Konya'nın Akşehir ilçesinde elleri olmadan dünyaya gelen Alihan Kılıç (22), Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi'nde kol nakli olmayı bekliyor. Kılıç, en büyük hayalinin ise parmağına yüzük takmak olduğunu söyledi.

Şehit uzman çavuş, Kayseri'de toprağa verildi Şehit uzman çavuş, Kayseri'de toprağa verildi
Konya Akşehir'de yaşayan Alihan Kılıç, annesi Pakize Kılıç'ın henüz hamileliğinin başındayken içtiği ilaç nedeniyle elleri oluşmadan dünyaya geldi. Akşehir Şehit İsmail Cem Yakınlar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Bölümü'nü bitiren Alihan Kılıç, yaklaşık 5 yıldır AÜ Hastanesi'nde çift kol nakli olmayı bekliyor. Pandemi nedeniyle spor yaşamına ara vermek zorunda kaldığını anlatan Alihan Kılıç, "Tek eksiğim ellerim. İnşallah çift kol nakli olacağım. Doğuştan olmayan kollarıma nakille sahip olabilirsem kısa sürede iyileşip arzu ettiğim hayata kavuşacağıma inanıyorum. Bunun için her gün dua ediyorum" dedi.

ŞARTLAR NAKİL İÇİN İDEAL

AÜ Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan tarafından belirli aralıklarla test ve kontrolleri gerçekleştirilen Kılıç, nakil için şartlarının uygun olduğunu, dosyasında hiçbir eksik olmadığını, tek eksiğin bağış olduğunu söyledi. Nakil kararından sonra çift kol nakli olan Cihan Topal ve Mustafa Sağır'la defalarca telefonla görüştüğünü anlatan Kılıç, her ihtiyacını tek başına karşılayabildiğini, nakil olup daha rahat bilgisayar kullanmak istediğini belirterek, "Tüm tedavi ve tetkiklerim yapıldı. Şu anda kontrol için buradayım her şey normal, bağış olmasını bekliyorum. İnşallah bağış yapıldığında ellerime ve yeni hayatıma kavuşacağım" diye konuştu.