1997 yılında Çin hükümeti tarafından kurulan otomotiv şirketi Chery, Türkiye pazarına geri dönüyor. İşte detaylar!

Bir dönem Türkiye pazarında boy gösterdikten sonra ülkeyi terk eden Chery, şimdi yeniden Türkiye yollarına düştü. Kazan – kazan stratejisi ile Türkiye topraklarında bir kez daha şansını deneyecek olan markanın ilk otomobilleri ülkemize geldi. Türkiye’de tesis kurmayı planladıklarını söyleyen şirket yetkilileri, bu kez işi şansa bırakmama konusunda kararlı gibi görünüyor.

Çinli otomobil üreticilerinin Türkiye pazarına gireceği uzun süredir konuşuluyordu. Sonunda somut bir adımla taçlandırılan bu konu, Çin’in en önemli otomotiv devi Chery’nin ülkemize dönmesiyle sonuçlandı. Sevindirici olan nokta şu ki Chery, ülkemizde sadece satış yapmayacak, markanın aynı zamanda Türkiye’de üretim tesisi kurma gibi bir fikri de var.

Meyve suyuna zam Meyve suyuna zam

Chery şimdilik pazarda üç farklı SUV modeliyle beraber var olacak. Bu araçlar; OMODA 5, TIGGO 7 PRO ve TIGGO 8 PRO olacak. Hatta bu modeller İstanbul’a ulaştı bile. Oldukça şık ve büyük görünen arabalardan OMODA 5, coupe SUV tasarım çizgisine sahip. Peki sizce Chery ikinci Türkiye macerasında başarılı olabilecek mi? Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.