararı olumlu buluyoruz” dedi.
  Konuyla ilgili olarak bilgiler veren Didim Emlakçılar Derneği Başkanı Osman Coşkun ev sahiplerinin acele etmeden sakin ve sabırlı olmalarını ve yapılacak düzenlemelerin kısa zamanda kanunlaşacağını bilgisini verdi. Didim Emlakçılar Derneği Başkanı Osman Coşkun, “Günlerdir ev sahiplerini tedirgin eden , çaresizlik içinde olan halkımızın tepkisi işe yaradı, kat irtifak tapularının ,kat mülkiyetine geçmeyi bekleyenlere müjdeli haberin gelmesi sevindirici.”dedi.
  Coşkun açıklamasında “Bayındırlık ve İskan Bakanımız Mustafa Demir"in yapmış olduğu açıklamasında Kat Mülkiyeti Kanunu"nda 2007"de yapılan değişiklikle zorunlu hale getirilen tapudaki "kat irtifakı" ibaresini "kat mülkiyetine" dönüştürme işlemini 28 Kasım 2009"a kadar yaptırmayan konut sahipleri için öngörülen 1000 TL"lik cezanın kaldırılacağını açıkladı. Yüz binlerce konut sahibi vatandaşı ilgilendiren "kat irtifakından kat mülkiyetine dönüşüm"deki sıkıntılara ilişkin olarak bakanımız yaptığı açıklamalar bizleri de sevindirdi. Şu andaki mevcut düzenlemeye göre 28 Kasım"a kadar işlemini yaptırmayanlara 1000 TL para cezası uygulanacaktı. Bunu kaldırılacağını duyduk. Bu önemli bir gelişme” ifadelerine yer verdi.
  Coşkun İskan belgesi alan vatandaşların kat irtifakından kat mülkiyetine geçişinin nasıl olacağına ilişkin kriterleri henüz netleştirilmediğini de belirtti.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim