• BIST 103.186
 • Altın 227,073
 • Dolar 5,3171
 • Euro 6,0307

  Çerçioğlu “Elektrik ve Suyu Bedava Yapalım” Derken Bugüne Kadar Neler Yapamadığının Farkında mı?

  09.07.2018 08:30
  Akın Yakan / Bakış Açısı

  Akın Yakan / Bakış Açısı

  Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu “Oylarınız ile yine Aydında 1. parti olduk. Genel seçimden sonra vira bismillah diyoruz. Yeni dönemde siz Aydınlılara ilk müjdemizi veriyoruz ve bu noktada AKP ve MHP’ye de çağrı yapıyorum. Ggelin elektrik ve suyu bedava yapalım. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu olarak, su ücretlerine ilişkin kanunlarda değişikliğe gidilmesi, sosyal devlet olmanın bir gereği olarak su ve elektrikten bundan böyle para alınmaması çağrısında bulunuyorum. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk ve önemli icraatı olacağını düşündüğüm bu teklifi bugün buradan ilan ediyorum. Bununla da kalmayacağım, su ve elektriğin bedava olması için kanun önerisi Aydın milletvekilleri aracılığıyla TBMM gündemine getirilecektir. AK Parti, MHP, HDP şimdi görev sırası sizde” diye beyanda bulundu.

  Özlem Çerçioğlu “…sosyal devlet olmanın bir gereği olarak su ve elektrikten bundan böyle para alınmaması çağrısında…” bulundu.

  Açıkçası Çerçioğlu’nun bu beyanı beni şaşırttı. Yerel seçimlere bir yıldan az bir zaman kala ilk defa Çerçioğlu’nun ağzından sosyal devlet lafını duyduk.

  Sayın Çerçioğlu Belediye Başkanlığı yaptığınız bunca zaman içinde Aydın’da sosyal devlet ilkesi uyarınca neler yaptınız?

  Yapılan zamlar ve katı atık bedeli adı altında alınan bedeller ile suyun en pahalı olduğu illerden biri haline gelen Aydın, birçok ile göre çok çok pahalı. Kendi yetkisini kullanarak yapabileceği bedel indirimini bile yapmayan Çerçioğlu’nun sosyal devletten bahsetmesi ne kadar inandırıcı?

  Aydın’a sorunlu bir battı çıktı ve bir kısım yol yapımı dışında Aydın Büyükşehir Belediyesi alt yapı hizmeti olarak ne yaptı?

  Arap Apıştı ve Kuşadası’nda gemi batırma dışında turizm için Aydın Büyükşehir Belediyesi ne yaptı?

  Aydın Büyükşehir Belediyesi gençler için bugüne kadar neler yaptı?

  Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin Aydınspor’u tesislerden çıkarma kararının ardından bir hafta, Aydın’ın Basketbol ikinci ligindeki temsilcisi Efespor’a verilen sözleri tutmayarak ortada bırakmasının üzerinden bir yıl geçti. Sayın Çerçioğlu Aydın’da spor için ne yapmıştır?

  Aydın Büyükşehir Belediyesi, Aydın’ın çevre düzenlemesi ve ağaçlandırması adına ne yapmıştır?

  Çerçioğlu görev süresi boyunca Aydın’a kaç tane ağaç dikmiştir?

  Jeotermal elektrik santrallerinden doğaya salınan atıklar nedeniyle Aydın hızla zehirlenirken sayın Özlem Çerçioğlu ne yapmıştır?  Üç tane seyyar laboratuvar kurarak çevre kirliliğini her yönüyle araştıracağı konusunda söz veren Çerçioğlu, neden bu sözünü tutmadı? Neden Jeotermalin “J” sini ağzına alamadı?

  Aydın Büyükşehir Belediyesi kültür ve sanat adına Aydın’da ne yaptı?

  Aydın’ı büyük bir köy haline geldi!

  Bugüne kadar “sosyal devlet” adına bir şey üretmeden, seçime az bir zaman kala “sosyal devlet” kavramını hatırlayarak popülist söylemlerde bulunmak ne kadar inandırıcı?

  Özlem Çerçioğlu’nun  “…sosyal devlet olmanın bir gereği olarak su ve elektrikten bundan böyle para alınmaması çağrısında…” bulunması sadece seçimlere az bir zaman kala siyasi ve hamle olma dışında hiçbir anlamı yoktur.

  ozlem-cercioglu-005.jpg

   

   

   

  Aydınpost ANDROID'de TIKLA İNDİR!   Aydınpost APPSTORE'da TIKLA

   

  Bu yazı toplam 7358 defa okunmuştur.
  Yazarın Diğer Yazıları
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim