Çanakkale'de 3’üncü günde kontrol altına alınan yangında bazı köylerde yaşayan vatandaşların evleri, tarım aletleti ve eşyaları yandı, hayvanları öldü. Merkeze bağlı Ulupınar köyünde yaşayan Muhammet Badak, evinin bir bölümünün yandığını, yaklaşık 30 hayvanının öldüğünü, köpeklerinden birinin kaybolduğunu belirtti. Badak, yangının kendilerine 6-7 kilometre mesafe uzakta başladığını belirterek, "Uzak bir köyden başlamış yangın ama çok kısa sürede rüzgarın da etkisiyle bizim bölgeye geldi ve tufan gibi her şey yandı bitti. Görüldüğü üzere traktör, samanlık, konteyner, evimizin çatısı, her şey, orman, hiçbir şey kalmadı. Hayvanlarımız da vardı, onlar da yandı. Yaklaşık 30 hayvanım yandı, diğerlerini kurtardık. Köpeklerim vardı 2 tane, birisi kayıp, diğerini buldum" dedi.

İnegöl Terkinler Çetesi adliyede: "Çok güzel bir reklam yaptık" İnegöl Terkinler Çetesi adliyede: "Çok güzel bir reklam yaptık"

'YENİDEN SİL BAŞTAN BAŞLAYACAĞIZ'

Yangının köye ulaşacağını düşünmediğini dile getiren Badak, "Ben buraya geleceğine çok ihtimal vermiyordum. Aradım, bizde bir şey olup olmadığını sordum, bana uzak köyde yangın olduğunu söylediler. 6-7 kilometre mesafedeydi, rüzgarın da etkisiyle 1 saatte her şey yanmış oldu. Yapacak bir şey yok, ayağımız takıldı diye yürümekten vazgeçecek değiliz, yeniden sil baştan başlayacağız" diye konuştu.