• BIST 109.371
 • Altın 153,120
 • Dolar 3,8294
 • Euro 4,5101

  CHP Aydın'da yeni başkan Barkan Kalınomuz

  27.05.2012 17:00
  Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Kongresi Atatürk Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirildi.Seçimi 263 oyla Barkan Kalınomuz kazanarak CHP Aydın İl Başkanı oldu.
  CHP Aydında yeni başkan Barkan Kalınomuz
  CHP Aydın'da yeni başkan Barkan Kalınomuz CHP Aydın'da yeni başkan Barkan Kalınomuz CHP Aydın'da yeni başkan Barkan Kalınomuz

  AYDINPOST HABER SERVİSİ/Murat Uçkaç-Erman Çetin-612 delegesi bulunan CHP Aydın İl Teşkilatı’nın kongresine CHP Aydın Milletvekilleri Bülent Tezcan ve Osman Aydın, Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Aydın Belediye Başkan Özlem Çerçioğlu, CHP Merkez İlçe Başkanı Barış Altıntaş, belde ve ilçe belediye başkanları, sivil toplum örgütü temsilcileri ve çok sayıda partili katıldı.

  Üç adayın yarıştığı kongreye ilk olarak adaylardan Hüseyin Yıldız girdi. İkinci sırada ise partilileri Ahmet Öztürk selamlarken, Barkan Kalınomuz üçüncü sırada girdi salona.

  KİMİN BAŞBAKAN OLDUĞU ÖNEMLİ

  Kongrenin divan başkan Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan seçildi. Kürsüden partililere img_6394.jpgseslenen Bayraktutan "Düğünümüze hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Partiyi sırtında taşıyanlar var hoş geldiniz. Aydın'dan evli olmam dolayısıyla Aydınlı olarak kendimi atfettim. Aday arkadaşlara başarılar diliyorum. Kazanan kaybeden olmayacak kazanan tek olacak o da CHP olacak. Çok önemli demokrasi sınavı vereceğiz. Kimin başkan olduğu önemli değil, kimin başbakan olduğu kimin iktidar olduğu önemli. Buradaki görüntüler önemli. Hassas davranacağız" dedi.

  ŞAHİNCİ: PSİKOLOJİK İŞKENCELER BİZİ YILDIRAMAZ

  Görevi yeni başkana devredecek olan eski Başkanı Hulisi Şahinci ise, “Büyükşehir'i kaybedersek bu bizim ayıbımız olur. Büyükşehir ve tüm ilçeleri almalıyız. Bu azim ve güç bizde var. Belediye başkanlarımız gözaltına alınıyor. Psikolojik işkenceler görüyor fakat bu bizi durdurmaz. Yerelde iktidar olmaya kilitlenmeliyiz” diye konuştu.

  BALBAY’A BÜYÜK ALKIŞ

  Divan Başkanı Bayraktutan, kongreye yollanan mesajları okudu. Mesajlar arasında tutuklu vekil Mustafa Balbay gönderdiği mesajında  "İnciri dalında üzümü bağında yiyeceğimiz günlerin hayalini kuruyorum” cümlesine büyük alkış geldi.

  BAYDAR BARKOVİZYONLA KATILDI

  NATO toplantısı nedeniyle kongreye katılamayan CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar salondakilere barkovizyon sayesinde seslendi. Baydar, mesajında dünyada ve Türkiye'de havanın döndüğünü artık AKP'nin güç yitirmeye başladığını ifade etti. Baydar adaylara başarılar dilerken, kalbim sizlerle diye de partililere seslendi.

  ÇERÇİOĞLU: Aydın büyükşehir, CHP'nin olacaktır

  img_6438.jpgKongreye gelişince partililerin sevgi gösterisiyle karşılayan Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Üç tane birbirinden değerli başkan adayımız var. Her üçü de kim kazanırsa kazansın CHP'nin yönetimiyle birlikte hareket edeceğine inanıyorum. Bu seçimler çok önemli. Seçilecek olan il başkan ve yönetimi, yapılacak olan 2014'deki yerel seçimlerde partimizi temsil edecektir. Tüm mevcut başkanlarımız belediyeleri kazanacak ve kazanılmadan belediyeler de artı olarak eklenecekler. Merkez ilçe kongresinde söyledim, Aydın Büyükşehir CHP'nin olacaktır. Bu örgüt 24 saatini verir çalışır ve alır. Yeter ki bu salonda birlik ve beraberlik çıksın. Bugüne dek öneriyor, çalışan il yönetimine örgütümün önünde teşekkür ediyorum. Herkesin desteğine ihtiyacımız var. Ne kadar teşekkür etsek azdır” dedi.

  OSMAN AYDIN: AKP 10 YILDIR YARALAR AÇMAKTA

  CHP Aydın Milletvekili Osman Aydın, konuşmasında ekonomik verileri öne çıkartarak AKP iktidarını sert sözlerle eleştirdi.

  img_6445.jpgOsman Aydın, 10 yıldır ülkeyi AKP yönetmekte. Cumhuriyetimiz çok büyük yaralar aldı. Yasama, yürütme ve yargı erkleri yürütme lehine ortadan kaldırıldı. Yürütme benden başkası hiçbir şey söyleyemez noktasına getirdiler. Artık hükümet diye bir şey yok başbakanımız bilir noktasına getirdiler. Halimiz içler acısı. Yargı bağımsızlığı diye bir şey kalmadı. Yürütme yargıyı tamamen kontrol altına aldı. Gençliğe hitabesini dile getiren gencimiz okuldan uzaklaştırılıyor. Maalesef demokrasi bu şekilde derin yaralar aldı. AKP iktidarının başarılı olduğunu iddia ettiği ekonomide ise, kontrol altına aldığı medya tarafından ekonomik mucize dediği başarısının ne olduğunu paylaşmasını istiyorum. 2002'deki kamu borcu 276 milyar daha artarak 518 milyar dolara ulaşmış. Cumhuriyet tarihinin en yüksek borcu. Dış borç 310 milyar dolara ulaşmış. 2011'de sadece 105 milyar dolarlık dış ticaret açığı oluştu. Yabancı ülkelerin açık pazarı haline gelmişiz. Ara malları üreterek ayakta kalmaya çalışan bir ülkeyiz. Hakikaten istihdam yaratmadan büyüyen bir ülkeyiz. Artık AKP’nin kendi uzmanları da cari açığın finanse edemeyeceğini ifade etmektedir. En büyük tehlike cari açığın finansmanındaki kalitesizlik. Bu açık için gelen sıcak para bütün uzmanları tedirgin etmekte. Vatandaşın durumu ise, 2011 sonu itibariyle 224 milyar TL ye ulaşmış, 34 kat vatandaşın borcu artmış. Gelirlerle geçinemez hale gelmiş. Bankaya borçlanarak geçirebilir hale gelmiş. Gelirin yüzde 44'ü borç haline gelmiş. Ekonomik mucizelerin rakamları bunlar. Memleket uçurumun kenarına gelmiş. Kamu emekçilerimizin zam taleplerinin nasıl karşılandığını gördük. Greve gitmek zorunda kaldılar. Mali uzmanlar açıkça dile getirdiler eğer ki memurlar talep ettikleri zammı verirsek Yunanistan'ın durumuna düşeriz. 10 yılda durum ortada, pamuk para etmiyor, zeytin ve zeytinyağı para etmiyor. Alın terinin karşılığını alarak geçinmesinden dolayı banka borçluya yaşamını idare eder hale gelmiş. Önümüzdeki süreç çok büyük sorumluluklar yüklemekte. Bunu durdurmamız. Uçurumdan çekip almamız gereken bir süreçteyiz. Görev bizlere düşüyor. CHP'den başka ülkede bu gidişatı durdurabilecek siyasi örgütlenme kalmamıştır. Önümüzdeki süreci doğru götürmek durumundayız. Birlik ve beraberliğimize önem vermeliyiz. Kim seçilirse bizim il başkanımızdır. 10 yılda Aydın'da her geçen gün ivmeyi biraz daha yükseltmeyi başaran bir örgütüz. AKP Türkiye'de başarı sağlarken Aydın'da yenildi CHP'nin çalışmaları sayesinde. 2014'te de tüm belediyeleri alacağız” diye konuştu.

  TEZCAN: AKP’NİN DEFTERİNİ DÜRECEĞİZ!

  img_6455.jpgCHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan "Ankara'da görev verdiğiniz şanslı arkadaşlarınızdan olduğum için sizlere teşekkür ediyorum. 10 yıllık AKP iktidarının yarattığı iklimin ardından iktidar değişikliğine ihtiyaç hissettiğimiz Türkiye’de, Aydın'ı yüzde 38,5 oyla CHP Türkiye'de örnek parti yaptığınız için teşekkürlerin en büyüğünü hak ediyorsunuz” diyerek sözlerine başladı.

  CHP’li milletvekili Tezcan,“Türkiye kötü bir girdabın içerisinde. Demokrasiyi tasfiye eden iktidar ülkeyi bölgede bugüne kadar tarihsel birikimiyle itibarını israf edecek bir noktadan çıkartıp vatandaşlarının özgürlüğünün kısıtlandığı bir ülke haline geldik. Nasıl bir ülkede yaşıyoruz, 600 üniversite öğrencisi tutuklu. Özgür düşüncenin temsilcileri tutuklu. 4 bin 700 öğrencisi disiplin cezası almış veya üniversiteden uzaklaştırılmış. Başbakanı eleştirdiği için rektörü eleştirildiği için bunlar. Silivri tutsaklarının feryadıdır Mustafa Balbay'ın sözleri. Onlar AKP faşizminin esir aldığı insanlar. Siyasi nedenlerle hapse atılmış Silivri tutsakları. Selam olsun özgürlük savaşçılarına” dedi.

  Tezcan, “Saltanatlar en güçlü göründükleri zamanda içlerinden çürümeye başlar. AKP en güçlü göründüğü günleri yaşıyor. Toplumun her kesimini korkuttular. Kimse konuşamıyor. İktidara yakın olmayan STK'lara, barolara, örgütlere tahammül edemeyen kuşağa saldıran bir başbakan ve iktidar görevlileri var. Konuşmanın suç olduğu ama sırtını iktidara dayanarak yaşanan bir ülkede yaşıyoruz. Bu kongreler birer özgürlük feryadıdır. Herkesi düşmeye dualarla içeri almaya başladılar. Demokrasi tasfiye ediliyor. Aslında ileri demokrasi kuruyoruz diye AKP'nin hedefi adım adım bu ülkeye yerleştirilmeye çalışılıyor. İlk defa yaşamıyoruz. Bundan önce de yaşadık. Faşizmin tezgâhından geçmeyen kimse yoktur bu salonda. Umudumu yitirmiyorum. Türkiye'nin bir demokrasi ve özgürlük problemi var. Bu AKP iktidarının yarattığı problem değil. Bu uluslararası sermayenin kurmak istediği proje. Rantı paylaşmak isteyenlerin bir oyunu. AKP bir Anadolu projesi değil, bir Türkiye projesi değil, darbelere karsı proje değil, büyük Ortadoğu projesi adı altında Amerika'nın yeniden dünyayı paylaşma isteğinin bir projesidir. Bu projenin hedefi Mustafa Kemal'in Kemalist Türkiye'sini tasfiye etmeye çalışıyorlar. Milli hafızamızı silmeye çalışıyorlar. 23 Nisan'ı kutlamayı kaldırarak ilgimizi azaltmaya çalıştılar. Ardından 19 Mayıs'la uğraştılar. Bunun nedeni sadece Atatürk'ün şahsına duyulan düşmanlık değil. Tam bağımsızlık anlayışına karşı bunlar yapılmaktadır. Dün olduğu gibi bugünde görev bize düşüyor. CHP'li arkadaşların da umutsuzluğa kapıldığı dönemler oluyor. Akdeniz projesini adım adım hayata geçirirken biz aynı zeminde neden bulunuyoruz diye itiraz eden arkadaşlarımız var. Anayasa görüşmelerinde bunu çok yoğun görüyoruz. Türkiye'de demokrasiyi CHP temsil ediyor. Milli iradeyi, egemenliği millete veren anlayış Atatürk öncülüğündeki CHP ile olmuştur. Tarihi misyonu olan bir parti değiliz. CHP sendikal mücadeleyi vermiş partidir. Tarihinde her defasında köylülere sahip çıkan ürününün gerçek değerini veren partidir. Biz demokrasi zemininden kaçmayacağız. AKP'nin yapma istediği demokrasiyi tesis etmek değil başkanlık rejimine sadrazam olarak iş başına gelen Tayyip Erdoğan padişah olma niyetinde. Ama biz AKP'ye bu zemini terk etmeyecek kadar CHP'nin bu ülkede demokrasi sorumluluğuna sahip olduğunun bilincindeyiz. Uzlaşma zemininden kaçmayacağız. Erdoğan'a sultanlık yapma fırsatı vermeyeceğiz. Herkesin özel hayatının gizliliğinin özgür, üniversitesi özgür basını muhalefet yapma hakkının anayasal güvence altındaki ülkeyi dinleme korkusundaki insanlarımızın haklarını ifade edeceğiz. AKP'nin samimi olduğuna inanıyor musunuz? Ben de Erdoğan'ın samimiyetine inanmıyorum. Ama hiçbir alanı samimiyetsizlere bırakmayacağız. Bu zevki onlara vermeyeceğiz. Onları Türk halkının önünde diktatörlük hevesleriyle bizzat o zeminde bulunarak teşhir edeceğiz. Korkacak bir şeyimiz yok. Başkanlık rejimi gelsin, özgürlükler kısıtlansın, gençler tutuklu kalsın, sendikacılar iktidara karşı geldiği için saldırıya uğrasın, aydınlar hapse atılsın istemiyoruz. Biz çağdaş bir Türkiye istiyoruz. O zemini niye onlara terk edelim. Dar edeceğiz anayasa zeminini onlara. Milli gelirden payımızı isteme zamanı geldi. Ülke yüzde 8 büyüdüyse bunu benim çiftçim işçim memurum almıyor. Kim alıyor bunu? Tesettürlü kıyafetleriyle lüks hayatlarında ülkemizin çiftçisini sömürenler alıyor. Erik, Umurlu'ya gittik sokağa döktüler. Portakal satacak kapı bulamıyor. Pamuğu aynı sıkıntıda. Zeytinci aynı inciri aynı. Bu insafsızlık, bu memleketin alınterini çalmaya utanmıyor musunuz? Süt dağıtacağım diye çıktı dağıtamadı. Çocuklarımız zehirlendi. O sütun üzerinden rant dağıtmayı biliyorlar. İktidara Aydın kongresinden dur deme zamanı geldi. AKP'nin defterini düreceğimiz gün geldi, yakındır” dedi.

  Tezcan sözlerinin devamında, “Hiçbir baskı rejimi kolayca çekip gitmek istemez. AKP'nin sonu geldi. 2014 yerel seçimleri var. Bütün şehir adı altında yeni bölge dizayn edecek Aydın da hedefte. AKP sandık oyunlarıyla, siyaset oyunlarıyla gelecek. Bir şey yapmak zorundalar CHP'li belediyelerin altındaki mevcut gücü kırmak, çamur atıp iz bırakma telaşı içindeler. Bunun çalışmalarını yapıyorlar. Aydın'a geldiler. Önce Merkez belediyeye dönük başkan yardımcısını aldılar. 4 gün gözaltında tuttular. Sonra Kuyucak ve Bozdoğan Belediye başkanlarımızı sabah 7'de apar topar emniyet kapısına götürdüler. CHP örgütüne teşekkür ediyorum. Başkanlarımızı emniyet kapında da adliye önünde de yalnız bırakmadınız. İki yıldır Kuşadası ve Didim Belediye başkanımıza da bunlar yapıldı. Başkanlarımızı hizmet üretemez hale getirmeye çalışıyorlar. Bundan sonra da bu işler devam edecek. Başkanları itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar. Ama biz biliyoruz ki başkanlarımızın alnı ak. Elleri kara olanların başkanlarımıza kara kalmaya güçleri yetmeyecek. CHP 2014'te Aydın'da önce ilçe belediyeleri sonra büyükşehir Belediye'sini almakla 2011'deki meşaleyi 2014'te de iktidara taşıyacaklar. Bu kıvılcım gözlerinizde var. Her üçü de bu örgütün bağrından çıkmış arkadaşlarımız. Kendilerini kutluyorum. Bu kongreden ne çıkarsa çıksın, çıkan arkadaş bizim arkadaşımızın. O komutanın emrinde iktidara yürümeye hazırız" dedi.

  ADAYLAR NELER SÖYLEDİ?

  img_6490.jpgBarkan Kalınomuz: “Bazı toplantılar yapıldığı tarih bakımından değişik sonuçlar doğurabilir. Ülkemde faşistler, yobazlar cirit atıyorsa CHP kongreleri vatan mücadelesinin yapıldığı yerlerdir. Ülke zor günlerden geçiyor. Emperyalistler kol geziyor yobazlar cirit atıyor. Milli gururlar ayaklar altında. Her geçen gün siyasetçiye daha az güveniliyor. Buzdolabı dağıtan valileri para dağıtan siyasetçileri görüyoruz. Buna karsı çıkan herkesin birer birer susturulduğunu, konuşanların toplama kampına tıkıldığını görüyoruz. Partimizin 2 ya da 3 oranla yükseldiğini söylüyoruz. "Ananı al git" diyenlerin birinciliğini nasıl açıklanabiliriz? Yaşar Okuyan'ın Yalova'dan milletvekili olması benim canımı acıtır. Madem öyle ünlü dönek eski Genel Sekreterimizin AKP'den aday olması oyları artırması lazımdı. CHP'de sevgi eksik, saygı eksik. Sanki başka CHP varmış gibi partiye ne kadar zarar verdiğimizin farkında mıyız? Seçmeni ne kadar bayat kullandığımızın farkında mıyız? Başka bir CHP başka bir Türkiye yok. Birbirimizi sevmek hatta saygı duymak zorundayız. Onu da beceremiyorsak hazmetmek zorundayız. Çünkü Türkiye'nin bize ihtiyacı var. Maden ölümlerini bu mesleğin kaderinde var diyenler, Mehmetçiğin kafasına çuval geçirenler ne çuvalı deyip matrak geçenler, haber de ayrı Silivri de ayrı deniz fenerin de ayrı hukuk yaratanlar yönetecek ya da halkçılar CHP'liler yönetecek? Yani CHP yönetecek. Akıllı olmalıyız. Bu ülkenin bizim aklımıza merhametimize sevgimize ihtiyacı var. Türk ulusu tarihin en büyük ulusu. Emperyalizme karşı 150 yıldır savaşmaktadır. İdeoloji bitti diyenlere sesleniyorum. Milletin özlediği program altı ok programıdır. Aç kalan halk kendi yaptığını kendi yarattığı putları yiyecek. Bayım programımız sadece bizim partimizin değil. Namık Kemal'lerden Tevfik Fikret'lernden Deniz Gezmiş'lerden Erdal Eren'lerden gelen bir mirasçının bu program. BDP programı halkları birbirine kızdırmak istiyor. İşte Irak, işte Suriye, işte İran. Birileri sürekli kardeşlerimize bizi savaştırmak istiyor. Safları sıklaştırmak lazım mevzileri iyi tutmak lazım. Kazanacağız. İstiklal Marşı korkma diye başlar. Korkmuyoruz. CHP'nin kahramanlara ihtiyacı var. Kurtarıcı beklemeyelim. Kupayı milliyet kazanacak CHP kazanacak. Ama her şeyden önce sevgi kazanacak. Liboşlarla yobazlarla kavga edeceğiz. Biz bugün bu kongreye il başkanı seçmeye gelmedik, dosta düşmana göğsünü siper edecek insanları getirdik. Buradan sesleniyorum sizin biber gazınız, copunuz vız gelir bize. Belediye başkanlarımız üzerinde faşist baskılar var. Devrimcilerin muhtaç olduğu kudret CHP'dir. Son kez bağıra bağıra söylüyorum. Sayın Recep Tayyip Erdoğan no pasaran.... Faşizme geçit yok...” dedi.

  img_6517.jpgAhmet Öztürk: “CHP çok önemli bir görev üstlenmiştir. Yeni yapısal düzenlemeyle çalışanlar işsizliğe mahkûm ediliyor. Cumhuriyet kazanımlarının tartışıldığı bir döneme sürükleniyoruz. Bizlere düşen görev çağ dışı görüntü sergileyen iktidardan kurtulmaktır. CHP mazlum milletlere tarihsel örnek yaratmıştır. Tarihte varız gelecekte de olacağız. Artık rüzgâr soldan yana etmektedir. Almanya'da yapılan seçimde bile sol partiler ön plana çıkmıştır. Bu durum Türkiye'yi de etkileyecektir. AKP tek parti diktatörlüğüne doğru gitmektedir. Ülkede önemli bir kesim coplanmakta, hapse atılmaktadır. Kamuya ait tüm varlıkları satmaktalar. Peşkeş çekmekteler. AKP'nin ileri demokrasi anlayışı üniversite öğrencilerinin tepkilerinde bile bastırılmaya çalışılmaktadır. Öğrenciler okuldan atılmaktadır. Aydı kritik bir yerel seçim dönemine girmektedir. Aydın'ın konumu ise ortada. Aydın'da CHP birinci parti. 17 ilçenin 12'si CHP'li. AKP ne yaparsa yapsın bizi durduramaz. Kalelerimizi AKP'ye kaptırmayacağız. 2014 seçimlerinin ne kadar önemli olduğunun farkındayız. AKP kırsaldan alacağı oylara güveniyorsa biz buna fırsat vermeyeceğiz. 17 ilçe ve büyükşehiri de CHP'li yapacağız. Kimsenin kuşkusu olmasın. Önümüzdeki döneme güçlü bir örgüt olarak hazırlanmamız gerekir” dedi.

  img_6527.20120527195015.jpgHüseyin Yıldız: “Beni çok iyi tanıyorsunuz. 2002'de de 2007'de de 2011'de de gece gündüz demeden çalıştım. Beni örgüt Aydın'da toplantıya çağırdı. Önümüzde önemli seçimler var sen bu örgütün her noktasını biliyorsun. Gel göreve talip ol dediler. Aday olmaya karar verdim ve karşınıza çıktım. 10 yıllık AKP iktidarında 81 il arasında en çok darbe yiyen Aydın ilidir. Tarımda Aydın maalesef zor durumdadır. Dünyanın en güzel pamuğunu Söke'de yetiştirirken tarlalar ipoteklidir. Kısaca Aydın'ın sorunlarını biliyoruz. 8 milletvekilini 7'ye düşürdü. AKP'nin bize hediyesi bu. Gençlerin çoğu büyük şehirlerde sürünüyor. Önümüzdeki seçimleri düşünerek, ne yapmamız gerekiyor bunun çözüm yollarını bulmamız lazım. 17 ilçeyi 36 beldeyi 496 köyü ezbere biliyorum. Örgütün her durumunu biliyorum. 36 tane beldem bir yana itilmiş. İlçelerim ayrı. Söz verdik yarın sabahtan itibaren Aydın'da örgütün güneşi doğacak. Söz veriyorum. Beldelerdeki sorunu çözeceğiz. Kadın ve gençlik kollarını oluşturacağız. Bilgisayar sistemini kuracağız. AKP'ye karşı bir sistem oluşturamazsak riskimiz artar. Ekonomik güçleri var. Biz yüreklerimizden birlik ve beraberlikle AKP'nin mücadelesi karşısında hem büyükşehir,i hem de ilçeleri kazanacağız. Ben hiçbir zaman birilerinin adamı olmadım. Kimsenin emriyle aday olmadım. Benim aday olmamın tek nedeni örgütüm. Emrettiler, size güvendiğim için aday oldum. Benim davam milletvekilliği değil belediye başkanlığı değil. Ölünce milletvekili olarak anılmak istemiyorum. Büyükşehir'i ve ilçe belediyeleri almış il başkanı olarak anılmak istiyorum. İnsanın nerede doğacağını seçme hakkı yok. Anne babanı seçemezsin. CHP'li olarak doğdum ve CHP'li olarak öleceğim. Bunu bilmenizi istiyorum. Gençleri ayrıştırmayın birleştirin. Kadınları da ayrıştırmayalım birleştirelim. Bu ülke batarsa hepimiz batarız. Kardeşiniz olarak hepinizden rica ediyorum birilerini dışlamayacağız, ötekileştirmeyeceğiz. Söz veriyorum. Diğer iki arkadaşımla mazbatamı alacağım. Bana oy verecek ya da vermeyecek herkes benim başımın tacıdır. Aydın'da siyaset yapıyoruz. Maalesef merkezde toplantı yapılacak binamız yok. 90 bin lira ilin parası var. En kısa sürede bir arsa alıp 1 yıl içinde altta lokal olmak üzere parti binasının sözünü veriyorum. Hem iletişim merkezi olacak, hem bilim kurulu oluşturacağız. CHP'ye gönül vermiş herkesi oraya toplayacağız proje üreteceğiz. Sorunları ortaya çıkaracağız. 2002'de 4 vekil gönderdik. 2007'de maalesef partimiz 3. sıraya düştü. 2008'de hiçbir zaman koltuğu düşünmeyen ilçe başkanları ile oturduk Tunç Başkanı getirdik göreve. 2009'da birinci parti yaptık. İl genelde de tarihi deviren olduk. Sizler birilerinin talimatıyla değil, elinizi vicdanınıza koyarak oy kullanacaksınız. Bu ekip önümüzdeki yerel seçimlerde iktidar yapar mı yapamaz mı onu düşünerek hareket etmelisiniz. Bana bir görev verin 16 saat çalışırım. Bir daha ki dönemde yerelde yüzde 56 oy almadığım takdirde il yönetimi olarak istifa edeceğiz bunun da sözünü veriyorum. Hep beraber yürüyeceğiz. Örgüt olmadan bir yere gelemeyiz. Milletvekillerinin hepsi de bizim. Birilerinin vekili değil. Örgütün sesinin çıkması lazım. Yarın sabah örgütün güneşi doğacak. Hep beraber seferberlik ilan etmek zorundayız. Bir kızım, iki Aydın, bir de CHP sevdam var benim” şeklinde konuştu.

  Konuşmaların ardınan yapılan seçim sonucunda 577 oy kullanılırken, 6 oy geçersiz sayıldı. Barkan Kalınomuz 263 oy olarak Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Başkanı oldu. Sandıktan Hüseyin Yıldız'a 238, Ahmet Öztürk'e ise 69 oy çıktı.

  Barkan Kalıonuz'un yönetimi:

  img_6505.jpg

  Fatih Akkentli, Ümit Aydın, Evrim Bademci, Süleyman Bülbül, Hacer Demir, Merhet Demircioğlu, Mustafa Demirok, Memiş Dinç, Hüseyin Gündüz, Nevin Karaca, Vuslat Karaçizmeli, Seray Karagöz, Nurten Karamanlı, İhsan Kaya, Mevlüt Kenar, Semra Konaklı, Yavuz Atalay, M. Remzi Uğur, Haluk Uysal, Işıl Yıldıran.

  aydinpost-facebook.20120414234532.jpg

  aydinpost-twitter.jpg

  video.gifDivan Başkanı Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan'ın konuşması...

  video.gifÇerçioğlu: Aydın büyükşehir, CHP'nin olacak... 

  video.gifOsman Aydın: AKP 10 yıldır yaralar açmakta... 

  video.gifCHP Aydın İl Başkanı Barkan Kalınomuz'un konuşması... 

  video.gifTezcan: AKP'nin defterini düreceğiz...

  video.gif Barkan Kalınomuz'un yönetim kurulu üyeleri...

   

   

  img_6471.jpg

   

   

  img_6374.jpg

  img_6390.jpg

  img_6481.jpg

  img_6483.jpg

  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve kişilik haklarını hiçe sayan yorumlar onaylanmamaktadır.
  Yorumlar
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim