• BIST 110.248
 • Altın 155,602
 • Dolar 3,8262
 • Euro 4,5259

  CHP'li Erkut'dan Aydınpost'a özel açıklamalar

  08.06.2011 09:50
  CHP Milletvekili adayı Ferda Çağlar Erkut Aydınpost'a çok özel açıklamalarda bulundu.
  CHPli Erkutdan Aydınposta özel açıklamalar
  CHP'li Erkut'dan Aydınpost'a özel açıklamalar CHP'li Erkut'dan Aydınpost'a özel açıklamalar CHP'li Erkut'dan Aydınpost'a özel açıklamalar

  HACİZLİ TARLA, TRAKTÖR KALMAYACAK

  AYDINPOSTÖZEL-Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili adayı Ferda Çağlar Erkut, 12 Haziran seçimlerine sayısı günler kala Aydınpost'a özel açıklamalarda bulundu.

  Aydın'da CHP olarak 300 bin oy hedeflediklerini belirten CHP milletvekili adayı Ferda Çağlar Erkut, "Bu seçimde Aydın'da birinci parti CHP olacaktır" diye konuştu.

  Rakip partilerin yaptırdığı kamuoyu araştırmalarında yüzde 50'ye yakın oy oranıyla CHP'nin Aydın'da birinci parti çıktığını belirten Ferda Çağlar Erkut, "Gönlümüzden geçen 7'de 7 yapmaktır ama burada asıl önemli olan partimizin başarısıdır" dedi.

   

  Niçin milletvekili adayı oldunuz?

  Aydın'a hizmet etmek için yola çıktım. Ankara değil, Aydın milletvekili olacağım. Gençlerin, kadınların, çiftçilerin sözcüsü olacağım. Normal hayatımda ne kadar samimiysem, milletvekili seçildiğimde de aynı samimiyeti göstereceğim.

  Türkiye’mizin içine sürüklendiği karanlığa karşı bir ışık da ben olmak için adayım. Siyasetin bir amaç değil hizmet için bir araç olduğu bilinciyle; her geçen gün özlemi daha çok duyulan Cumhuriyetin değerlerine sahip çıkmak için adayım… Bir iş kadını, bir anne, bir akademisyen olarak sürdürdüğüm yaşam mücadelemi, siyasette de devam ettirirken, meclis sıralarında oturarak değil, yine halkımın içinde onlarla omuz omuza devam ettirmek için adayım. Öncelikle kadınlar ve gençler olmak üzere tüm halkımızın hak arama davasında daha fazla özgürlük, daha fazla demokrasi, daha-fazla iş aş ve insanca yaşam için her türlü baskı, haksızlığa karşı mücadeleyi birlikte sürdürmek ve her soruna birlikte çözüm üretmek için adayım. Dürüst yönetilen, saydam bir Türkiye için adayım. Kadın ve erkek eşitliği olan bir Türkiye için adayım. İnsanlara saygılı, demokratik, laik ve Atatürkçü bir Türkiye için adayım. Sosyal adaletli, eşit paylaşımcı bir Türkiye için adayım. Yolsuzlukların, kayırmaların olmadığı bir Türkiye için adayım Aydın’ın sanayide gelişmiş, modern tarımda ilerlemiş, eğitim alanında üniversiteler kenti yapmak için uğraş vermeye adayım… Kız çocuklarının ve eğitimini yarım bırakmak zorunda kalmış her kadının eğitim ve gelişme hakkını kullanabilmesi mücadelesi için adayım… Aynı zamanda iş hayatım boyunca; esnafın, çifçinin, işçinin ve emekçinin derdini bilen, Belediye Meclis çalışmalarında, sivil toplum kuruluşlarında yapmış olduğum çalışmalarda Aydın’ın ve Aydınlı hemşerilerimin gerek sosyal, gerek ekonomik bakımdan gelişmesi için çözümler bulmaya çalışan, sorunları yerinde ve zamanında çözmeyi hedefleyen, birçok toplumsal sorunu çözüme ulaştıran çalışmalara imza atmış olmanın verdiği gönül rahatlığı ile vekilliğim sürecinde de aynı kararlılıkta bu çalışmaları sürdürmeye adayım…

  Halk artık değişim istiyor. Memleket hizmet bekliyor. Var olan kaynaklarımızın ülkemizin kalkınması için kullanılmasını istiyor. İnsanlarımız artık doğru kişiler tarafından yönetilmek, temsil edilmek ve hizmet görmek istiyor. Sıradan bir siyasetçi gibi bir sonraki seçimi değil gelecek yeni nesiller için mücadele veren, ülkemi ve gelecek nesilleri aydınlık yarınlara taşımak ve yakılan bu meşaleyi daha da ileri götürmek amacıyla Milletin Vekili olmaya yani; hizmete adayım. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi; bu milletin vekili, asil olana hizmet etmek zorundadır.

   

  Kendinizi nasıl tanıtıyorsunuz seçmene?

  Üretici, sanayici ve esnaf olduğumu anlatıyorum. Sıkıntıları birebir yaşayan biri olarak iletişim kurabiliyorum vatandaşlarla.

  Ve aynı zamanda akademisyenim. Öğretim üyeliği de yapıyorum.

  05.20110608104156.jpg

  Bugüne dek kaç kişinin elini sıkmış olabilirsiniz?

  Binlerce insanla tokalaştım. Tam olarak rakam veremem fakat 536 adet erkek berberine ziyaret ettiğimizi sayabildim.

   

  Önceden bir hazırlık var mıydı siyaset için?

  Aslında evet. İki yıldır bu konuda çalışmalarımı sürdürüyordum.

   

  Herkes milletvekili seçilene kadar iletişimde vatandaşla. Ankara'ya gidince işler değişiyor gibi. Sizde de aynı tabloyu görür müyüz?

  Bu konuda iddialıyım. Aydın'la iletişimimi asla kopartmayacağım. Öncelikle belirteyim işlerim burada. Evimi Ankara'ya taşımayı düşünmüyorum.

   

  Peki, vatandaşla sürekli iletişimi nasıl sağlamayı düşünüyorsunuz?

  Bu konuda partimizin ilçe başkanlıkları araç olacak. Halkı ayağımıza getiren değil, halkın ayağına giden siyasetçi olacağım. Her zaman derde deva olmak için çalışacağım. Ben milletvekilliğini bir meslek değil, görev olarak görüyorum. Rutin toplantılar dışında sürekli Aydın'da olacağım. Sırça köşkte ahkâm keserek siyaset yapamazsınız. İddialıyım, Ankara-Aydın irtibatını sağlayacağım. Belirtmeliyim ki, geldiğinde karşılanan değil, geleni karşılayan bir vekil göreceksiniz.

   

  CHP dışında başka siyasi partilerden teklif almadınız mı? CHP ısrarınızın sebebi neydi?

  Rahmetli babam ülkenin en zor sürecinde CHP'nin ilçe başkanlığı görevini yürütmüş bir isim. Hiç unutmam, o dönemlerde asla koltuk üzerinde falan oturamazdık. Babam bizi yerde oturturdu. Ev her an birileri tarafından silahla taranır psikolojine sahiptik. CHP dışında hiçbir partiyle ilişkim olmadı. 1980 yılından sonra çok teklif gelmesine rağmen, CHP'ye olan bağlılığım asla kopmadı. Hep bu ortamın içinde büyüdüm. Belediye Meclis Üyesi seçildim. Milletvekili adaylığı konusuna gelince de, parti üyelerimizin takdir ve destekleriyle önseçimde sıralamayı girdim. Herkese teşekkür ediyorum.

   

  Adım attığınız her yerde size müthiş ilgi söz konusu. Nedir bunun sebebi?

  Evet seçmene teşekkür borcum var. Sağ olsunlar ilgilerini asla eksik etmediler. Hele kadın seçmenin karşılamalarını asla unutamam. Tabi bu durum üzerimize ayrı bir sorumluluk yüklemekte. Vatandaşın bu sevgisine, bu alakasına hizmetlerimle karşılık vermeye çalışacağım. Vatandaşın sözcüsü olacağıma inanıyorum. Ayrıca gittiğimiz her yerde farklı bir selam stiliyle kucaklandık. Artık insanlar bizi gördüğünde 4 parmağıyla bizleri selamlıyor.

   

  Aydın'da nasıl bir sonuç çıkar?

  Gönlümüzden geçen 7'de 7 yapmak. Fakat asıl önemli olan partimizin başarısıdır. 300 bin oy hedefliyoruz. CHP'nin Aydın'da birinci parti olduğunu herkes 12 Haziran gecesi görecek. Rakip partilerin yaptırdığı anketlerde de yüksek oy oranıyla dikkat çekiyoruz. Öğrendiğimize göre son yapılan ankette yüzde 50’ye yakın oranla CHP Aydın'da birinci çıkmış.

   

  CHP Lideri Aydın'a geldi ve coşkulu kalabalığa seslendi. Siz de platformda o coşkuyu yaşadınız. Neler hissettiniz? Nasıl buldunuz mitingi?

  Her şey çok güzeldi. 1979 yılından bu yana hiçbir parti böyle coşkuyu yaşamadığını öğrendim. Bunu söyleyenlerin çoğu esnaf. İstasyon meydanındaki fıstıkçı, işletmeci ve diğer esnaflar. Seçmenin yorumuna itibar etmek gerek.

   

  Ziyaretlerinizde en çok neyi vurguluyorsunuz?

  Öncelikle çiftçinin kullandığı mazot 1.5 TL olacak. Özel tüketim vergisi kaldırılacak. Aile sigortası ve işsizlik sorunun çözeceğiz. En az 800 bin kişiye iş sağlayacağız.

   

  İstihdam için neler öngörüyorsunuz peki?

  Aydın'da işsizlik sorunun çözülememesinin en büyük sebebi iktidar eliyle yapılan yandaş şirketlerin Aydın bölgesinde arazi alıp toplu üretim ve tekelleşme yolunda sürecin sonucudur. Bu olayın en büyük örneği kestanede yaşayacağız. 2B arazilerin çoğunluğunda kestane ağaçları bulunmakta. 2B arazilerinin kullanım haklarını taşıyanlara bedelsiz vereceğiz. Mevcut iktidar ise bunları ihale edip satışını yapacak. Kestane Aydın’da yetiştirilmesine rağmen Bursa'ya yoğunlaşmıştır. Bursa'nın kestane üretim oranı düşüktür. AKP iktidarı 2B ile yandaşlarına peşkeş çekmesi söz konusudur. Sultanhisar mevkiinde Sayın Başbakan'ın çocuklarına burs desteği veren işadamı binlerce dönüm arazi almıştır. Kendisi tekstil işiyle uğraşmasına rağmen bir yandan tarım yatırımlarına başlamıştır. Bu buz dağının görünün kısmıdır. Önümüzdeki süreçte yandaşa peşkeş daha hızlı ve açık şekilde devam edecektir. Giderek fakirleşen üreticinin elindeki araziler yandaşlara peşkeş çekilerek Aydın'ın kazanacağı katma değer yandaşlara gitmesi sağlanmaktadır. Genel Başkanımız üzerinde özellikle durduğu yandaş hortumlarını keseceğiz.

   

  Ya pamuk konusunda neler söyleyeceksiniz?

  Yaklaşık 15 yıldır pamuk ekim alanları azaldı. Dünyanın en kaliteli pamuğu Mısır'dan sonra Türkiye'de  Ege bölgesinde yetişmektedir. Biz iktidara geldiğimizde sektörü hak ettiği şekilde fiyatlandıracağımızın sözünü veriyoruz. Başta pamuk olmak üzere. Çünkü pamuk stratejik bir üründür. Katma değeri fazla bir ürün. Çekirdeğin, yağından faydalanıyoruz. Desteklemesinin ne zaman olacağını bilecek.

   

  Aile sigortasından da az bahseder misiniz?

  Aile sigortası, biat kültürünü kaldırmak için üretilen projedir. Yoksulluğu bitirmek istiyoruz. Kadınlar, çocuklarına kendi istediğini alabilecek. Tarihi geçmiş gıda yardımları yerine, yandaşların kazanması yerine vatandaşa kazandıracak bir projedir.

   

  Hacizli traktör kalmayacak

  Bu bölgede iş kaynağı olarak görülen resmi kurumlara işçi almaktansa, kendi öz kaynaklarımızdan iş kapıları üretmeyi istiyoruz. Torpilden daha ziyade istihdam arttıkça refah düzeyi artacak. Bize ortaokulda anlatılan dünyada kendi kendine yeten 7 ülkeden biri olduğumuz gibi üreten, pazarlayan ve kazanan bir ülke haline gelmek hedefimiz. Bizim iktidarımızda hacizli hiçbir traktör kalmayacak, hiçbir hacizli tarla kalmayacak. Üretici çalışacak, alın teri dökecek ve kazanacak. Vatandaş kazanacak, Aydın kazanacak, Türkiye kazanacak.

   

  Ferda Çağlar Erkut kimdir?

  07.09.1974, Nazilli doğumlu.

  Evli

  EĞİTİM

  Nazilli Beşeylül İlköğretim Okulu

  1992 Özel İzmir Amerikan Lisesi, İzmir

  1997 Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Lisansı

  2005 İşletme Bilimi Yüksek Lisansı /Adnan Menderes Üniversitesi, Aydın

  2005 İşletme Bilimi Doktora Programı /Adnan Menderes Üniversitesi, Aydın

  İŞ DENEYİMİ

  1997 Çağlar Yiyecek İçecek A.Ş. ‘de Yöneticilik

  1997 Mustafa Çağlar Tarım Ürünleri Ltd. Şti’nde Yöneticilik ( Pamuk Çırçır Fabrikası)

  1998 Çağ-Bil Meşrubat Pazarlama Dağıtım Ltd. Şti‘nde Yöneticilik (Coca-Cola Bayiliği)

  2002 Amasya Tarım Ürünleri A.Ş. ‘de Yönetim Kurulu Üyeliği ( Pamuk Yağı ve Küspe Fabrikası)

  2004 Adnan Menderes Üniversitesi Yenipazar Meslek Yüksekokulu, Aydın Öğretim Elemanı

  2004–2006 Adnan Menderes Üniversitesi Kuyucak Meslek Yüksekokulu, Aydın Öğretim Elemanı

  04.20110608103351.jpg

  SOSYAL SORUMLULUK

  CHP Nazilli Belediyesi Meclis Üyeliği

  TOSYÖV Aydın Destekleme Derneği Başkanlığı

  Nazilli Ticaret Borsası Meclis Üyeliği

  Nazilli Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeliği

  TOBB Aydın Genç Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcılığı

  TOBB Aydın Kadın Girişimciler Kurulu Üyeliği

  Nazilli Genç İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği

  TOPLUMSAL EĞİTİM VE GELİŞİM DERNEĞİ (Cumhuriyet Halk Evleri)

  Nazilli Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği

  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve kişilik haklarını hiçe sayan yorumlar onaylanmamaktadır.
  Yorumlar
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim