• BIST 108.434
 • Altın 151,492
 • Dolar 3,6547
 • Euro 4,3288

  CHP Lideri'nden Aydın turu

  28.06.2012 22:54
  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin Amerika istiyor diye Suriye ile savaşa giremeyeceğini savunarak, “Batının egemen güçlerinin taşeronluğunu yapacak şekilde dış politika yaparsanız, Türkiye'nin sırtı yerden kalkmaz” dedi.
  CHP Liderinden Aydın turu
  CHP Lideri'nden Aydın turu CHP Lideri'nden Aydın turu CHP Lideri'nden Aydın turu

  Aydın programı kapsamında Yenipazar, Bozdoğan ve Kuyucak ilçelerinin ardından Buharkent, Nazilli ve Atça’yı ziyaret eden CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, vatandaş ve partilileriyle buluştu. Gittiği her yerde sevgi gösterileriyle karşılanan Kılıçdaroğlu, halkla konuşmayı ve sıkıntılarını dinlemeyi ihmal etmedi.

  HALKLA KUCAKLAŞTI

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bir ülke düşünün, genelkurmay başkanı devletin tüm gizli bilgilerine sahip, Şimdi terörist başı diye içeri almışlar. Türkiye'de orduya başkanlık yapan birisi terörist olabilir mi? Bunları kabul etmiyoruz" dedi.

  Aydın Belediyesi hizmet binasının açılışını gerçekleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ardından Yenipazar ilçesine geçti. Yenipazar Belediye Başkanı Yüsran Erden ve partililerle buluşan Kılıçdaroğlu, boynuna poşu taktı ve Yenipazar’ın ünlü pidesi ile ayranını tattı. Başkan Yüsran Erden, CHP Genel Başkan Kılıçdaroğlu'na “sakin şehir” unvanına sahip Yenipazar’ın bu belgesini ve tanıtıcı kitaplar hediye etti. Kılıçdaroğlu, “Sizlerle birlikte olmaktan çok mutluyum. Buranın meşhur pidesinden yiyoruz. Bir kuş sütü eksik. Türkiye'nin sorunları var. Sanki bizim derdimiz yokmuş, dertlerimiz azmış gibi birilerine nasıl düşmanlık yaparız arayışı içindeyiz. Dostlarımızı hiçbir zaman kaybetmeyelim, dostluklarımızı da kaybetmeliyim. Tüm komşularımızla barış ve huzur içinde yaşayalım. Eğer bunu yaparsak Türkiye'de her şeyi çözebiliriz. Kendi dertlerimizi, sorunlarımızı çözeriz. Bugün Aydın'a uğradım. Dilimin ucuna kadar geldi, 'Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı' diyecektim. Özlem Hanım, Aydınlılara çok güzel hizmet veriyor. İnşallah Aydın büyükşehir olur, Özlem Hanım da daha iyi hizmet verir” dedi.

  “YALANDAN, YALANCI SİYASETTEN BU MİLLET BIKTI”
  Yenipazar’da karşılaştığı bir ayakkabıcıyla şakalaşan Kılıçdaroğlu, Bozdoğan’a bağlı Alamut köyünde köy kahvesinde vatandaşlarla sohbet etti. Alamut köyü için kendisine ‘senin köyün’ denildiğini ve bu nedenle gelip Alamut’u görmek istediğini kaydeden Kılıçdaroğlu, “Ben köyüme geldim. Hepinizi çok seviyorum. Siyasete girerken halka bir söz verdim: 'Hangi koşulda olursa olsun, her yerde ve her zaman bu millete doğruları söyleyeceğim' dedim. Yalandan, yalancı siyasetten bu millet bıktı. Doğrular, siyasetin en önemli unsuru olmalı. Birçok sorunumuz var. Sizlerin de sorunu var. Mazot pahalı. Hepsini biliyorum. Hepsini çözmek mümkün. Çözmenin yolu, siyasetçinin halka düzgün, samimi hizmet vermesi; cebini değil, milleti düşünmesi. Biz milleti düşünüyoruz. Aydın milletvekilleri, sizler için çalışıyor. Bir arkadaşımız da Avrupa'da çalışıyor sizin için. Bakınız bir profesör, uzun yıllar kamuda çalışmış, bizim çocuklarımızı yetiştirmiş. Bu kişiye, 'seni arıyoruz' diyorlar. Yurtdışından çıkıp geliyor. Vay efendim, hemen hapse atıyorlar. Bu adalet değil. Kaçmıyor ki. Kaçıyor diye yakalıyorlar. Kaçsa zaten yurtdışından gelmez. Bu adalet değil. Onun için bu adalete karşıyız. Bu tür adalet hiç olmasın” diye konuştu.

  “SİZDEN DESTEK İSTİYORUM”
  “Bu milletin adaleti, en doğru adalettir” diyen Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
  “Bir ülke düşünün, genelkurmay başkanı devletin tüm gizli bilgilerine sahip. Şimdi terörist başı diye içeri almışlar. Türkiye'de orduya başkanlık yapan birisi terörist olabilir mi? Bunları kabul etmiyoruz. Sizden destek istiyorum. Bu ülkeyi aydınlığa çıkaracağız, ötekileştirmeyi kaldıracağız. Kişinin inancı, saçının rengi, kılık kıyafeti ne olursa olsun herkesi yücelteceğiz. Başımızın üzerinde yeri vardır diyeceğiz, çünkü biz insana inanıyoruz, güveniyoruz, saygı duyuyoruz”

  "KORSAN GÖSTERİ YAPIYORUZ"
  Siyasetçinin görevinin insana hizmet etmek olduğunun altını çizen Kılıçdaroğlu, “Siyasetçi insana hizmet etmek için var. Biz de bunu yapıyoruz. Her düşünceye saygı duyacağız. İnsan olmanın gereği neyse onu yerine getireceğiz. Korsan gösteri yapıyoruz. Sizi de korsan gösterici diye içeri almasınlar. Soran olursa, 'bunu düzenleyen CHP Genel Başkanı' dersiniz” ifadelerini kullandı.
  Alamut köyü sakinleriyle sohbet eden CHP lideri Kemal Kılçdaroğlu, daha sonra CHP’li Bozdoğan ve Kuyucak belediyelerini ziyaret etti. Bozdoğan ve Kuyucak’ta da halkla seslenen Kılıçdaroğlu, Bozdoğan Belediye Ümer Apaydın ve Kuyucak Belediye Başkanı Ulvi Akoğlu’ndan çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

  AMERİKA İSTİYOR DİYE SAVAŞA GİREMEYİZ

  Ülkenin iyi yönetilemediğini iddia eden Kılıçdaroğlu, “Türkiye'nin çağdaş uygarlığa kavuşabilmesi için Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin jetlerini bir başka ülkenin düşürmemesi için, gerçek anlamda demokratik olabilmek için önce halkı kandırmayan siyasete ihtiyaç var. Askerin kafasına çuval geçirilir Recep Tayyip Erdoğan'ın gıkı çıkmaz, savaş uçağı düşürülür gıkı çıkmaz. Ne olacak bu memleketin hali?. Bulunduğumuz coğrafyada sevgi, hoşgörü ve dostluğu egemen kılmalıyız. Savaş hiçbir topluma bir şey getirmemiştir. Bir Amerika istiyor diye savaşa giremeyiz. Eğer böyleyse dış politikayı başka bir ülkenin çıkarları üstüne endeksleyemeyiz. Batının egemen güçlerinin taşeronluğunu yapacak şekilde dış politika yaparsanız, Türkiye'nin sırtı yerden kalkmaz. Türkiye'nin her şeyi var ama özgür ve bağımsız iradesinin de olması lazım. Bir başka ülkenin Ortadoğu'daki taşeronluğunu yapmayacağız” diye konuştu.
  Buharkentlilere görevi başında vefat eden Belediye Başkanı Kadri Ölçenoğlu için başsağlığı dileyen Kılıçdaroğlu, daha sonra Nazilli’ye geçti. Uzun bir araç konvoyu eşliğinde Hürriyet Caddesi güzergahında halkı selamlayan Kılıçdaroğlu, daha sonra istasyon Meydanı’nda bulunan parti binası önünde partililere seslendi. Nazilli’de coşkulu bir kalabalığa seslenen Kılıçdaroğlu’na CHP Nazilli İlçe Başkanı Cavit Yenipazarlı tarafından şampiyon olarak Spor Toto 2. Lig’i çıkan Nazilli Belediyespor atkısı hediye edildi.
  EMEKLİLERE YÜZDE 15’İ KALDIRMA VAADİ
  Nazilli’de esnaflara hayatlarından memnun olup olmadıklarını soran Kılıçdaroğlu, aldığı “Memnun değiliz” cevabı üzerine, şunları söyledi: “Benim güzel esnafım devletine hiç yük olmaz. Sigortasını, vergisini zamanında öder. Yanında çırağını çalıştırıp iş sahibi yapar. Sonrada emekli olur, bakar ki emekli maaşı yetmiyor; yeniden çalışmaya başlar. Fakat bu ülkede çalışan cezalandırılıyor. Emekli olup işyeri çalıştıran ve kendi çalışanın maaşından yüzde 15 kesinti yapılıyor. CHP iktidarında biz bu yüzde 15’lik kesintiyi kaldıracağız. Çalışan cezalandırıldığı sürece bizim sırtımız yerden kalkmaz”
  Daha sonra Nazilli’ye bağlı olan ve 2014’te mahalle olması gündemde Atça Beldesine uğrayan Kılıçdaroğlu, Belediye Başkanı Mustafa Çınar ile görüştü. Belediyelerinin kapanmaması için imza kampanyası başlatan Atçalılara destek veren Kılıçdaroğlu, parti otobüsünün üzerinden halka seslendi. Başkan Çınar tarafından kendisine plaket hediye edilen Kılıçdaroğlu, akşam katılacağı konser programı için Didim’e hareket etti.

  aydinpost-twitter.png aydinpost-facebook.png

  14.20120628225522.jpg

   

   

   

  15.20120628225533.jpg

  16.20120628225543.jpg

  17.20120628225554.jpg

  18.20120628225607.jpg

   

  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve kişilik haklarını hiçe sayan yorumlar onaylanmamaktadır.
  Yorumlar
  Diğer Haberler
 • iOS 11.0.2 çıktı!03 Ekim 2017 Salı 23:14
 • 2018'de 1 milyardan fazla akıllı telefon bu özelliğe sahip olacak!01 Ekim 2017 Pazar 11:45
 • Bir devrin sonu: Twitter, 280 karakterli tweetleri denemeye başladı27 Eylül 2017 Çarşamba 09:09
 • iOS 11.0.1 güncellemesi yayınlandı27 Eylül 2017 Çarşamba 01:14
 • Whatsapp ve Facebook sonunda birleşiyor!25 Eylül 2017 Pazartesi 13:57
 • Star Wars: The Last Jedi tamamlandı!25 Eylül 2017 Pazartesi 02:01
 • WhatsApp Facebook’a ekleniyor22 Eylül 2017 Cuma 12:40
 • Apple, iOS 11 güncellemesini yayınladı20 Eylül 2017 Çarşamba 00:32
 • Facebook'tan yeni özellik!17 Eylül 2017 Pazar 16:55
 • YouTube'tan tepki çeken karar!14 Eylül 2017 Perşembe 21:25
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim