ChatGPT ile  başlayan yapay zeka devrimi, yine ChatGPT’nin önemli gelişmeleriyle sürüyor. Geliştirici OpenAI sık sık yeni özellikleri sohbet robotuna entegre ederken, kısa süre önce köklü değişiklikler yaptı.

OpenAI, yapay zeka botunu yalnızca bir metin kutusuna cümleler yazarak değil, aynı zamanda yüksek sesle konuşarak veya yalnızca bir resim yükleyerek yönlendirmenize olanak tanıyan yeni sürümünü kullanıma sundu. OpenAI'ye göre yeni özellikler önümüzdeki iki hafta içinde ChatGPT Plus abonelerine ulaşacak. Ücretsiz sürüm ve diğer herkes ise daha sonra bu özelliklerden faydalanabilecek.

CHATGPT, YENİ YETENEKLERE KAVUŞTU

Donanımhaber’e göre yapay zeka botu ChatGPT, Alexa, Cortana, Google Asistan veya Siri’de olduğu gibi ChatGPT ile sohbet edilebilecek. Sadece bir düğmeye dokunarak istediğiniz şeyi yapay zekaya söylüyorsunuz. ChatGPT bunu metne dönüştürüyor ve büyük dil modeline aktarıyor, bir cevap alıyor, bunu tekrar konuşmaya dönüştürerek yanıtı yüksek sesle size aktarıyor.

GÖRSEL DESTEK

Sesli konuşmaya ek olarak görsel açıdan da önemli destek geldi. İlgilendiğiniz şeyin fotoğrafını çekiyorsunuz ve ChatGPT ne hakkında soru sorduğunuzu anlamaya çalışıyor ve buna göre yanıt veriyor. Ayrıca sorgunuzu netleştirmek için uygulamanın çizim aracını kullanabilir veya görüntüyle sorular yazabilirsiniz.

Bursa Gemlik merkezli depremlerde uyarı mesajı geldi Bursa Gemlik merkezli depremlerde uyarı mesajı geldi