• BIST 96.455
 • Altın 222,861
 • Dolar 5,6626
 • Euro 6,5275

  CHP Milletvekili Tanrıkulu'ndan soru yağmuru

  03.12.2017 17:11
  TBMM Başkanlığına en fazla soru önergesi veren milletvekillerinden CHP İstanbul Milletvekili Tanrıkulu, sorularının yanıtlanması için bazı bakanlıklarda ayrı bir birim oluşturulduğunu söyledi.
  CHP Milletvekili Tanrıkulu'ndan soru yağmuru
  CHP Milletvekili Tanrıkulu'ndan soru yağmuru CHP Milletvekili Tanrıkulu'ndan soru yağmuru CHP Milletvekili Tanrıkulu'ndan soru yağmuru

  TBMM Başkanlığına, Başbakan ya da bakanların yanıtlaması istemiyle yoğun bir şekilde soru önergesi sunan CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

  Tanrıkulu, kamu kurumlarındaki elektrik tüketiminden, güvenlik güçlerinin karıştığı kazalara, kapanan turizm işletmelerinden, parçalanmış ailelere, Türkiye'de bulunan mülteci çocuklara kadar bir çok konuda soru önergesi verdiğini, sıkıntıları Meclis gündemine taşımaya çalıştığını ifade etti.

  "İnsanlar bana ulaşıyor, zorlandıkları konuları bana anlatıyor"

  Tanrıkulu, bu yasama döneminde TBMM Başkanlığına 2 bin 853 yazılı soru önergesi sunduğunu, bazen sunduğu soru önergesi sayısının bir günde 150'ye kadar çıkabildiğini bildirdi. Tanrıkulu, bu yasama döneminde ayrıca 224 kanun teklifi ve 200 araştırma önergesinde imzası bulunduğuna işaret etti.

  Tanrıkulu, "Gerçek anlamda bir Türkiye milletvekiliyim. İnsanlar bana ulaşıyor, zorlandıkları konuları bana anlatıyor. Bunların giderilmesi, en azından Türkiye'nin en önemli hafızası olan TBMM kayıtlarına geçmesi açısından bu önergeleri sunuyorum." dedi.

  Mesai için soru önergesini gündeme getirdi

  Bazı bakanlıklarda bu soru önergelerine yönelik kendisiyle ilgili birimler kurulduğunu duyduğunu belirten Tanrıkulu, sorulara cevap vermek için mesaiden sonra da çalışıldığını ifade etti.

  Tanrıkulu, "Mesai sonrasında çalışıyoruz, fazla mesai ücreti de almıyoruz." şeklinde kendisine bir yakınma geldiğini vurgulayarak, bu konuyu da soru önergesiyle gündeme getirdiğini kaydetti.

  Kaynak: Haber Kaynağı
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim