Nazilli Mastaura Antik Kenti’nde ilginç yasak; yurt dışından gelen gazeteciler ve normal vatandaşlara serbest Türk basınına yasak Nazilli Mastaura Antik Kenti’nde ilginç yasak; yurt dışından gelen gazeteciler ve normal vatandaşlara serbest Türk basınına yasak

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçi düzenlemiş olduğu basın toplantısı ile gündemi değerlendirdi. Ülke gündemini, halkın yaşadığı ekonomik sorunları dile getiren Saatçi, yerel siyasette Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çercioğlu dışında Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmak isteyen partililere net mesaj verdi. Saatçi “CHP içinde Özlem Çercioğlu’nun koltuğunda gözü olan kimseyi görmüyorum. Ama kendinde o cesareti gören var mı bilmiyorum. O kadar başarılı olacağına inanan var mı bilmiyorum. Başarılı bir belediye başkanımız var. Herkes bir yeri ister ama, orayı hak edip etmediğini kendinde sorgulayacak. Biz il başkanlığı olarak, Cumhuriyet Halk Partililer olarak sayın Özlem Çercioğlu’nu başarılı buluyoruz ve arkasında yürümekten onur duyuyoruz.“dedi.

Yerel seçimlerde CHP’nin Aydın’da geçen dönem kaybettiği ilçeleri tekrar alacağını savunan Saatçi “Sizin de tahmin edemeyeceğiniz şekilde daha fazla ilçe alacağız. Daha fazla belediye başkanlığı kazanacağız. Bu anlamda çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”  diye konuştu.
 

"BİLGİM DAHİLİNDE DEĞİL"

Ak Parti Aydın eski milletvekili Metin Yavuz’un CHP’li  Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ı ziyaret etmesi ve bu ziyaret sonrası Atay’ın Ak Parti’ye geçeceği iddialarının gündeme gelmesi üzerine sorulan soruya cevap veren Saatçi “Efeler Belediye Başkanımızın, Metin Yavuz ile görüşmesini ben de sosyal medyadan gördüm. Bilgim dahilinde değil. Ne yapacağını da bilmiyorum. Kendisinin bileceği iştir. Bir şey demem, ihtimalde vermem. Çok yorum yapmak istemiyorum, çünkü bilmiyorum. İl Başkanı olarak görüşmeyi kendisine sordum, kendisi böyle bir şeyin olmadığını nezaket ziyareti olduğunu söyledi. Bugün kendisi CHP’nin belediye başkanıdır. Bizim belediye başkanımızdır. Kendisine saygı duyarım.” ifadelerini kullandı.

8706d7b9-3599-451c-9b70-9250a01146495423cb37-e639-4687-bb3e-f63fe6aa879d0c698cda-b6b2-4919-8360-67f110c995ee