• BIST 107.445
 • Altın 152,893
 • Dolar 3,7155
 • Euro 4,3686

  Çocuklar sevindirildi

  29.11.2008 14:53
  Nazilli Okyanus Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezi Şube Müdürlüğü tarafından ziyaret edilen Nazilli İsabeyli 80.Yıl Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdu’nda barınan çocuklar sevindirildi.
  Çocuklar sevindirildi
  Çocuklar sevindirildi Çocuklar sevindirildi Çocuklar sevindirildi

  Ziyarette Yurt Müdürü Asude Alkoç ile birlikte bir süre sohbet eden ziyaretçiler çocukların yanlarına gelmesi ile yanlarında getirdikleri hediyeleri verdiler.
  Nazilli Okyanus Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ayşe Oktay, dernek üyeleri, Denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezi Şube Müdürlüğünden gelen Şube Müdürü Özgür Bozat, memurlar İbrahim Soylak, V.Metin Özkan ve Yavuz Korkmaz çocuklarla uzun süre sohbet ettiler. Ziyaret amaçlarının çocukları sevindirmek ve destek olmak olduğunu ifade eden Ayşe Oktay, “Bu gün buraya gelişimizin sebeplerinden biri bu çocuklar hepimizin çocuklarıdır. Bu çocukların yaşadığı olumsuzlukları ancak sevgi ile yıkabiliriz. Yaşadıkları yaşayacaklarının aynası olmasını istiyoruz. Bir çocuk kurtulur, bir ülke kurtulur. Buna inanıyoruz. Mevlana"nın dediği gibi bir insanı sevmekle başladı her şey. Biz onları çok seviyoruz ama bunu göstermekte biraz yetersiz kaldığımıza inanıyorum. Çocuklarımızın bunları yaşamamaları için dernek olarak kadınlarımıza meslek edindirmek ve iş imkanları sağlamaya çalışıyoruz. Elbet ki hiçbir aile çocuklarını isteyerek bırakmaz. Ben bu konuya değinmek istiyorum. istediğim; halkımızın daha duyarlı olmasıdır. Bizi bu güzel çocuklarla buluşmamıza yardımcı olan üyesi bulunduğum Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulu Görevlilerine bizi kabul eden İsabeyli Yetiştirme Yurdu Müdiremiz Sayın Asude Aral"a teşekkür ediyorum. Son olarak bu çocuklarımıza yaptığı katkılardan dolayı isminin açıklanmasını istemeyen hayırsever üyeme de teşekkür ediyorum” dedi.


  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim