CHP’li Didim Belediyesi’nin Altınkum’da faaliyet gösteren Maril Otel’in giriş bölümündeki demonte yapıyı Aydın 1. İdare Mahkemesi’nin verdiği yürütmeyi durdurma kararına rağmen yıktığı ortaya çıktı.

Didim Altınkum’da bir süredir devam eden yıkım gerginliği bu defa mahkeme kararına rağmen durmak bilmedi.
CHP’li Belediye Başkanı Deniz Atabay’la sorun yaşayan Maril Otel arasındaki kriz giderek tırmanıyor.
Didim Altınkum’da 25 milyon Euro’ya malolan Maril Otel’in Sahibi Ahmet Orak,  “Yatırım yaptık başımıza gelmeyen kalmadı. Mahkemeden yürütmeyi durdurma kararı almamıza rağmen belediye bu kararı tanımıyoruz diyerek içeri boşaltıp yıkıma başladılar. Kararı kaymakamlığa da bildirdik ama yine yıkım durmadı. Bize karşı kişisel husumetleri var” dedi.
İLÇEDE 1680 TANE KAÇAK YAPI VAR AMA SADECE BİZİM ÜSTÜMÜZE GELİNİYOR
Didim’de yaklaşık 1680 tane kaçak yapı varken bizden başkasını yıkmıyor. Hem Didim turizmine ve yatırımcıya darbe vurulmak isteniyor. Cumhurbaşkanının çağrısına aykırı hareket ediliyor. Biz de savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Tek suçumuz yatırım yapmak mı? Yıktılar da ellerine ne geçti? Bu malzemeler sökülür takılır malzeme olmasına rağmen öfkeyle gelip yıktılar. Benim husumetim yok ama bize karşı başkanın husumeti var. Yetkili makamları göreve davet ediyorum” diye konuştu.