• BIST 108.434
 • Altın 151,200
 • Dolar 3,6612
 • Euro 4,3260

  ‘Chat' 21 yıllık evliliği yıktı

  06.11.2008 12:53
  MANİSA'da yerel bir gazetenin sahibi olan İsmail Aydoğan, 21 yıl önce evlendiği 2 çocuk annesi eşi Sevda A.'ın internette ‘chat’leştiği bir erkekle kendisini aldattığını öne sürerek boşanma davası açtı.
  ‘Chat 21 yıllık evliliği yıktı
  ‘Chat' 21 yıllık evliliği yıktı ‘Chat' 21 yıllık evliliği yıktı ‘Chat' 21 yıllık evliliği yıktı

  A., eşinden boşanmak için 100 bin YTL isterken, iddiaları reddeden ev kadını A. dava açıp eşinden 20 bin YTL tazminat istedi.

  Birbirlerini severek, 21 yıl önce evlenen İsmail A. ile Sevda A.'ın arası 2 iki yıl önce açılmaya başladı. İddiaya göre, Sevda A., internette bir erkekle tanışıp "caht"leşmeye başladıktan, buluşup gezdi. Bu durumu internet üzerinden iletişim kurmayı sağlayan MSN aracılığıyla bir kadın arkadaşına yazdı. İsmail A., aşk içerikli olduğunu belirttiği bu yazışmaları görünce dava açtı. Avukatı aracılığıyla boşanma davası açan A., dilekçesinde, şu iddialarda bulundu:

  “Eşim beni bir başka erkekle aldatıyor. Bunu öğrenince evi terk edip gitti. Eşim evi terk ederken, ziynet eşyalarını da alıp gitti. Kendisi sabaha kadar MSN'de yazıştığı için, oğlumuzla ilgilenmiyor. Onlara iyi bir gelecek vermek için ABD'de çalıştım. Birikim yaptım. Bunların hepsi eşim ve çocuklarım içindi. Eşim Kıbrıs'ta okuyan kızımla da ilgilenmiyor. Bankadaki ortak hesabımızda bulunan 50 bin doları benden habersiz çekmiş. Bu evlilik artık yürümez. Aldatan bir kadınla artık birlikte yaşayamam. Boşanmak istiyorum. Bunun için de 75 bini maddi, 25 bini manevi olmak üzere toplam 100 bin YTL tazminat istiyorum. Oğlum S.C.A.'nın velayetinin de bana bırakılmasını talep ediyorum.”
  Eşinin iddilarının asılsız olduğunu öne süren Sevda A. ise “Eşim sürekli yurt dışına gidiyor, asıl o beni aldatıyor. Uzun süre eve gelmiyor. Eşim sürekli beni ve ailemi tehdit ediyor. Evi eşimin zoruyla terk ettim. Ben de boşanmak istiyorum. Boşanmak için de 20 bin YTL tazminat istiyorum” dedi.

  İzmir 13'üncü Aile Mahkemesi'nde birleştirilen davaya bugün devam edildi. İsmail A. mahkemeye, eşinin "chat"teki yazışmalarının çıktıları ile başka bir erkekle çekilmiş fotoğraflarını kanıt olarak sundu. Aydoğan ayrıca eşinin avukatı olan Murat Tanıl'ın kendisine silah gösterip “Karını boşatıp, elinden alacağım” dediğini, bu olayla ilgili olarak da Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı ile İzmir Barosu'na şikayet dilekçesi verdiğini söyledi.

  A. çiftinin katıldığı duruşma, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi ve tanıkların dinlenmesi için ertelendi.
  DHA

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim