• BIST 109.166
 • Altın 153,787
 • Dolar 3,8247
 • Euro 4,5082

  Çerçioğlu'ndan değerlendirme

  16.02.2009 13:17
  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Belediye Başkan Adayı Özlem Çerçioğlu, bir çok medeniyete beşiklik etmiş Aydın’ın turizmde hak ettiği değeri görmediğini ve Aydınlının da turizmden payını alamadığını söyledi.
  Çerçioğlundan değerlendirme
  Çerçioğlu'ndan değerlendirme Çerçioğlu'ndan değerlendirme Çerçioğlu'ndan değerlendirme

  CHP olarak en önemli projelerinden birinin Aydın"ın tarihi ve turistlik değerlerini dünyaya tanıtmak ve bundan da Aydın halkının gereken payı almasını sağlamak olduğunu kaydeden Çerçioğlu “İş başına geldiğimizde her gün en az 30 otobüs Aydın"ın kalbinde mola verdireceğiz” dedi.
  Aydın"ın tarihi, doğal güzelliği, yer altı ve yerüstü kaynakları ile adeta bir turizm cenneti olmasına rağmen, bu mevcut imkanlarını değerlendiremediğini kaydeden CHP Aydın Belediye Başkan Adayı Özlem Çerçioğlu, “Aydın bu güne kadar adeta eli hamur karnı aç beklemiş. Önemli olan o hamuru ekmek yapmasını bilmektir. Yılın 8 ayı günde 150 turist otobüsü Aydın"a uğramadan transit geçmekte. Çok mu zor bu acentelerin Aydın"da mola vermesini sağlamak” dedi.
  Aydın"ın adeta doğal sit alanı niteliğinde olduğunu ve mevcut jeotermal enerjinin de değerlendirilmesi ile birlikte hem kültür hem de sağlık turizminin merkezi haline geleceğini ifade eden Çerçioğlu “Bölgeye gelen turistlerin Trallesimizi, tarihi İpek Yolu üzerindeki külliyelerimizi, tarihi ayakkabıcılar çarşımızı görmelerini, Yağcılar içi esnaflarımızı ziyaret etmelerini ve bulvardaki esnaftan alışveriş yapmasını sağlamak çok mu zor?. İşbaşına geldiğimizde günde en az 30 otobüsün Aydın"ın kalbinde mola vermesini sağlayacağız. Bunun için gerekli altyapıyı hazırladı” diyerek Aydın"daki bir çok sorunun da turizmle çözüleceğine inandığını kaydetti.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim