Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Yunanistan’ın Ege’deki tacizleri konusunda Atina’yı uyararak, “Biz Ege’nin iki yanında komşuluk haklarına saygı duyalım derken, Yunan halen kaşımaya, kaşınmaya devam ediyor. Başkalarının hesabına maceraya atılırsanız geçmişte olduğu gibi bugün de sonuçlarına katlanırsınız. Bu komşumuz Yunanistan’a bir uyarıdır” dedi.

SP'li Ümit Çebi disipline sevk edildi SP'li Ümit Çebi disipline sevk edildi

ANKARA Haymana’da düzenlenen ‘Milli Mücadelede Son Kale Haymana’ etkinliği çerçevesinde Sakarya Meydan Muharebesi ve Haymana Sempozyumu’nun açılışında konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan’la yaşanan gerilime değinerek Atina’yı uyardığı konuşmasında şunları söyledi:

TÜRKİYE’NİN HUSUMETİ VAHİMDİR

“Ege’nin iki yanında komşuluk haklarına saygı duyalım derken Yunan halen kaşımaya, kaşınmaya devam ediyor. Başkalarının hesabına maceraya atılırsanız, geçmişte olduğu gibi bugün de sonuçlarına katlanırsınız. Bu komşumuz Yunanistan’a bir uyarıdır. Yıllar süren savaşta Türk milleti yorgun düşmesine rağmen Türk ordusu milletiyle ve imanıyla bu büyük imtihanı başarıyla verdi. Bugün şartlarımız bambaşka ama aynı sarsılmaz imana sahibiz. Bir asır önce Haymana’da ülkesine sahip çıkan bugün her iklimde milletine hizmet eden ruh, işte bu ruhtur. Dolayısıyla herkes aklını başına alsın. Özellikle Yunanistan’a söylüyoruz. Başkalarının maşası olmayın. Tahriklere devam etmeyin çünkü Türkiye’nin dostluğu kadim, husumeti ise vahimdir. Bunu da aklınızdan çıkarmayın.