• BIST 109.156
 • Altın 153,061
 • Dolar 3,8203
 • Euro 4,5092

  CHP'lileri buluşturan yemek

  10.05.2008 22:53
  Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Teşkilatı, yerel seçimlerin startını dün akşam verilen bir yemekte başlattı.
  CHPlileri buluşturan yemek
  CHP'lileri buluşturan yemek CHP'lileri buluşturan yemek CHP'lileri buluşturan yemek

  AYDINPOST ÖZEL

  Aymendo tesislerinde gerçekleştirilen yemeğe çok sayıda partili katılırken, CHP Aydın Milletvekili Özlem Çerçioğlu ile Fatih Atay, CHP İstanbul Milletvekili Berhan Şimşek, İl Başkanı Tunç Aytur, sivil örgütü başkanları, oda başkanları yemekte yer aldı.
  Bine yakın partilinin katıldığı gecede çevre ilçelerden katılım oranı da yüksekti. Parti müzikleriyle coşan partililer gecede hem sohbet hem de stres atma imkanı buldu.
  Gecenin ilerleyen saatlerinde partinin gençlerinin arasında ufak bir gerginlik yaşanması da dikkat çekti.
  Yemeğin ilk konuşmasını CHP Merkez İlçe Başkanı Barkan Kalınomuz yaptı. Yerel seçimler için önemli mesajlar veren Kalınomuz, parti meclisinin baskısıyla aday göstermek isteyenlere de mesaj verir nitelikte konuşma yaptı. Kalınomuz, “Bugün 9 mayıs. Çok önemli bir gün. Aydın"da 2009 mart yerel seçimlerinin start günü. Gününüz kutlu olsun, kazanma çabanız kutlu olsun diyorum şimdiden. Ancak bugün önemli bir gün olmasına rağmen 10 yıldır bu günden daha önemli olduğunu düşündüğümüz Mayıs"ın ilk haftasında iki önemli olay yaşadık. Biri, 1 mayıs. AKP"nin faşizan baskısının altında kutlanılan 1 mayıs sevinci. İşçinin, emekçinin alın terinin olduğu 1 Mayıs. Yarım yamalak kutladığımız bu bayramı kutluyorum” dedi.  GÜÇ ODAKLARINI UZAKLAŞTIRACAĞIZ

  Başkan Kalınomuz, “Aydın belediyesini kazanacağınız bunu bilmenizi istiyorum. Belediyeyi önemli güç odaklarından uzaklaştıracağız. Eğer belediye başkan adayını Parti Meclisi baskısıyla Ankara"dan belirlersek örgüte ve örgüt yapısına büyük saygısızlık yapmış olursunuz. Partiye üye olmayanlar, partililerle mücadele vermeyenlerin bu partide yeri de yoktur. Aday olmalarına da yer yoktur. Adaylarımızı hep beraber belirleyeceğiz. Şunu iyi bilin ki en kötü solcu, en iyi sağcıdan daha iyidir” diye konuştu.


  BU ŞARTLARI DEĞERLENDİREMEZSEK HATAYI KENDİMİZE ARAMAMIZ GEREKİYOR

  Kalınomuz"dan sonra kürsüye İl Başkanı Tunç Aytur geldi. Aytur konuşmasında, “Kongre süreci tamamlandı. Kurultayı da yaparak tabandan tavana olan CHP"nin örgütlenmesi bitti. Bu süreçte içine sindiremediğimiz şeyler olmuştur. Bu bir süreç değil, yaşandı ve bitti. Artık il başkanından milletvekiline, sade üyelere kadar önümüzdeki süreci iyi değerlendirerek, Türkiye"nin Cumhuriyet"e, Türkiye"nin CHP"ye ihtiyacını bilerek hareket etmemiz gerekmektedir. Parti içi mücadeleler bundan böyle bitmiştir. Hedefimizi dışarıya dönük çalışmalar olacak. Önümüzdeki hafta yapacağımız bir toplantıyla yerel seçim startını vereceğiz. Türkiye"nin içinde bulunduğu durumu hepimiz biliyoruz. Cumhuriyet"in temellerine müdahale edildi. Bunların geçmişten olan farkı yeşil sermayeye dış sermayenin de desteği almış olmasıdır. Ama yolda yürürken, işimizin başında halkımıza sorduğumuzda bu yüzde 47"den eser yok. Çiftçi perişan. Esnaf kepenk kapatıyor. Memuru emeklisi artık yoksulluk sınırında yaşamaya çalışıyor. Katar sermayesiyle devlet bankalarını belki kandırarak, sömürerek sermayelerine sermaye katmak çabasındalar. 16 yaşında erkenden imkânlara sahip oluyor. CHP"nin önünde çok büyük fırsat var. Yerel seçimler, Türkiye"nin geleceğine kaderine yön verecektir. Eğer biz Aydın"da başarılı olduğumuz takdirde inanıyorum çok kısa zamanda belki 1 yıl sonra yerel seçim gündeme gelecek. Halkımız bu iktidardan kurtulmak için ne gerekiyorsa yapacak. Halkımız artık CHP"ye yürü diyor. Önümüz açık, desteğimiz tam. Eğer bu şartlarda CHP"yi bir yere getiremezsek kabahati önce kendimizde aramamız gerekir. Aydın"da en kısa zamanda belediye başkan adaylarımız tespit edilecektir. Mevcut başkanlarımız Aydın"da sosyal demokrat belediyecilik nasıl oluyor örneğini göstermiştir. Yapılacak seçimlerde, mevcut başkanlardan daha fazlasını göreceğimizi düşünüyorum” şeklinde konuştu.


  YEMEK İÇİN Mİ BİRARAYA GELİYORUZ?

  CHP Parti Meclis üyesi İstanbul Milletvekili Berhan Şimşek gecede yaptığı konuşmada, “6 yıldır bu ülkenin başında maraba anlayışı var. 22 Temmuz"a kadar bu arkadaşların yaptığı tek bir adım yok. Duble yol ve hızlı tren projeleri var. Köydeslerden duble götürme projesi. Yaptıkları iş yok. Ne yaptılar? Devlet halkın hizmetkârıdır. Bu hükümet de hizmetkârlık yapıyor. Kime yapıyor? Bakanların oğluna, cemaatlere yaptı. Kendi yandaşlarına yaptı. Kendilerine hizmet, halka eziyet yaptılar. Çankaya da Meclis"in karşısına cami yaptırmaya çalışıyorlar. Fethullah hocaları bir gün Türkiye"ye gelirse onu da oraya yerleştirelim diye. Kolay mı? Hiç de değil. Kendi aramızda kavgalarımız olsa da CHP, herkesin hizmetinde ve dimdik ayakta bir siyasi kurumdur. İğnenin deliğinden geçiyoruz. Bugünleri tarih yazacak. Bugünleri değiştirip olumlu yere götürecek olan da sizlersiniz. Düne kadar yaptıklarımız değil, yarın yapacaklarımızla bu ülkeyi taşımak mecburiyetindeyiz. Ekonomik devleti kurmadan sosyal ve hukuk devleti yaşatamayız. Siyaseti kariyerist anlayışla düşünürsek çocuklarımızın geleceğini uçurumdan aşağı alırız. Siyaset mazbatayla yapılmaz. Siyaset mazbatanın sorumluluğunu taşıyan bir anlayıştır. Tek kusurumuz barışık olmamız. Sevmiyoruz, sevemiyoruz. Sol parti üyeleri, zor üyelerdir. Sol seçmen, zor seçmendir. İkna edeceksin, konuşacaksın. Türkiye için lütfen günahınızı bile göndermeyin. Laik Cumhuriyet"in buna ihtiyacı var. Biz tarihin geçmişiyiz. Türkiye"nin geleceği CHP"dir. Siyaset 24 saat yapılır. İlçe ve il binalarında enerjini tüketmeyin. Sarın, sarmalayın. Bu örgüt Aydın"ı alamazsa, ilçeleri alamazsa biz sadece yemek için mi bir aradayız? Bize yakışır mı? Bunu halletmek tarihsel bir sorumluluktur. Bunu böyle biliniz. Bu fili zücaciyeci dükkânından siz çıkartacaksınız. Bizler dönmeyiz yolumuzdan. Yaşasın laik Cumhuriyet” dedi.

     İLK HEDEF YEREL SEÇİMLER

  Parti Meclis üyesi Özlem Çerçioğlu ise, “Bizim ilk hedefimizi yerel seçimlerdir. Dürüst ve başarılı 15 belediye başkanımızı candan kutluyorum. Hedefimizi bu rakamı 30"a yükseltmek olmalıdır. Nüfusu 2 binin altındaki beldelerin köye dönüştürülmesi için Anayasa Mahkemesi"ne dava açtık. Bu konuyu yakından takip ediyoruz. Arkadaşlar gücünüzü arkadaşınıza değil, seçimleri nasıl kullanacağımıza harcamalıyız. Bunu yaparsak başarıyı yakalayacağımıza kalben inanıyorum” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim