Diyarbakır temasları devam eden Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, merkez Kayapınar ilçesinde yer alan bir otelde iş dünyası temsilcileri ile bir araya geldi. Burada konuşma yapan Yılmaz, Türkiye’yi güvenliği, refahı, huzuru, işi, aşı, büyük afetler ve küresel krizler karşısında direnciyle Türkiye vizyonu çerçevesinde büyüttüklerini dile getirdi. 22 yıllık iktidar sürecinde rotalarının sürekli millet tarafından çizildiğini söyleyen Yılmaz, “AK Parti olarak 22 yıldır ülke yönetiminde yer alıyoruz. Bu süreçte temel rotamız her zaman millet tarafından çizildi. Milletimiz bizden neyi talep ediyorsa biz siyasetimizi ona göre şekillendirdik. Dolayısıyla milletimizle her konuda istişarelerle yolumuza devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımız liderliğinde bu zihniyeti anlayışı bugüne kadar getirdik, bundan sonra da böyle devam edeceğiz. Amacımız milletimizin hayatını daha kolaylaştırmak, refahını artırmak ülkemizi yörelerimizi daha iyi yerlere taşımak. Buradan da ülkemize, bölgemize daha kaliteli kamu hizmetini sunabilmek. Bunu da tüm Türkiye’de yapmak" dedi.

Öğrencilere vergisiz telefonun şartları netleşti: Hangi modelleri kapsayacak, ne zaman satılacak? Öğrencilere vergisiz telefonun şartları netleşti: Hangi modelleri kapsayacak, ne zaman satılacak?

"Bizim başından beri bir sloganımız oldu oda bölgesel milliyetçilik yapmamak" diyen Yılmaz, "Etnik milliyetçilik yapmayacağız dedik, dini milliyetçilik yapmayacağız. Batıda ne varsa doğuda da olacak, kuzeyde ne varsa güneyde de o olacak. Bu zihniyetin sonucu olarak çok ciddi yatırımlar yaptık. Geçmişte ihmal edilmiş, yeterince hizmet görmemiş bölgelere tabiri caizse pozitif ayrımcılık yaptık. Ciddi kaynaklarla şehir merkezlerinde kırsallarda yaşam kalitesini artırmaya çalıştık. Bugün de küresel ölçekte ülkemizde yaşanan sıkıntılara rağmen bu hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Yatırıma, üretime ve istihdama öncelik vererek Türkiye’yi büyütmeye gayret ediyoruz. Türkiye’nin büyümesinin nimetlerini kapsayıcı büyüme anlayışıyla tüm yörelerimize yaygınlaştırıyoruz." diye konuştu.

"DİYARBAKIR SON DERECE HUZURLUDUR. BUNU EN İYİ GÖREBİLDİĞİMİZ GÖSTERGELERDEN BİRİ GELEN TURİSTLERDİR"