• BIST 109.666
 • Altın 156,594
 • Dolar 3,8910
 • Euro 4,5831

  Cem'i görmüşler

  28.05.2009 14:42
  İstanbul‘da başı kesilerek öldürülen ve cesedi bir çöp konteynerinde bulunan Münevver Karabulut’un katil şüphelisi olarak aranan Cem Garipoğlu’nun etrafındaki çember daralıyor.
  Cemi görmüşler
  Cem'i görmüşler Cem'i görmüşler Cem'i görmüşler

  Adli Tıp Kurumu tarafından hazırlanan 18 Mayıs tarihli raporda, genç kızın, ağız, göğüs ve boynundan alınan kan ve tükürük örneklerinde Y-STR DNA(*) izi taraması yapılıyor. Raporda bulgular, bir numaralı şüpheli Cem Garipoğlu"nkiyle eşleşirse, bulgulardan bazılarının babasına, amcasına ya da erkek kardeşine ait olabileceğine işaret ediliyor.

  148 adres takipte

  Y-STR DNA

  Y-STR DNA, babadan oğula değişmeden aktarılan, aynı soy ağacındaki erkek bireylerde (baba, oğul, amca vb.) aynı özellikleri taşıyan bir kromozom.
  Cem Garipoğlu ile birlikte hareket etmesinden şüphelenilen dört yakın arkadaşından savcılık talimatı ile ifade ve DNA testi için doku örnekleri alındı. Bu kişiler için adli takip kararı alındı. Dünyada kırmızı bültenle aranan Garipoğlu"nun Türkiye"de bulunabileceği 148 adresi basan polis şimdi de yazlık ve lüks yatları takibe aldı.

  Sırtında toprak kalıntıları

  Münevver"in otopsi raporunda genç kızın sırtında toprak kalıntılarına ait izler bulundu. Bu izler, Münevver'in cesedinin konteynıra atılmadan önce toprak üzerinde sürüklenmiş olabileceği şüphesi yarattı.

  Başı canlıyken mi kesildi

  Genç kızın vücudunda, 13'ü başında olmak üzere 29 değişik kesik tespit edildi. Bunlardan boynun hemen altında bulunan ters 'V' şeklindeki 2 kesik ile göbeğin hemen altındaki 20- 25 santimetre uzunluğunda 4 yatay kesik dikkat çekti.

  İstanbul Adli Tıp Kurumu Morg İhtisas Dairesi'nce hazırlanan rapora göre, Münevver'in başında yapılan incelemede, sol kaşında yaygın morarma, alnın ortasında uzunlukları 0.5 santim ile 0.8 santim arasında değişen kenarları ekimozlu 3 kesik belirlendi. Genç kızın sol köprücük kemiğinin bulunduğu bölümde 3, boyun bölgesinde de 2 olmak üzere toplam 5 kesici- delici alet yarası buludu. Cesedin yapılan iç muayenesinde köprücük kemiği yakınındaki 3 darbenin sol akciğerde yaralanmaya neden olduğu anlaşıldı.

  Münevver'in sağ el 3'üncü parmağının eklem kökünde ve sol el 2'inci parmağı ile her iki bileğinin üst kısmında kesikler mevcut. Yine sol kolun ön bölümünde iç ve dış yanda 3 ve 4 santim uzunluğunda iki kesik tespit edildi. Münevver"in kanında ve midesinde yapılan incelemede alkol ve uyuşturucuya rastlanılmadı.

  MOSKOVA'DA GÖRENLERİN SAYISI ARTIYOR

  Münevver Karabulut'un katil zanlısı olarak her yerde aranan Cem Garipoğlu'nun Moskova'da görüldüğünü iddia edenlerin sayısı artıyor.

  Daha önce Türkiye'nin Moskova Büyükelçiliği konsolosluk bölümüne geldiği ve pasaport işlemleri yapılırken, konsolosluk görevlisinin şüphelenmesi üzerine Garipoğlu'nun büyükelçilikten hızla uzaklaştığı belirtilmişti. Aynı tarihlerde Garipoğlunu Moskova'nın değişik yerlerinde gördüklerini iddia eden iki Türk iş adamı daha ortaya çıktı.


  İsimlerinin açıklanmasını istemeyen kişilerden ilki, Cem olduğunu düşündüğü kişiyi Türkiye'nin Moskova Büyükelçiliği'nin birkaç yüz metre ilerisindeki Europeyski İş Merkezi'nde gördüğünü iddia etti. Bu tür şeylerle anılmak istemediği için isminin yazılmasını istemediğini belirten görgü tanığı, ''Bundan yaklaşık 20-25 gün kadar evvel, iş merkezinin yemek bölümünün olduğu kattaydım. Yüzü hiç yabancı gelmeyen birisini gördüm. Ama o an kim olduğunu çıkaramadım. Sonradan televizyonda gördüğümde hatırladım. Cem Garipoğlu iş merkezinde satıcı ile Rusça bilmediği için yabancı dil konuşarak anlaşmaya ve yiyecek bir şeyler almaya çalışıyordu'' dedi.

  Görgü tanıklarından ikinci kişi ise, Garipoğlu'nu Leninski Prospekt üzerinde Kafe 15 denen yerde gördüğünü iddia ederek, ''Kesin o idi. 20 gün kadar oldu. Kafe 15, iş yerime yakın olduğu için arkadaşlarımla hep orada yemek yeriz. O gün gene oraya gittik. Yüzü hiç yabancı gelmeyen bir kişi gördüm. Yanında da ona benzeyen başka birisi vardı. Derken kafamda o an canlandı ve yanımdakilerine 'Baksanıza bu o, kız arkadaşını öldürüp Rusya'ya kaçan kişi değil mi?' diye sordum. Yüksek sesle konuşunca sanırım sesimi duydu ve ben ona dikkatli dikkatli bakınca rahatsız olup Türk olduğu anlaşılmasın diye yanındaki ile yabancı dil konuşmaya başladı. Daha sonra ise yemeklerini bile bitirmeden çıkıp gittiler. Kafasının üzerinde bir güneş gözlüğü vardı. Saçları ve sakalı hafif uzamıştı. Gördüğüm kişinin Cem Garipoğlu olduğuna yüzde doksan eminim'' diye konuştu.

  Diğer Haberler
 • O manzaralar içimizi sızlatıyordu06 Ekim 2012 Cumartesi 12:50
 • Sucuk ve Salamı karıştıramayacaklar06 Ekim 2012 Cumartesi 12:48
 • 56 yaşındaki ev hanımının yaptığı pes dedirtti!06 Ekim 2012 Cumartesi 12:47
 • Şehit yakınlarına internet indirimi06 Ekim 2012 Cumartesi 12:39
 • Bir top mermisi daha düştü!06 Ekim 2012 Cumartesi 11:51
 • Bisküvi kutusundan tarih çıktı06 Ekim 2012 Cumartesi 10:58
 • Nevşin Mengü rövanşı böyle aldı!..06 Ekim 2012 Cumartesi 10:56
 • Bu haberi okumadan yola çıkmayın06 Ekim 2012 Cumartesi 10:40
 • 4+4+4ün gerekçeli kararı Resmi Gazetede!06 Ekim 2012 Cumartesi 10:39
 • Başbakan Erdoğanın arıyla imtihanı!06 Ekim 2012 Cumartesi 10:37
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim