• BIST 109.330
 • Altın 155,894
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Çocuk istiyor

  25.07.2009 18:30
  Eurovision temsilcimiz ünlü şarkıcı Hadise: 'Allah beni sahnede olmam için yaratmış.'
  Çocuk istiyor
  Çocuk istiyor Çocuk istiyor Çocuk istiyor

  Sevgilisi Sinan Akçıl'ın yaptığı 'Evlenmeliyiz' şarkısıyla çıkış yapan Hadise sahnede bambaşka biri olduğunu söylüyor: Allah beni sahnede olmam için yaratmış. En üzüntülü günümde bile sahnede her şeyden koparım!

  Eurovision Şarkı Yarışması'nda dördüncü olan Hadise yarışma sürecinde yaşadıklarını, özel hayatını ve yeni albümü 'Kahraman'ı anlattı. Müzisyen Sinan Akçıl ile olan ilişkisini gözlerden uzak yaşamak istediğini vurgulayan şarkıcı, "Özel hayatımı reklam aracı olarak kullanmak istemiyorum. Şu an çok huzurlu ve mutluyum. Kariyerimde istediğim şeyleri başarınca da evlenmek ve çocuk sahibi olmak istiyorum" şeklinde konuştu.

  Sizce Eurovision'a neden sizin katılmanızı tercih ettiler?
  Bence genç ve yeni bir isim lazımdı. Eurovision ile daha yükselebilecek bir isim tercih etiler. Kariyerimde güzel şeyler başardım. Belçika'da büyümüş ve Avrupa'da tanınmış olmam da TRT'yi çok etkiledi. Ayrıca sahnede çok enerji dolu olan bir insanım.

  Eurovision'a katılmış olmak size neler kazandırdı?
  Çok güzel şeyler... Şimdi birçok sanatçı bu yarışmaya katılmak istiyor. Ama sadece Eurovision'a katılmayı istemekle olmuyor. Çok faktör var. İnsanlar bunu anlayamıyorlar. "Hadise'de büyük olay oldu, ben de gidersem olay olur" sanıyorlar.

  Yarışma öncesi ve sonrasında hiç sizin kadar çok konuşulan olmamıştı...
  Her şey şarkıdan başlıyor. Şarkımız çok beğenildi. Herkes bir anda 'Düm Tek Tek'i konuşmaya başladı. O şarkıyı başka bir sanatçıya verseydiniz, patlamazdı. Yani tabii ki sadece şarkı değil. Benim sahnede bambaşka bir insan olmam da dikkat çekiyor. Allah beni sahnede olmam için yaratmış. En üzüntülü günüm bile olsa, sahnede olduğum sürece her şeyden kopuyorum.

  SÜPER GİTSE ANORMAL OLURDU
  O dönemlerde üzerinizde çok baskı hissettiniz mi?
  Çok zor bir süreçti. Ben de çok stres yaşadım. Bazen kendime kızıyorum. Böyle bir tempoda kimse çalışamaz. Dünya starları da böyle çalışmıyordur. Ben çok doluydum. O dönemler çok teklif geldi. Sadece bir reklam filminde oynamayı kabul ettim.

  Diğer teklifleri neden kabul etmediniz?
  Bu bir stratejiydi. Ben bu işi iki sene değil 30-40 sene yapmak istiyorum. Bütün tekliflere gitseydim insanlar Eurovision'dan önce benden bıkardı.

  "Şu da olsaydı daha yüksek bir derece alırdım" diye düşündünüz mü?
  Hasta olmasaydım daha iyi bir derece alırdım. Ama aldığım sonuçtan mutluyum. "Hadise depresyona girdi, pişman oldu" yazıldı. Hiç pişman değilim. Her şeyin süper geçmesi anormal olurdu. Bence Türkiye, "Biz bir daha birinci olursak Hadise'yle oluruz" dedi.

  Hadise Kimdir? tıklayın


  Puanlar açıklanırken neler hissettiniz?
  Çok tuhaf bir histi. Kendinden çıkıyorsun.

  Bazı ülkelerde puan gelmediğinde ümitsizliğe kapıldığınız oldu mu?
  Çok farklı hisler içerisinde oluyorsunuz. O anda böyle şeyler de hissediyorsunuz. Aleksander o kadar çok oy aldı ki... Daha oy verecek dokuz ülke vardı. Ama herkes Aleksander'ın kazandığını görüyordu. O biraz komik oldu. Bütün ülkeler, "Hadi ne zaman bitiyor? Biz kulisimize dönmek istiyoruz" diyordu. Keşke biraz daha heyecanlı olsaydı.

  SEVİYELİ VE KLASIM!
  Sonuçlar kesinleştiğinde ne yaptınız?
  Hüngür hüngür ağladım. Boşalma anı yaşadım. "Elimden geleni yaptım ve çok mutluyum" dedim. Herkes yanımdaydı. Biz arkaya giderken birkaç ülkeden sanatçıların kulislerinde ağladıklarını gördüm. Ama biz kulise geçip halay çektik.

  Eurovision için çektiğiniz klip de çok tartışıldı. Çok seksi olduğu söylenildi. Sizce seksi miydi?
  Türkiye'yi, Türk halkını ve kendimi temsil ediyordum. Bunların hepsini düşündüm ve klibi öyle yaptık. Bence klipte hiçbir şey yok. Bir çocuk oynuyor. Onunla da sarmaş dolaş değiliz. Dansçılarımla dans ediyoruz. Klip öncelikle internette dağıldı. Sorun orada başladı. Ondan sonra yönetmen birkaç şey söylemiş. TRT alınmış. Dargınlık olmuş. Klip öyle kaldı. Ama artık klibimiz yayınlanıyor. Klipteki kıyafetler seksi mi? Evet, ama çok seviyeli ve klas...

  TRT Genel Müdürü'nün "Eurovision bitti, Hadise bitti" açıklaması yaptığı söylenildi. Bu doğru mu?
  İbrahim Şahin'in ağzından böyle bir şey çıkmamış. Yok muyum bilemiyorum. İşimi yapıyorum. Albüm çıkartıyorum.

  Şarkıcıların çıkıp "Eurovision'a gidip birinci olurum" şeklinde açıklama yapmalarını doğru buluyor musunuz?
  Eurovision döneminde hiç böyle bir iddiada bulunmadım. İddialı olmayalım diyordum. Böyle konuşulduğunda sonradan hayal kırıklığına uğruyorlar...

  SENEYE TÜRKÇE SÖYLEMELİYİZ
  Eurovision'a katılan ünlülerin albüm satışlarında düşüş olduğu söyleniyor. Siz böyle bir sorun yaşadınız mı?
  Biz çok yoğun bir tempoyla çalışmaya devam ediyoruz. 'Evlenmeliyiz' şarkımıza çok istek yapılıyormuş. Doğru adımlarla ilerlediğimiz için bu tarz sorunlar yaşamıyoruz.

  Eurovision'a bir daha katılır mısınız?
  Neden olmasın! Hayatta ne olacağını kimse bilemez. Teklif gelirse değerlendiririm.

  Gelecek sene de İngilizce bir şarkıyla mı gitmeliyiz?
  Türkçe olabilir. Ne zamandır Türkiye Türkçe bir şarkıyla katılmadı.
  (günaydın)

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim