• BIST 107.303
 • Altın 153,156
 • Dolar 3,7141
 • Euro 4,3624

  Çelik'e şok karar

  31.05.2009 12:45
  Tazminat isteyen Çelik'e şok karar
  Çelike şok karar
  Çelik'e şok karar Çelik'e şok karar Çelik'e şok karar

  Dost Tarikatı Lideri İhsan Güven'in eski eşi Ayşe Ersoy'un kişilik haklarına zarar verdiğini öne sürerek tazminat davası açan Çelik, davayı kaybetti.

  Şarkıcı Çelik'in, 27 şarkısının kendisine ait olduğunu söyleyen Mimar Ayşe Ersoy'a karşı açtığı tazminat davası reddedildi. Ayşe Ersoy, tüm şarkıları 10 yıl evli kaldığı 2004 yılında İBDA-C'nin öldürdüğü Dost Tarikatı lideri İhsan Güven"in emri ile müridi olduğu ileri sürülen Çelik"e verdiğini açıklamıştı. Evli olduğu süre içerisinde bu sırrı saklamak zorunda olduğunu belirten Ayşe Ersoy, Fikri Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi'ne dava açmış, şarkıların kendi adına kayıt edilmesini istedi. Davayı delil yetersizliğinden kaybeden Ayşe Ersoy temyize gitmişti. Çelik ise Sarıyer 1'inci Asliye Hukuk Mahkemesi'nde Ayşe Ersoy'a karşı dava açmıştı. Ayşe Ersoy'un "beste hırsızı" ve "tarikatçı" diyerek kişilik haklarına zarar verdiğini iddia eden Çelik, 105 bin TL maddi-manevi tazminat istemişti. Sarıyer 1. Asliye Hukuk Mahkemesi tazminat şartlarının oluşmadığına karar vererek davayı reddetti.

  Anlamlı destek

  Görme Özürlüler Derneği (GÖZDER)'nin uzantısı olan Görme Engelliler Spor Kulübü (İGES) 30-31 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek olan Dragon Bot kürek yarışlarına katılacak. İGES'in sporsorluğunu üstlenen Bisse Yönetim Kurulu Başkan Vekili Asiye Kefeli, "Takımımızın her zaman yanlarında olacağımıza söz veriyorum. Şahsım ve firmam adına bu durumdan gurur duyuyorum. Biz artık bu tür organizasyonlarla onların yanında olacağız. Şirket kartlarımızın da arkasını okuyabilmeleri için kabartma yazı yaptırdık. Herkes bu konuda çok duyarlı olmalı" diye konuştu. hürriyet

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim