• BIST 107.580
 • Altın 153,004
 • Dolar 3,7219
 • Euro 4,3756

  Coş, gazetecileri unutmadı

  22.07.2009 10:54
  Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş, basın mensuplarının yaptıkları hizmetle topluma yön verdiğine işaret ederek, “Basın mensupları, haberciliğin yanında aynı zamanda ciddi bir eğitim işlevini de yerine getirmektedirler” dedi.
  Coş, gazetecileri unutmadı
  Coş, gazetecileri unutmadı Coş, gazetecileri unutmadı Coş, gazetecileri unutmadı

  24 Temmuz 1908 tarihinin basından sansürün kaldırıldığı tarih olduğuna işaret eden Vali Hüseyin Avni Coş, “Bu tarihte gazeteler yıllardan beri ilk kez sansürsüz olarak yayınlanmaya başlamış ve gazeteleri sansür etmek ağır suç sayılmıştır. Günümüzde de bugün "Basın Bayramı" olarak kutlanmaktadır. Basın demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biridir. Basınımıza düşen en büyük ödevlerden birisi içinde yaşadığı toplumun milli, ahlaki, insani ve kutsal değerlerine saygılı olmak, vatanın bölünmezliğine bağlı olmak, Yüce Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk´ün işaret ettiği muasır medeniyet seviyesine ulaşmada öncü rol oynamaktır. Basın mensupları, vermiş oldukları hizmetlerle topluma yön vermektedir. Haberciliğin yanında aynı zamanda ciddi bir eğitim işlevini de yerine getirmektedirler” dedi.
  Basın mensuplarının görevlerini yerine getirirken dikkat etmesi gereken bazı hususlar olduğuna değinen Vali Coş, şunları söyledi: “Basın, doğru, yansız ve hızlı biçimde bilgi ve haber vermek, olumsuzlukları sorgulamak, kamu yararını ilgilendiren konu ve olaylarda kamuoyu oluşturmak, toplumu aydınlatmak işlevini yerine getirirken, meslek ilkelerini ve etiğini gözetmeli, kişilik haklarına, kişilik değerlerine, özel yaşama, gizlilik alanına saygı göstermelidir. Bu duygu ve düşüncelerle; tüm basın çalışanlarının; "Basın Bayramını" kutlar, sevdikleriyle beraber daha nice bayramlara, güzel günlere sağlık, afiyet içinde ulaşmalarını, Milletimize daha uzun yıllar hizmet etmelerini dilerim”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim