Çamaşır suyu ev temizliğinde birçok insan tarafından kullanılıyor. Ancak kazara kıyafetlere sıçradığı görülebiliyor. Öte yandan bu durum ortaya çıktığında, uğraştırıcı bir temizlik işlemini beraberinde getirebiliyor. Çünkü çamaşır suyu lekesi, normal yıkamalarda çıkmayabiliyor. Bunun yanı sıra bir temizlik yöntemi, 'meğer boşuna uğraşıyormuşuz' bile dedirtebiliyor. Zira çamaşır suyu lekesini pratik bir şekilde çıkartabiliyor.

Herkes merak ediyordu: Ortaya çıktı! Bu karışım halıdaki çay lekesini tertemiz yapıyor Herkes merak ediyordu: Ortaya çıktı! Bu karışım halıdaki çay lekesini tertemiz yapıyor

ÇAMAŞIR SUYU LEKESİNİ ÇIKARTABİLEN YÖNTEM

Çamaşır suyu lekesi inatçı lekeler arasında gösterilebiliyor. Çünkü çıkartması oldukça uğraştırıcı olabiliyor. Öte yandan 1 su bardağı su ve 1 yemek kaşığı sirke ile çamaşır suyu lekesini pratik bir şekilde çıkartmak mümkün olabiliyor. Ayrıca söz konusu yöntemin uygulanışı aşağıda yer alıyor.

Çamaşır suyu lekesi beyaz renkli kıyafetlerde oluştuysa, 1 bardak suyun içine 1 yemek kaşığı sirke ilave edilmesi öneriliyor.

Ayrıca hazırlanan karışım ile çamaşır suyu lekesinin oluştuğu bölge, temiz ve nemli bir bez ile temizlenir.

Temizleme işleminin ardından çamaşır suyu lekesinin kolayca çıktığı görülebilir.

Not: Kıyafetlerin üretim malzemesi farklı hassasiyet gösterebilir. Bu sebeple mevcut kıyafetin üretici temizlik önerilerinin de okunması tavsiye edilir. Eğer yukarıdaki yöntem mevcut kıyafete zarar verebilecek nitelikteyse uygulanması tavsiye edilmez.