• BIST 107.303
 • Altın 153,156
 • Dolar 3,7141
 • Euro 4,3624

  Çevre günü etkinlikleri

  06.06.2009 08:32
  Kuşadası ilçesinde 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında ünlü oyuncu Pelin Batu, "Su" konulu "Bir Aktivistin Gözüyle Geleceğimiz" isimli konferans verdi.
  Çevre günü etkinlikleri
  Çevre günü etkinlikleri Çevre günü etkinlikleri Çevre günü etkinlikleri

  Kuşadası Kütüphane Derneği (KÜKSAD) tarafından Kuşadası Belediyesi'nin katkılarıyla gerçekleştirilen ve büyük ilgi gören konferansta Pelin Batu, "Artık huzur bulduğumuz tek yer mezarlıklar çünkü sadece orası çok yeşil ve sessiz. Özellikle çocuklarımızın sosyal varlıklar olarak yetişmesinde yeşil çevrenin büyük önemi var. Amsterdam'ı örnek vermek istiyorum. Tüm elektrik ihtiyaçlarını çöplerini elektriğe çevirerek elde ediyorlar. Bu çok çarpıcı bir örnektir. Okullarımızda müzik ve beden dersi varken, çevre
  dersinin olmamasını yadırgıyorum. Kesinlikle çevre dersini öğrencilerimize vermeliyiz" dedi.
  Konferansın ardından Kuşadası Belediyesi tarafından kütüphane bahçesinde gerçekleştirilen kokteylde soruları cevaplandıran Pelin Batu'ya KÜKSAD Yönetim Kurulu adına teşekkür plaketi verildi.
  Kuşadası Belediyesi tarafından çeşitli kişi ve kuruluşların katkılarıyla gerçekleştirilecek olan çevre etkinlikleri 14 Haziran tarihine kadar devam edecek. Çevre Haftası kapsamında sırasıyla "Çevre" konulu resim sergisi, Kuşadası Belediyesi Köpek Rehabilitasyon Merkezi'nin açılışı, "Alternatif Turizm ve Ekoturizm" konulu konferans, Mavi Bayrak töreni, "Denizlerimiz Temiz Kalsın" konulu konferans, Optimistlerin Yelken Seyri ve Çevre Temizliği gibi etkinlikler gerçekleştirilecek.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim