Apple'ın son model iPhone'larında meydana gelen hata kullanıcıları çileden çıkarmış durumda. iPhone 14 Pro ve iPhone 14 ProMax'te yaşanan sorun, telefonun kilidinin açılmasıyla ekranda yeşil ve yatay çizgilere neden oluyor.

Bir süre bu konuda sessizliğini koruyan Apple, geçen hafta hatayı doğruladu ve neyden kaynaklandığını çözmek için araştırma yaptı. Bir hafta aranın ardından araştırmalar sonuç verdi ve iOS 16.3 güncellemesiyle üst düzey iPhone'larda yaşanan ekran sorunu çözüme kavuştu.

YATAY ÇİZGİLER, YENİ GÜNCELLEMEYLE ORTADAN KALKTI

Önümüzdeki hafta resmi olarak yayınlanacak ve herkese sunulacak iOS 16.3 güncellemesi, bugün geliştiriciler için erkenden yayınlandı.

Instagram ücretli bir özellik üzerinde çalışıyor! Instagram ücretli bir özellik üzerinde çalışıyor!

Yeni güncellemenin yüklenmesiyle ekran sorunlarından muzdarip kullanıcılar, artık bu hatanın ortadan kalktığını ve telefonun yeniden normal hale geldiğini bildirdi.

'un aktardığına göre yeşil ekran sorunu donanımla ilgili değil. Zira Apple da bunun yazılım kaynaklı olduğunu düşünürken, yayınlanan iOS 16.3 ile can sıkan sorun çözüme kavuştu.

iOS 16.3 RC, şu anda test kullanıcılarıyla sınırlı kalacak şekilde yayınlandı. Ancak önümüzdeki hafta diğer kullanıcılar da yeni güncellemeyi kararlı olarak alacak. Yatay ekran sorunu yaşayan kişiler de bu güncellemeyle can sıkan dertten kurtaracak.