Enis Arıkan ve Şükrü Özyıldız çekişmesi gülmekten kırıp geçirecek Enis Arıkan ve Şükrü Özyıldız çekişmesi gülmekten kırıp geçirecek
İngiltere'de hükümetin fosil yakıt (petrol, doğal gaz, kömür) üretimi ile arama lisanslarını sona erdirme taahhüdünde bulunmasını hedefleyen “Just Stop Oil” adlı çevreci grup, eylemlerini sürdürüyor. İki aktivist, yerel saatle 05.00'te Londra Stansted Havalimanı'ndaki tel örgüleri keserek özel jetlerin bulunduğu alana girdi.

Aktivistler, konser için ülkeye gelen ABD'li ünlü şarkıcı Taylor Swift’in uçağının da bulunduğu bölümde iki özel jete turuncu boya püskürttü.

Aktivistlerden 22 yaşındaki Cole Macdonald, “Biri milyarderlerin lüks içinde yaşadığı, özel jetlerle uçup gidebildiği, diğeri ise milyonlarca insana yaşanması mümkün olmayan şartların dayatıldığı iki farklı dünyada yaşıyoruz” ifadelerini kullandı. Varlıklı insanların yaşam şeklinin bitmek bilmeyen bir yaz mevsiminin oluşumuna yol açtığı belirtilen Macdonald, “Milyarderler dokunulmaz değil, iklimin bozulması her birimizi etkileyecek” dedi.