CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisine 81 ilden katılım töreninde çocukluğunu anlattı. 7 çocuklu bir aileden geldiğini, annesi ve ablasının okuma yazma bilmediğini belirten Kılıçdaroğlu, “Halktan, sizden biriyim. Aristokrat bir aileden gelmiyorum. Anadolu’nun kuş uçmaz kervan geçmez bir köyünde doğdum ve kader beni buraya getirdi” dedi.

6'lı masadan yine aday çıkmadı 6'lı masadan yine aday çıkmadı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün Ankara’daki üyelik töreninin başında çocukluğunu anlattı. “Halktan, sizden biriyim” mesajı veren Kılıçdaroğlu, Türkiye’deki Suriyelilerle ilgili de şöyle konuştu:

KAÇAK AFGANLAR NASIL GELİYOR

“İran sınırına gidip, oradaki karakolu ziyaret ettim, sınır kapısına uğradım. Dedim ki, ‘Kaçak Afganlar nasıl geliyor?’ Dediler ki, ‘Buradan gelmesi mümkün değil. Biz herkese pasaport sorarız, kameralar var, buradan kimsenin pasaport vermeden geçme şansı yok. Kaçak geçişler oluyor.’ ‘Nasıl oluyor’ diye sordum. ‘Bir karakol diğer karakolu görüyor, ayrıca kameralar var, geçerken görülmemesi münkün değil.’ İyi de binlerce kişi geliyor, otobüslere binip büyük kentlere geliyorlar, nasıl oluyor? İnsan kaçakçılığı var. Demek ki birileri paralarla bu insanları Türkiye’ye sokuyor.