• BIST 96.867
 • Altın 223,237
 • Dolar 5,6501
 • Euro 6,4848

  CHP Aydın İl Kongresi için iptal talebi sonuçlandı!

  10.01.2018 19:03
  CHP Aydın İl Kongresindeki seçimde sandığa atılan listede yazım yanlışları olduğunu savunan bir grup partilinin, Efeler İlçe Seçim Kurulu'na yaptığı itiraz talebi reddedildi. 
  CHP Aydın İl Kongresi için iptal talebi sonuçlandı!
  CHP Aydın İl Kongresi için iptal talebi sonuçlandı! CHP Aydın İl Kongresi için iptal talebi sonuçlandı! CHP Aydın İl Kongresi için iptal talebi sonuçlandı!

  Aydın'da farklı ilçelerden bir grup partilinin, CHP İl Kongresi'ne ilişkin itiraz  talebi, listedeki yazım yanlışlarının seçim sonucuna etki etmediği gerekçesiyle kabul edilmedi.

  İtiraz talebine verilen cevapta şu ifadelere yer verildi:

  "Cumhuriyet Halk Partisi genel kurul seçimlerinin blok liste ile yapılan seçimde itiraza konu olan oy pusulası hakkında divan başkanlığına herhangi bir itirazın yapılmadığı, oy pusulasının divan kurulu tarafından kesinleştirilerek başkanlığımıza verildiği, itiraz dilekçelerinde sözü edilen hataların tamamen maddi hata olarak değerlendirilmesi gerektiği, seçime ve seçim sonucuna hiçbir şekilde etkili olmadığı anlaşılmakla itirazın bu yönden reddine karar verilmiştir."

  Bir grup partili, sandığa atılan listedeki "CHP Efeler İl Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çankır" ifadesinin yanlış olduğunu, "Efeler ilçe" değil, "Aydın il" kongresinin yapıldığını, listede başka yazım yanlışlarının da olduğunu belirterek, dün Efeler İlçe Seçim Kurulu'na seçimin iptali için itirazda bulunmuştu. 

  Aydınpost ANDROID'de TIKLA İNDİR!   Aydınpost APPSTORE'da TIKLA

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim