• BIST 109.050
  • Altın 153,876
  • Dolar 3,8375
  • Euro 4,5051

    CHP Erdoğan'cı, MHP Gül'cü

    06.05.2008 22:05
    MİT eski daire başkanlarından Mahir Kaynak, Hülya Avşar'ın programında CHP ve MHP üzerine önemli sözler söyledi.
    CHP Erdoğancı, MHP Gülcü
    CHP Erdoğan'cı, MHP Gül'cü CHP Erdoğan'cı, MHP Gül'cü CHP Erdoğan'cı, MHP Gül'cü

    Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) eski daire başkanlarından ve Star Gazetesi yazarı Prof. Dr. Mahir Kaynak, Hülya Avşar'ın Türkmax kanalındaki programına konuk oldu.

    Programda çeşitli değerlendirmeler yapan ve komplo teorilerinden bahseden Kaynak'ın CHP ve MHP üzerine söylediği sözler oldukça dikkat çekiciydi.

    MHP'nin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e, CHP'nin ise Tayyip Erdoğan'a oynadığını belirten Mahir Kaynak, bu iddiasını şu olaylarla destekledi:

    "Türban meselesinde ilk pası atan Devlet Bahçeli. Sonra AK Parti bunu desteklemek zorunda kaldı. O kapatılma sebebi oldu. Yani iyi bir oyun oynadı. Bir de bakın başka şeylerde yaptı. Bu sözlerim için beni mahkemeye verdiler ama tekrarlayacağım. Sayın Abdullah Gül Bey'in seçiminde çoğunluğu derhal sağladı. '367'yi ben sağlarım' dedi. Partisine falan da hiç danışmadan. Daha sonra Anayasa değişikliği yapılmıştı, o Anayasa değişikliğinde '11. Cumhurbaşkanı halk tarafından seçilir' yazıyordu. Oylama sürecindeyken o '11.' lafını da çıkarttı. Çünkü Abdullah Gül Bey'in Cumhurbaşkanlığını tartışmalı hale getirecekti. Yani diyebilirdi ki birisi, 'Madem 11. halk tarafından seçilir, Abdullah Bey ayrılsın biz 11.'yi seçelim' diyebilirlerdi... Şunu söylüyoruz MHP, Abdullah Gül Bey'e oynuyor. Öbür taraftan geçmişten beri bakıyoruz diyoruz ki, Deniz Baykal da Tayyip Bey kanadına oynuyur. Bu bir değerlendirmedir Hülya Hanım."

    Mahir Kaynak, izledikleri politikalara baktığı zaman Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Avrupa Birliği'ne, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ise ABD'ye yakın olduğunu sözlerine ekledi.


    KAYNAK: TELEVİZYONGAZETESİ

    Diğer Haberler
    Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim