• BIST 95.953
 • Altın 239,194
 • Dolar 5,8388
 • Euro 6,5739

  CHP Söke’de Sürpriz Aday Erkan Polat

  08.11.2018 08:30
  Hüseyin Asar / Efece

  Hüseyin Asar / Efece

  Aydın ve ilçelerinde CHP adayları birbiri arkasına adaylık başvurusunda bulunuyor. Aydın uzun zaman sağın kalesi iken giderek solu kalesine dönüştüğü için sağ partilerde aday sıkıntısı yaşanırken CHP’de aday bolluğu yaşanıyor. Söke’de en son aday adayı Erkan Polat oldu.

  Erkan Polat 1968 Söke doğumlu. Köken olarak Adalet Partili bir ailenin sol görüşlü çocuğu. Politik bir kültürde yoğrularak bugünlere gelebilen sağlam bir CHP’lidir. Benim de gençlik yıllarımı paylaştığım güvenilir insanlardan birisi. Dost değil, kardeş tabir edebileceğim bir insan. Birlikte çok anı biriktirdik, çok yaşanmışlığımız var.

  Hafta başında aday adayı olduğunu duyunca sanki kendim aday olmuş gibi heyecanlandım. Aday gösterilirse gerçekten Söke’nin çehresini değiştirebilecek, Söke’yi eski günlerine döndürebilecek ender insanlardan bir tanesi. En azından sağlam bir ekip oluşturmuş. Zaten belediye başkanı her şeyi bilemez, her konuya hâkim olamaz, diyor kendisi. Ekibi sağlam ise belediyeyi çok iyi yönetebilir düşüncesindeyim. Adaylığı açıklandığında ekibi ile sahaya çıkıp projelerini açıklayacak. Böylece Söke Onunla kendi kabuğunu kıracaktır.

  Eskimeyen dostum Erkan Polat’a aday adaylığı ile ilgili düşüncelerini sorduk. Tüm samimiyeti ile adaylığı hakkında bilgi verdi.

  Erkan Polat; -“ İyi bir eğitime sahibim. Endüstri Meslek Lisesi mezunuyum. Teknik konulara hâkimim. Liseyi bitirince Karadeniz Teknik Üniversitesi Çay Eksperliği Bölümü’nü bitirdim. Hemen arkasından Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesini bitirdim. 1985 yılından beride Söke Sanayi Sitesi’nde üretime dayalı esnaflığımı sürdürüyorum”.

  erkan-polat---huseyin-asar.jpg

  Erkan Polat; -“1997 yılından bu yana CHP içinde her kademede görev yapan, örgütten gelen birisiyim. 1999 yılından itibaren gençlik kollarında İlçe yönetiminde çeşitli görevlerde bulundum. Bu süreçte ilçe sekreterliği, ilçe başkanlığı görevlerinde bulundum. 2004 yılından 2014 yılına kadar tam 10 yıl Söke Belediyesi Meclis Üyeliği görevimi en iyi şekilde yerinde getirdim. Yani örgütten geliyorum ve yerel yönetim için gerekli tecrübeye de sahibim”.

  Erkan Polat; -“31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçim çalışmalarımıza başladığımı sizin de bildiğiniz ürere hafta başında herkese açıkladım. Partili kişilerle, demokratik kitle örgütlerinin temsilcileri ile Söke halkı ile yaptığım görüşmelerde ismim üzerinde büyük bir mutabakat olduğunu gördüm. En kısa sürede adaylığım ile ilgili açıklamaları yapacağım. Söke’de bir sıkıntı var, bu sıkıntıyı da hep birlikte biz çözebiliriz”, dedi.

  Erkan Polat’a Söke’nin kozmopolit yapısını ve bu yapı içinde seçimi nasıl kazabileceğini sorduk.

  Erkan Polat; -“Uzun yılardır siyasetin içindeyim. Doğma büyüme Sökeliyim. Gerek milletvekilliği aday adaylığım sürecinde, gerek ilçe başkanlığım döneminde, gerekse önümüzdeki seçimlere yönelik yaptığım çalışmalarda çok sayıda insanla iletişim kurdum. Özellikle son dönemdeki yaptığım çalışmalarda mevcut yapıdan dolayı CHP’ye oy vermeyecek insanlarla karşılaştım. Hatta daha önceki seçimlerde başka patilere oy veren insanlarla görüştüm. Benim adaylığım gerçekleşirse parti disiplinine bakmayıp bana oy vereceklerini söylediler. İddialı bir söylem olacak ama daha önceki seçimlerde alınan oydan fazlasını alacağıma inanıyorum. Bu inançla aday oldum”.

  Erkan Polat’a projelerini sorduk.

  Erkan Polat; -“Söke uzun yıllardır ihmal edilmiş bir ilçe. Benim başkanlığımda bunu çözüp kısa sürede hızlı bir gelişmeyi yakalayacağız. Biliyorsunuz ki son Büyükşehir Yasası ile ilçe belediyelerinin yetkileri azaldı. Biz Büyükşehir Belediyesi ile uyum içinde çalışıp geri kalmışlığımızı en kısa sürede ortadan kaldıracağız. Görünen o ki Büyükşehir Belediye Başkanı yine Sayın Özlem Çerçioğlu olacak. Sayın Çerçioğlu ile uzun yıllara dayalı bir hukukumuz ve dostluğumuz var. Bu nedenle Sayın Çerçioğlu ile uyum içinde çalışıp ilçemizi geliştireceğimize yürekten inanıyorum. Az önce söylediğim gibi çok iyi bir ekip kurduk, bu ekiple ve Sayın Çerçioğlu’nun desteği ile çözemeyeceğimiz bir sorun olduğuna inanmıyorum”.

  Erkan Polat’a insanlar sizin neden seçsin diye sorduk;

  Erkan Polat; -“Biz belediyeyi ekip olarak yöneteceğiz. Aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi ile şimdiye kadar görülmemiş bir uyum içinde yöneteceğiz. Halka dokunacağız. Sadece Söke merkez değil, Savuca, Sazlıköy, Sarıkemer, Atburgazı, Tuzburgazı, kısaca herkesle iyi ilişkiler kurup mahallelerde yaşayanların da yönetime katılmasını sağlayacağız”.

  Erkan Polat örgütten gelen yapısı ile halkta bulunan karşılığı ile CHP içinde edindiği iyi intiba ile Söke CHP’de en başarılı olabilecek aday olarak görünüyor. Bu nedenle CHP Söke’de Erkan Polat’ı aday göstermelidir.  

  Her ülke layık olduğu hükümeti alır.  (Aristoteles)

  Aydınpost ANDROID'de TIKLA İNDİR!   Aydınpost APPSTORE'da TIKLA

  Bu yazı toplam 1538 defa okunmuştur.
  Yazarın Diğer Yazıları
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim