• BIST 96.469
 • Altın 287,314
 • Dolar 5,8285
 • Euro 6,4790

  Çekilen kredi iptal edilebilir mi?

  30.07.2018 17:47
  Tüketicilerin acil nakit ihtiyaçları için başvurduğu en yaygın yöntem bireysel krediler. İhtiyaç anında kredi başvurusu yapılsa da bazen tüketiciler kredi başvurularını iptal etmek isteyebiliyorlar. Peki bu mümkün mü?
  Çekilen kredi iptal edilebilir mi?
  Çekilen kredi iptal edilebilir mi? Çekilen kredi iptal edilebilir mi? Çekilen kredi iptal edilebilir mi?

  Şube ya da online kanallardan başvurduğunuz onaylanan kredinizi iptal etmenin birkaç yolu var. Krediniz onaylandıysa ve sözleşme imzaladıysanız ve bu onaylanmış kredinizi iptal etmek istiyorsanız bankayla iletişime geçerek hiçbir masraf ödemen kredinizi iptal edebilirsiniz.

  CAYMA HAKKI

  Onaylanmış krediniz için banka ile sözleşme imzaladıysanız cayma hakkından faydalanabilirsiniz. Cayma hakkı, imzalanmış ve işleme konmuş kredi taleplerinin iptali için tüketiciye tanınan bir hak. Bu haktan yararlanabilmek için imzayı attıktan sonra 14 günlük bir süreniz var. Bu 14 günlük süre içinde cayma hakkınızı kullanarak kredinizin iptalini gerçekleştirebilirsiniz. Cayma hakkınızı kullanmak için herhangi bir masraf ödemezsiniz. Cayma hakkınızı kullandığınızda 30 gün içinde aldığınız anapara ve o güne kadar işleyen faizi bankaya ödemeniz gerekir.

  Cayma hakkı süreniz geçmesine rağmen yine de kredinizi iptal etmek istiyorsanız kredi borcunuzun kalan tüm tutarını ödeyerek kredinizi kapatabilirsiniz ancak böyle bir durumda erken kapama cezası ödeyeceğinizi unutmayın.

  Kaynak: Haber Kaynağı
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim