• BIST 108.489
 • Altın 151,139
 • Dolar 3,6704
 • Euro 4,3242

  Çelik'ten garip emir

  17.11.2008 15:21
  Milli Eğitim Bakanı Çelik'ten garip emir
  Çelikten garip emir
  Çelik'ten garip emir Çelik'ten garip emir Çelik'ten garip emir

  BES'in işadamı Sadettin Saran"a vereceği 'Eğitim Onur' ödülü Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in engeline takıldı.

  Bağımsız Eğitimciler Sendikası (BES), Eğitim Onur Ödülü"nü işadamı Sadettin Saran"a vermeyi uygun buldu. Saran, saat 14.00"de ödülünü BES Genel Başkanı Gürkan Avcı"dan alacakken, BES Genel Başkanı Avcı, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik"den gelen “ödülü vermeyin, ödülleri bir tek ben veririm" emri ile şok oldu.

  BES, Türkiye"nin birçok yöresinde yaptırmış bulunduğu okullar ve derslikler başta olmak üzere engelli gençlerin eğitimi, sporla tanışmaları yönünde önemli çalışmalar yaptığı için işadamı Saadetin Saran"a Eğitim Onur Ödülü"nü layık gördü.


  Saran tarafından Kırıkkale"de yaptırılan ve Milli Eğitim Bakanı sayın Hüseyin Çelik"in de açılışına katılacağı “Naciye Pehlivanlı Saran Lisesi"nin açılışında saat 14.00"de BES Genel Başkanı Gürkan Avcı, Saran"a Eğitim Onur Ödülü"nü takdim edecekti.


  Resmi programda ödül töreni görünmesine karşın BES Genel Başkanı Avcı"ya telefonla Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik"in “ödül verme" emri geldi.

  ANKA"ya konuyla ilgili açıklamada bulunan BES Genel Başkanı Avcı, “Açılışa dakikalar varken gelen emirle şok oldum.

  Bakan Çelik, "benden başka kimse ödül veremez, programdan çıkarın emri verdi. Bu; sendikamıza, sendikal mücadelemize, mensuplarımıza yapılmış, son derece siyasi etiğe aykırı bir harekettir.

  Biz eğitime katkı sağlamış bir kişiyi onore etmek istiyoruz, örnek olsun istiyoruz. Bakan Çelik"in bu tutumunu düşmanca bir tutun olarak algıladık. Biz de bunun üzerine resmi programda ödülümüzü vermemiz yer almasına karşın 30 kadar arkadaşımız ile birlikte Kırıkkale"yi terk ediyoruz" dedi.
  ANKA

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim