• BIST 109.050
 • Altın 153,876
 • Dolar 3,8375
 • Euro 4,5051

  Çelik: Öğrenci affı yolda

  09.09.2008 23:33
  Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, hazırlıkları tamamlanan öğrenci affının 2005 yılı ve sonrasını kapsadığını belirtti.
  Çelik: Öğrenci affı yolda
  Çelik: Öğrenci affı yolda Çelik: Öğrenci affı yolda Çelik: Öğrenci affı yolda

  Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, hazırlıkları tamamlanan öğrenci affının 2005 yılı ve sonrasını kapsadığını belirterek, “Öğrenci affı yolda. Şimdi ben bunu yakında Başbakanlığa göndereceğim. Tabi Bakanlar Kurulu"nda görüşülecek. Orda, hakim olan düşünce nedir bilmiyorum, ama tabi ki çeşitli çevreler, "şu tarihe kadar da olsun", "şu da dahil olsun", "Kıbrıslı öğrenciler de dahil olsun" diyecekler" dedi.
  Gaziantep"te bazı medya kuruluşlarının Ankara temsilcileri ve eğitim muhabirleri ile bir araya gelen Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik öğrenci affı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Çelik, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan affın kapsamının 2005 yılı ve sonrasını kapsadığını belirterek, “Af yolda. Benim hazırladığım öğrenci affı 2005"ten itibaren bu yana olanı kapsıyor. Şimdi ben bunu yakında Başbakanlığa göndereceğim. Tabi Bakanlar Kurulu"nda görüşülecek. Orda, hakim olan düşünce nedir bilmiyorum, ama tabi ki çeşitli çevreler, "şu tarihe kadar da olsun", "şu da dahil olsun", "Kıbrıslı öğrenciler de dahil olsun" diyecekler. Normalde biz Kıbrıslı öğrenciler için af çıkaramayız. Ama Kıbrıs"ta okuyan Türk öğrenciler için arkadaşlara dedim bir bakın yasal altyapısına. Bütün bunlar göz önünde bulundurulacak" dedi.
  Türkiye"de af bekleyen 600 bin öğrenci olduğunu ifade eden Çelik, bunların 440 bin kadarının ise açık öğretim fakültesinden ilişiği kesilen gençler olduğunu bildirdi. Çelik, “Açık öğretime genelde devlet memurları derece artırımı için genellikle meyil ediyor. Açık öğretim çok önemli bir imkan ve fırsattır" dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim