• BIST 106.126
 • Altın 161,823
 • Dolar 3,8955
 • Euro 4,5918

  CHP'den saldırılara kınama

  10.03.2009 17:33
  CHP Kuşadası İlçe Örgütü tarafından, Belediye Başkan adayı Esat Altungün'ün evine ve bir seçim bürosuna yapılan saldırılar kınandı.
  CHPden saldırılara kınama
  CHP'den saldırılara kınama CHP'den saldırılara kınama CHP'den saldırılara kınama

  CHP Kuşadası ilçe merkezinde gerçekleştirilen basın toplantısında, evi saldırıya uğrayan Belediye Başkan Adayı M. Esat Altungün'e destek olan partililer alkış ve sloganlar attıktan sonra saldırıyı kınayan pankartlar açtı.
  CHP Aydın İl Başkanı Tunç Aytur, CHP Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Bal ve CHP Kuşadası Belediye Başkan Adayı M. Esat Altungün'ün katıldığı basın toplantısında ilk konuşmayı CHP İlçe Başkanı Mehmet Bal yaptı. Her iki olayı ayrıntılarıyla anlatan CHP İlçe Başkanı Mehmet Bal, önce seçim bürosu ardından başkan adayının evine yapılan saldırıların son derece çirkin ve düşündürücü olduğunu belirterek, bu saldırıları yapanların bir an önce yakalanmasını istedi.
  CHP Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün ise hem partisine hem de evine yönelik saldırıların seçim öncesi peş peşe gelmesinin ardında seçimi kaybetme korkusuna girenlerin endişelerinin yattığını söyledi. Partililer ve vatandaşlardan alkış desteği alan CHP Kuşadası Belediye Başkan Adayı Esat Altungün, "Bugün bir eş olarak, bir baba olarak çok büyük üzüntü yaşadığım bir gün. Ancak, bir Kuşadalı olarak daha büyük bir üzüntü içerisindeyim" dedi.
  Yoğun bir seçim dönemi yaşandığını anlatan Altungün, şöyle konuştu: "Ben de, CHP'den belediye başkanlığına adayım. CHP yönetiminde görev aldığım andan bu yana beni yolumdan çevirmeyi amaçlayan her türlü baskı, tehdit ve şantaja uğradım. Önemsemedim, kulak vermedim bu tür konuları kamuoyunda dile getirerek ortamı germek istemedim. Bu konuda yakın çalışma arkadaşlarımın kamuoyuyla paylaşalım önerisini dahi kabul etmedim. Ancak yaşanan süreç bıçağın kemiğe dayandığı süreçtir."
  KİMSEYLE ÖZEL BİR HESABIM YOK
  Kuşadası tarihinde hiçbir seçimde böyle çirkinlikler yaşanmadığını belirten Esat Altungün, sözlerini şöyle sürdürdü: "Aile fertlerime kadar uzanan baskı, tehdit ve yıldırma amaçlı uygulamalara sessiz kalmam artık beklenmemeli. Benim kimseyle özel bir hesabım yoktur. Onların benimle özel bir hesapları olmadığına inanmak istiyorum. Şüphelendiğim kimse yok, şüphelenmekte istemiyorum. Kendini bilen kimsenin bu tür yollara sapmayacağına inanmak istiyorum. Bununla birlikte şu an yaşamakta olduğumuz sürecin
  de çok tehlikeli olduğu kanısındayım. Herkesi sakin ve akliselim davranmaya davet ediyorum. Yapılan tüm olumsuz hareketlerin bana değil, Kuşadası seçmenine yönelik olduğu kanısındayım."
  Bu çirkin insanların çirkin saldırıları var diye Kuşadası sevdasından hiçbir zaman vazgeçmeyeceğini anlatan Altungün, sözlerini şöyle tamamladı: "29 Mart'ta sizlerin oylarıyla Kuşadası değişecek, huzur ve güven tekrar gelecek, vatandaşlarımız Kuşadası'nda yaşamaktan gurur duyacaklar. Desteğinize teşekkür ediyorum."

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim