• BIST 107.170
 • Altın 151,379
 • Dolar 3,6777
 • Euro 4,3209

  'Çete yaz Kemal'e yolla, üye kartın...'

  14.05.2011 13:59
  Başbakan Erdoğan, 12 Haziran seçim çalışmaları kapsamında memleketi Rize'de halka seslenerek oy patlaması beklediğini belirtti ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu hakkında enteresan bir benzetme yaptı.
  Çete yaz Kemale yolla, üye kartın...
  'Çete yaz Kemal'e yolla, üye kartın...' 'Çete yaz Kemal'e yolla, üye kartın...' 'Çete yaz Kemal'e yolla, üye kartın...'

   

   
  Başbakan Erdoğan memleketi Rize'de hemşehrilerine şu şekilde seslendi; 
   
  CHP'ye benim Rize'mden oy çıkmaması lazım, ölüm nasihattır değil mi? Heralde bunların profesörü o ayeti Kadir Topbaş'ın sözü zannediyor. Sen profesör olabilirsin, bilim kadını olabilirsin ama irfan sahibi olamamışsın. Yunus ne diyor; İlim, kendini bilmektir, sen kendini bilmiyorsan sadece okumaktır' irfan sahibi olmak bilmediğini bilmektir mesele o, biz onun için hocaefendi musallataşına koyacak, cumhurbaşkanı, başbakan, milyarder niyetine demeyecek 'er kişi' niyetine, 'hatun kişi' niyetine diyecekler, alacaklar 2 metreküp mezarın içine gömecekler. Ondan sonra yanına gelirlermi gelmezlermi hak getire.
   
  Eğer geride hayırlı birşeyler bıraktıysan hayırla yad edilirsin, ama bırakmadıysan lanetle anılırsın olayın aslı bu. Bize çok hayır gördük, Allah sizden razı olsun denilsin yeter. 
   
  8,5 yıl boyunca tehditler aldık, Kastamonu'da en son konvoyumuza saldırdılar, Recep'imiz şehit oldu Metin'imiz yaralı, Silopi'de 2 şehitimiz oldu şuanda Türkiye genelinde AK Parti'nin seçim bürolarına saldırıyorlar bunlara da boyun eğmeyeceğiz, bunların molotof kokteylleri, şunu busu bizi bu yoldan alıkoymayacak çünkü biz bu yola kefen giyerek çıktık. Eşkiyaya, çeteye, mafyaya, çapulcuya asla meydanı bırakmadık, bırakmayız. Düşüncenin bittiği yerde eşkiyalık başlar, insanlığın bittiği yerde vahşet başlar bunların sözü bitti bunlar artık insanlıklarını da kaybetti. Seçimden netice alamayacaklarını anladılar ve seçim bürolarımıza saldırmaya başladılar. Şuanda dört bir koldan AK Parti'ye karşı saldırıya geçmiş durumdalar, Türkiye'yi eski günlerine getirmeye çalışıyorlar. İttifak halinde AK Parti'yi hedef tahtasına koydular, CHP, MHP, Ergenekon, yandaş, candaş medyaları aynı izaya geçtiler ve gözü kararmış şekilde  AK Parti'ye saldırıyorlar ama biz durmak yok yola devam edeceğiz. Durmadan saldırıyorlar 'Çete yaz, Kemal'e yolla üye kartın cebine gelsin'. 80 Yaşında bir zat CHP ile kolkola geliyor, CHP çetelerle kolkola giriyor, PKK, MHP, BDP'yi savunuyor. MHP'de dün enteresan adeta teşekkür etti, kaset olaylarında MHP'ye arka çıktıkları için adeta teşekkür etti onlara, MHP Genel Başkan Yardımcısı diyor ki; Demekki kendilerine özgü fikir ahlakları, namusları var. Taktir duygusuyla söylemiyorum ama kendi içlerinde ahlakları var' bu nasıl bir anlayış, nasıl bir gidişat. Buradan öyle bir haykıralım ki Kandil duysun, Silivri duysun' 
   
   
   
  Bu oyunu bozacakmıyız?
   
  Gereken cevabı 12 Haziran'da verecekmiyiz?
   
  Rize bizim yanımızda mı?
   
  İstikrar sürsün Rize büyüsün mü?
   
  İstikrar sürsün Türkiye büyüsün mü?
   
  Diye soran Erdoğan'a meydanı dolduran hemşehrileri 'evet' diyerek cevap verdi.
   
  Ardından Başbakan Erdoğan konuşmasına YGS'de yaşanan olaylarla ilgili konuşarak şu şekilde devam etti;
   
  YGS'de yaşanan olaylardan dolayı yüklenmeye başladılar bize, yargı takipsizlik kararı verdi onada hemen karşı çıktılar. Şifre diye başladılar ve deşifre oldular. En son devlet bakanımız Hayati Yazıcı bey üzerinden aynı şekilde gençlerin zihnini bulandırmak için tezgah kurdular. Gerekli basın toplantılarını Hayati bey yaptı, daha önceki tezgahlar gibi bunuda bozduk. Lüleburgaz'dan seslendim kendisine, onurun varsa çık açıkla' diye. Açıklayamadı bunu, daha sonra gazetelere düştü, mailmiş, mail senin adınada gönderilebilir ama sen bu tür yapılmış olan iftiraya, ahlaksızlığa sığınırsan buda senin seviyeni gösterir ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun maskesi bir kez daha düştü. Nasıl bir yalancı, müfreti olduğu, temiz insanlara çamur atan biri olduğunu bir kez daha bizler ispat ettik. Eğer Türkiye'de yürüyen bir yalan ararsanız Kemal Kılıçdaroğlu, akşam değil sabah değil o kadarda sürmüyor bunun yalanı 35 dakka sürüyor geçenlerde bir TV kanalında YÖK'ü kaldıracağım diyor 35 dakika sonra bedelliden elde ettiğim geliri YÖK'e aktaracağım diyor madem kaldırdın YÖK'ü neyin parasını aktaracaksın oraya işte Kemal Kılıçdaroğlu bu çok garip birisi yeter ki böyle muhalefet olsun. Şimdi de bir sürprizden bahsediyor, hani sen elimde önemli bilgiler var diyordun neden o belgeleri, sürprizi açıklamıyorsun? Yoksa bir kez daha rezil olmaktan mı korkuyorsun? 8,5 yıldır aynı şeyi söylüyor, İstanbul'a büyükşehir belediye başkanı adayı oldu, elimde Topbaş ile belgeler var dedi açıkla dedik, bir dosya bile açıklayamadı. Dedim ki ; Klasör ihtiyacın varsa göndereyim sana' şimdi de benimle ilgili dosyalar hazırlıyormuş, Bahçeli'yi de yanına al, candaş, yandaş medyanı da yanına al varsa dosyam açıkla. 
   
  Bunların yaptığı değirmende ayran öğütmek, Kemal Kılıçdaroğlu öğütüyor, her seferinde karavana bunlar bu hale geldiler. 1 Milyon 700 bin gencin vebaline girdiler ama bunlar vebal bilmez. Benim milletim bilir ve onu 12 Haziran'da ödetecektir, 2 gündür Kemal Kılıçdaroğlu'nun dönemine ait bir belge gösteriyorum şuanda yine yanımda diyorum ki; SSK genel müdürlüğü döneminde ÖSYM sınav yapamayacak yeterli başvuru yok, acelemiz var diyerek birilerini işe almışsın. Bu işe aldıklarınız kim? Bunları açıkla, isimleri soyisimleri neler, bunlardan kaçtanesinin soyismi sizin ve eşinizin soyismiyle aynı bunları ben söyleyince gel TV'de tartışalım diyor. Kılıçdaroğlu'ndan önceki genel başkanda TV'den başka birşey söylemedi, malesef o çok sevdiği kameralar Baykal'ın sonun getirdi. Nedir bu televizyon aşkı, kamera aşkı, madem televizyonu çok seviyorsun 'Yalan Rüzgarı' diye bir dizi vardı sende orada çık başrolü oyna. Madem bu kadar meraklısın, 1 kelime 1 işlem programına çık orada kendini ispat et, sen daha çıraklık eğitimini almadın, bu işlere yeni başladın sen önce milli şefinin dizinin dibine otur oradaki eğitimini bitir. Burada bir soru daha var bu sorulara cevap alana kadar yüzüne vurmaya devam edeceğiz. Az önceki dosyanın herşeyi ortaya 11 Ekim 1998 gazetelerde yer alan haberin bir kısmı; SSK genel müdürü Kemal Kılıçdaroğlu 'İsteğim şifai olarak Sosyal güvenlik bakanıyla iletildi, TİSK genel sekreteri Atasay şunu söylüyor 'Kılıçdaroğlu bizden bazılarının yönetimden alınmasını istedi ama biz karşı çıktık çünkü dosyalarına bakıyoruz pırıl pırıl insanlar' Kılıçdaroğlu genel müdürlüğünüz sırasında bu insanları hangi gerekçeyle görevden aldınız? Buna benzer şekilde kaç personelin görevine son verdiniz? Halep oradaysa, Arşın Rize'de işte CHP budur.
   
  2007 Seçimlerinde Bulancak'ta CHP heyeti ziyaret yapıyor bir köyde Şükrüye nineyi görüyorlar, Şükrüye nine evinin önünde kabak soruyor soruyorlar; Nine bu kabaktan çorbamı yapacaksın? Oğlum kabaktan çorbayı eskiden Halk Partisi zamanında yapardık şimdi biz bunları hayvanlara veriyoruz' işte Halk Partisi bu. 61 Yıl önce bugün Adnan Menderes yeter söz milletindir diyerek iktidara geldi, 10 yıl sonra Menderes'in hükümetini devirenlere darbecilere çanak tuttu. 12 Haziran onun için çok önemli CHP'ye Rize'de evelallah prim vermeyeceğiz. 
   
  81 vilayetimizi eserlerimizle konuşturuyoruz, Rize'de 40 yıldan beri konuşulan Ovit tünelini konuştu bizden öncekiler, biz geldik 4,5-5 senede sahil şeridini tamamladık şimdi, Sarp'a kadar tamam değilmi? 12 tane tünel yaptık biz Ferhat'ız, siz Şirin dağları deldik Şirinimize ulaştık. Ovit tüneli için şimdi adımı atıyoruz, Ovit Tüneli'nde toplam uzunluk 14 bin 700 metre yani yaklaşık 15 kilometre şimdi Ovit Tüneli'ni deleceğiz iki gidiş, iki geliş olacak ve bu bize nasip olacak inşallah. Bu ay içinde proje bitiyor, yıl sonuna doğru da ihaleyi yapıyoruz böylece Rize için çok önemli olan bu projeyi fiilen başlatmış oluyoruz. Bu sözümüz böyleydi, böylece Erzurum'a gidişimiz artık kar kış demeden açık olacak.
   
  Tarım bakanımda önümüzdeki günler içerisinde yeni yeşilçay, yaşçay fiyatlarını ülkemizde ki gelişmelere uygun olarak gelip burada açıklamasını yapacaktır. Artık genel müdürümüzü atadık, eski çevre bakanımız burada yıllarca özel sektörde yine çay işinde genel müdürlük yapmış hemşehrimiz İmdat bey şuanda çayın başında inşallah verimliliği daha iyi konuma getireceğiz ve kaliteyi arttırdıkça yurtdışından ciddi talepler almaya başladık. Kalite arttıkça inşallah bu yöndede başarılı olacağız. Rize organize sanayi bölgesi için hertürlü desteği verdik, kamulaştırma noktasında yargıya takıldı şimdi çıkacak sonucu bekliyoruz. Tabi ki Rize'de eğitimde büyük adımlar attık ve bununla birlikte eğitimde attığımız adımlardan şuana kadar yaptığımız derslik sayısı 1410 sadece Rize'de, ne kadar buraya bilgisayar gönderdik? 6 bin 74, bizden önce bilişim teknolojisi sınıfı yoktu biz bunuda yeterli bulmuyoruz. Şimdi ne yapıyoruz artık akıllı tahtaya geçiyoruz ve öğrencilerimize elektronik kitap ücretsiz olarak dağıtılacaktır. Bunun içine tüm müfredat sığdırılıyor, gerekirse yavrularımız okula giderken yanında kitap götürmeyecek ve bu hertürlü işlemi görecek. 4 yıl içinde bunuda gerçekleştirmiş olacağız, Amerika'da George, Almanya'da Hanz, Helga bu imkanlara sahip olacakta, benim Rize'mde Ahmet'im, Mehmet'im neden olmasın? Onlarında olacak, işte biz bunun için varız biz bu millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik.
   
  Rize üniversitesini hep söz veriyorlardı ama geldik biz yaptık, şuanda Rize üniversitemizin 6 tane fakültesi var artık bütün işlerimizi burada görebiliyoruz. Artık Trabzon'a herşey için gitmemize gerek yok inşallah seçimlerden sonra teşekkür ziyaretine geldiğimde devlet hastanemizinde açılışını yapacağız. Kaldı 29 günümüz hiç durmadan çalışıp dolaşacağız, bu bizim bir milli davamız ve sandıkları AK Parti'yle patlatacağız. İnanıyorsak bunu başarırız.
   
  Rize'ye sağlık hizmetleri için 2 yüz 40 trilyon yatırım yaptık, 98'de başlanan eğitim araştırma hastanesi ve diğer çalışmaları bitirip hizmete açtık. Uzman hekim sayısı 89'du şimdi 350, ebe hemşire sayısı 739'a yükseldi, bugün 3 adet bilgisayarlı tomografi var Rize'de. 8 yıl SSK'da kaldın Kılıçdaroğlu batırdın SSK'yı baktın bu iş olmuyor çekildin gittin, 99'da merhum Ecevit'e gittin, Ecevit başarısız biri olduğu için 'veto' etti. Rize'de 3 tane ambulans vardı şimdi 34 tane ambulansla hizmet veriyoruz. Adalet hizmetleri iyi verilsin diye Rize adalet sarayını bitirdik, TOKİ olarak Rize'de 1457 konut inşaatına başladık bunların büyük kısmını sahiplerine teslim ettik. Çiftçiye Ziraat Bankası yüzde 59 faizle kredi veriyordu şimdi yüzde 5, Halk Bankası 5 binlira veriyordu biz ise şimdi 100 bin liraya kadar kredi veriyoruz esnaf ve sanatkâra. 
   
  Oy pusulasında AK Parti birinci sırada, ampül bütün Türkiye'yi aydınlatıyor, altında ki dairenin içine inşallah 'evet' mührünü basıyoruz ve Rize'den oy patlaması bekliyorum. İstiyoruz ki Rize 1 numara olsun, 3'te 3'e varmıyız' diyerek miting konuşmasını sonlandırdı ve Giresun'a hareket etti.
   
   
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve kişilik haklarını hiçe sayan yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Diğer Haberler
 • Demirtaştan Akla Ziyan İddia!05 Ekim 2012 Cuma 08:37
 • Vekilin İsteği Başka!05 Ekim 2012 Cuma 08:36
 • Hüseyin Çelik: Panik yapmayın!04 Ekim 2012 Perşembe 20:18
 • Hüseyin Aygünden ilginç iddia04 Ekim 2012 Perşembe 20:07
 • MHPnin Neden Evet Dediği Belli Oldu04 Ekim 2012 Perşembe 14:46
 • Muharrem İnce Meclisi birbirine kattı04 Ekim 2012 Perşembe 14:44
 • CHPli heyetten ilk açıklama03 Ekim 2012 Çarşamba 22:45
 • Seçim teklifi komisyondan geçti03 Ekim 2012 Çarşamba 21:00
 • CHPden sağduyu çağrısı03 Ekim 2012 Çarşamba 20:55
 • BDPden ilk yorum Kaplandan03 Ekim 2012 Çarşamba 20:52
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim