CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, TBMM KİT Komisyonu'nda yaptığı konuşmada Ziraat Bankası'nın Taşıt Kanunu'ndan muaf olduğunu ve AKP'li bürokratların, banka üzerinden kendilerine lüks araç tahsis ettirdiklerini söyledi.

CHP'li Yavuzyılmaz, Meclis'teki çalışmaları devam eden KİT Komisyonu'nda, Ziraat Bankası 2020 Sayıştay Raporunu açıkladı. Raporda AKP'li bürokratların, banka üzerinden kendilerine 2020 yılında toplam 91 araç tahsis ettiklerini ifade etti. 

"Ziraat Bankası Taşıt Kanunu’ndan muaf. Diğer kurumlardaki AK Partili bürokratlar da Ziraat Bankası üzerinden kendilerine lüks araç tahsis ettiriyorlar. 2020’de toplam 91 araç! Çoğu da 1600cc üzerinde.. Kaynak: Ziraat Bankası 2020 Sayıştay Raporu" ifadeleriyle paylaşılan videoda Deniz Yavuzyılmaz şöyle konuştu:

İran’dan gaz akışı 8 gün kesilecek İran’dan gaz akışı 8 gün kesilecek

"Konu şu; Ziraat Bankası Taşın Kanunu'nda muaf. Bunu da kendine kalkan ve gerekçe yapıp da Ziraat Bankası üzerinden kendine lüks makam aracı tahsis ettiren kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri var. 

Kim söylüyor bunu, Sayıştay söylüyor. Bakın söylediği şey şu; diyor ki, '237 sayılı kanuna tabi olan kuruluşların, kanuni sınırlamaları aşmak için, kanuni sınırlamaların üzerinde olan araçları, özelliklerini de belirterek, banka aracılığıyla temin ettikleri tespit edilmiştir' diyor. Bu kadar..."